Ļoti noderīgs rotaļu elements - pincete. Ieteikumi tās izmantošanai

Ļoti noderīgs rotaļu elements - pincete. Ieteikumi tās izmantošanai

20. Nov 2017, 10:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Klubs uzsākot jaunu rakstu sēriju, kas veltīta Montessori materiāliem, aicina arī Tevi ielūkoties iespējās - kā ar vienkāršību un loģiku palīdzēt attīstīties savam mazulim. 

Montessori aktivitāšu iekļaušana ikdienas aktivitātēs, palīdzēs mazulim attīstīties atbilstoši viņa vecumam un sajūtam. Loģiskā domāšana, pacietība, pasaules uztvere un talanti - šī ir tikai daļa no prasmēm, ko mazulis apgūst savā bērnībā. Palīdzēsim viņam piedāvājot atbilstošas rotaļlietas un materiālus.

 Ieprieksējā stāstu sērijā pastāstījām par pipetes izmantošanu, šodien kārta vēl kādam interesantam priekšmetam, kas ikdienā paredzēts pavisam citiem mērķiem - pincete. Montessori attīstības centra vadītāja, Montessori skolotāja Rīgā – Olga Strautiņa dalījās ieteikumos par pincetes pozitīvajām īpašībām, ja zinām kā to izmantot rotaļājoties ar bērnu.

Tātad, no sākuma mums jāatrod pincete. Padomāsim, vai mums mājās tāda varētu būt? Ļoti iespējams, ka  cukura graudiņiem izmantojat speciālu pinceti. Der. Iespējams - lielāka, bet tik pat noderīga atrodamas arī pie lielākiem virtuves piederumiem - salātu servēšanai. Protams, ja ir vēlēsanās - var iegādāties arī speciālu, rotaļām paredzētu pinceti.

20171011154150-48338.jpg

Ja ar to, kas izmantojams šajās rotaļās, esam tikuši galā, nākamais, ko vajadzētu saprast - kā tad rotaļāties, izmantojot pinceti. 

Patiesībā viss ir ļoti vienkārši. Galvenais uzdevums spēlēs ar pinceti - kaut ko paņemt un kaut kur pārlikt. Tie var būt kastaņi, mazas bumbiņas, podziņas un citi materiāli. 

Rotaļas ar pinceti bērnam attīstīs rokas pirkstu koordināciju, uzmanības koncentrēšanas spēju un iekšējo kontroli. Tāpat - izmantojot dažādos priekšmetus mēs varam iemācīties izpratni par īpašībām, kas piemīt dažādiem priekšmetiem - ciets, mīksts, apaļš, kantains. Tāpat ar pincetes palīdzību mācāmies skaitīt. Pārliekot katru priekšmetu - skaitām līdzi. (Viens čiekurs, divi čiekuri, trīs čiekuri utt.)

20171011154217-20069.jpg

Vēl varat salikt dažādus mazus priekšmetus kādā dziļākā trauciņā un piedāvāt tos ar pincetes palīdzību atrast Jūsu noaukto prieksmetu un nolikt uz galda.  

Svarīgi: Ir nepieciešams  mainīt rotaļāšanās laikā izmantotos priekšmetus, lai nezaudētu bērna uzmanību, atkal un atkal aicinot viņu rotaļāties ar pinceti. 

HUGGIES Rotaļzemē - daudz un dažādu ieteikumu

kā pavadīt laiku kopā ar bērnu,

palīdzot viņam attīstīties un

pavadot laiku kopā. 

20171101210617-31297.jpg