Latvijas mākslinieku un autoru komanda ilustrējusi jau ceturto Pikolo žurnālu bērniem

Latvijas mākslinieku un autoru komanda ilustrējusi jau ceturto Pikolo žurnālu bērniem

04. Jun 2019, 12:25 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pikolo ir radošu uzdevumu, stāstu un komiksu žurnāls pirmsskolas vecuma bērniem, ko veido Latvijas ilustratori un autori. Žurnāls piedāvā jaunu platformu māksliniekiem, lai iepazīstinātu jaunāko paaudzi ar mūsu pašreizējās kultūras elementiem un tajā strādājošajiem profesionāļiem. 

Pikolo 4. izdevums vēsta par pasaules festivālu dažādību. Caur košām ilustrācijām un praktiskiem uzdevumiem mazais lasītājs tiek iepazīstināts ar pazīstamiem pasaules festivāliem Indijā, Ķīnā, Āfrikā un Ziemeļamerikā, to atribūtiku un tradīcijām. Šī tēma bērnā mudina interesi par kultūru un cilvēku dažādību, spēju pieņemt un ieinteresēties par tradīcijām, kas mums ir neierastas un reizēm pārsteidzošas. Kā arī iepazīt ģeogrāfiju, valstu novietojumu uz zemeslodes. Žurnālā iekļautie uzdevumi rosina radošo domāšanu, precizitāti, lasīšanas, rakstīšanas un saskaitīšanas prasmes. Kvalitatīvais papīrs ļauj bērnam brīvi izpausties gleznojot ar ūdenskrāsām, guašām, papīru griezt un līmēt, nodrošinot, ka žurnāls bērna darbošanās laikā neizjuks, bet sniegs gandarījumu par padarīto.

Katru izdevumu veido cita mākslinieku komanda radošās direktores Līgas Kitchen vadībā. Bērniem tā ir unikāla iespēja katrā žurnāla atvērumā netiešā veidā iepazīties ar Latvijas mākslinieku rokrakstiem. Jaunākā izdevuma ilustrācijas veidojuši mākslinieki – Juris Petraškevičs, Līva Ozola, Agnese Tauriņa, Pauls Rietums un Līga Kitchen. Stāsta autore ir Ieva Melgalve.

Žurnāls no šodienas ir pieejams iegādei Pikolo mājas lapā www.pikolozurnals.lv , radošajos un bērnu preču veikalos “Mazā Cilts”, “Manilla”, “Mr.Page”, “Galerija Istaba”, “Muki.lv”, “Pirkumiņš”. “Jānis Roze” grāmatnīcās un “Preses serviss” tirdzniecības vietās. 

Publicitātes attēlu autore: Madara Gritāne