Māmiņas Annas dienasgrāmata: Vienaudžu ņirgāšanās

Māmiņas Annas dienasgrāmata: Vienaudžu ņirgāšanās

18. Sep 2013, 11:42 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Audzinātājai dārziņā jābūt kā palīgam

Ja bērns slapina gultā dārziņā, un ja vienaudži apceļ vai kā citādi ņirgājas par bērnu, tad, manuprāt, liela daļa vainas jāuzņemas audzinātājai. Viņa ir tā, ar ko bērns pavada lielāko daļu dienas, un kuru vēro, no kuras mācās. Galvenokārt jau tādus sīkumus kā attieksmi.

Šoreiz gan ne par enurēzi, bet manuprāt arī šī situācija lieliski parāda, ka bērni mācās no audzinātājas. Iepriekšējā grupiņā, kur mans bērns gāja, bija arī meitenīte no sociāli nelabvēlīgās un arī trūcīgās ģimenes.

Jūs taču piekritīsiet, ka bērni nešķiro, īpaši jau četros gados – kas kuram mugurā, kuram dārgāks, kuram labāks........... Var jau būt, ka lielpilsētā ir savādāka situācija, jo mums te bērniem nevienam nav ne jaunākās mantas, ko pa tv reklamē, un ko kllausos no draudzenes, ka viņiem Rīgā visiem bērniem tādas vajag, jo savādāk tu dārziņā neesi kruts. Bet man tomēr gribas domāt, ka mazi bērni nešķiro draugus. Ja viņiem ir interesanti kopā, tad ir mazsvarīgi, ka tam otram bērnam apģērbs varbūt neder tieši laikā un var redzēt, ka ģimene patiešām dzīvo trūcīgi.

Manu bērnu apceļ..

Pirmās nedēļas neko neievēroju, bet tad dzirdu, ka mans puika meitenīti nosauc par lupatlasi. Mēs tādu vārdu mājās nelietojam, tātad, skaidrs, ka bērns to dzirdējis dārziņā. Ar to meitenīti viņš nedraudzēsies, jo viņa ir lupatlase un viņas mammai neesot zobu. Nevarēju saprast, vai man ir jāiet ar audzinātāju runāt par šo tēmu vai nav, jo..... te nu man jāsaka, ka esmu egoiste. Diemžēl. Jo ja ar šādiem cilvēkiem manam bērnam jāpavada diena, tad sanaidoties, strīdēties ar tiem negribu, lai pēc tam audzinātāju negācijas nenāk pār mana bērna galvu.

Draudzējies ar audzinātāju!

Māmiņu Klubā bija Diānas Zandes lekcija par bērnudārza gaitu uzsākšanu, un viņa teica to pašu – draudzējieties ar audzinātājām, jo viņas ar jūsu bērnu pavada tik daudz laika kopā. Ja sanaidosieties ar audzinātājām, pavisam loģiski, ka viņas arī pret jūsu bērnu var sākt izturēties savādāk. Var būt ne gluži ļauni un riebīgi, bet ignorēt viņu gan var.

Tāpēc man arī šķiet, ka, ja vienaudži apceļ bērnu, kuram gadījies pieslapināt bikses, tas notiek tikai tāpēc, ka audzinātāja netieši viņus uz to pamudina, publiski nosodot radušos situāciju.

Lai Dievs dod mūsu bērniem saprotošas un jaukas audzinātājas.  

Māmiņa Anna

20121128173408-44521.jpg

www.bernuenureze.lv

inese33 inese33 18. Sep 2013, 12:06

Četros gados bērni jau šķiro.Bērns ir vecāku spogulis. Ja mājās valda mantu kults,ja bērns dzird, ka labas lietas ir tikai zīmolu preces,tad protams arī berns uzskatīs,ka tie kam ir tirgus vai, nedod dievs,humpalu apģērbs ir sliktāki.

gucci123 gucci123 18. Sep 2013, 10:51

Uzskatu, ka šis gadījums ir jāpārrunā ar savu bērnu un arī ar audzinātājām (vēl labāk - vecāku sapulcē), jo pieļaut to, ka kādu publiski sauc par lupatlasi nedrīkst. Tā var iedzīt to otru bērnu kompleksos.
Un nav taisnība, ka bērni nešķiro citus bērnus - šķiro un kā vēl...