Koncertciklu “Patiešām maziņiem” šogad atklās “Sēņu simfonija”

Koncertciklu “Patiešām maziņiem” šogad atklās “Sēņu simfonija”

19. Oct 2017, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

VSIA “Latvijas Koncerti” 21. oktobrī Spīķeru koncertzālē ar “Sēņu simfoniju” atklās ikgadējo muzikālo pasaku ciklu “Patiešām maziņiem”, kas paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Koncerti notiks sestdienās un svētdienās pl. 11.00, 13.00 un 15.00. 

Koncertu dienās Spīķeru koncertzāle dūc kā bišu strops. Tad ir skaidrs, ka mūs ir apciemojuši paši mazākie klausītāji – citam pat tikai gadiņš vai divi. Pirms koncertiem bērnus aicināsim uz radošajām darbnīcām, kur, gaidot koncerta sākumu, mazie varēs muzicēt, spēlēties, zīmēt vai konstruēt. Un tad jau sāksies arī kārtējais koncerts. Šajā sezonā latviešu un ārvalstu komponistu mūzika, klasika un populāras melodijas iezaigosies raibā varavīksnē, kuru vēl jo krāsaināku veidos atzīti izpildītājmākslinieki – mūziķi, dziedātāji un aktieri, kuri kā ierasts koncertos iejūtas interesantos, bērniem pazīstamos tēlos.

 20171010102816-48448.jpg

21. un 22. oktobrī “Sēņu simfonijā” bagātais Rudentiņš meža sūnās būs paslēpis daudz sēņu, bet izrādās katrai no tām ir savs raksturs. Un pirms vēl atnāk sēņotāji, sēņu starpā risinās interesanti notikumi. Muzikālajā stāstā bērnus vedīs Egija Veldre - flauta; Kaspars Orehovs – tuba; Kārlis Krapauskis – trombons; Gatis Gorkuša – trompete; Eduards Lācis – saksofons un Raitis Viļumovs – sitaminstrumenti.

20171010102838-48936.jpg 

9. un 10. decembrī koncertizrādē “Ezītis sniegā” Ezītis ar Lācēnu skaitīs zvaigznes un dzers tēju, kad sāks krist pirmās sniega pārslas. Vai tiešām jau klāt ziema ar jauniem piedzīvojumiem? Šo stāstu mūzikā izstāstīs Aldis Liepiņš - klavieres; Ieva Parša – balss; Haralds Klips – klarnete; Laila Kirmuška – aktrise;  Edgars Lipors – aktieris; Lilija Lipora – dejotāja; Egils Kupčs – video un gaismu mākslinieks. 

2018. gada 3. un 4. februārī notiks koncertizrāde “Varde par solisti”, kurā Varde, Krupis, Cekulpīle un Dundurs savā purvā pamanīs ko neparastu – nošu grāmatu. Katrs no viņiem gribēs kļūt par solistu. Kā viņiem veiksies, to pastāstīs  Evija Martinsone – soprāns; Ilona Bagele – mecosoprāns;  Mihails Čuļpajevs – tenors;  Krišjānis Norvelis – bass un Gerda Jerjomenko – klavieres.

2018. gada 3. un 4. martā koncertciklu “Patiešām maziņiem” noslēgs “Brīnišķīgais ceļojums” -

jautras un aizraujošas variācijas pazīstamu pasaku tēlu pasaulē. Muzikālajā izrādē piedalīsies Ralfs Eilands – balss;  Elza Rozentāle – balss; Jegors Kovaikovs - ģitāra; Nellija Bubajanca – sitaminstrumenti; Māris Vitkus – taustiņi; stepa dejas grupa „Soul Tap”.

Pirms katra koncerta foajē notiks radošās darbnīcas par kādu ar koncertu saistītu tēmu. Pirmajos koncertos “Sēņu simfonija” viesosies Latvijas dabas muzejs. Šogad koncertzāles pirmajā stāvā tiks atklāta arī neliela mūzikas rotaļu istaba, kurā bērni pēc koncerta tiek aicināti izmēģināt dažādas ar mūziku saistītas rotaļlietas un mūzikas instrumentus, no kuriem daži būs saklausāmi arī uz skatuves 

Muzikālo pasaku teicēja - muzikoloģe Karina Bērziņa.

Koncertu ilgums 45 - 55 minūtes.

Abonementa cena - 20 eiro katram klausītājam no 1 gada vecuma (gan bērniem, gan vecākiem). Biļetes uz atsevišķiem cikla koncertiem ( par cenu 8 eiro katram kalusītājam no 1 gada vecuma) būs pieejamas tajos koncertu norises laikos, kuros būs brīvas vietas pēc abonementu tirdzniecības beigām. Informācijai: 26698338 vai dita.malinovska@latvijaskoncerti.lv