Bērnudārza gaitu uzsākšana ir liels solis. Tas var būt satraucošs laiks gan mammai, gan bērniņam. Māmiņa Anna dalās pieredzē, kas, iespējams, var noderēt arī citām ģimenēm. Ko viņa darīja, lai meitiņai pirmie soļi bērnudārzā būtu prieka un drošības pilni?
Māmiņa Anna stāsta, ka viņai palaist bērnu dārziņā bija ļoti grūti, jo brīdis, kad jāpalaiž vaļā bērni, ir ļoti satraucošs. Kad meitai bija viens gads un trīs mēneši, tuvumā mājām Anna atrada mājdārziņu un aizgāja uz to iepazīties. “Vadītāja mūs mudināja atnākt pamēģināt. Kad meitai bija jau gads un četri mēneši, devāmies jau āra pastaigās un uz brokastīm. No šī vecuma arī bērns sāka apmeklēt dārziņu, jo ļoti viegli adaptējās," stāsta Anna. Viņa gan uzsver – lai arī meitiņa uz bērnudārzu devās jau gana agrā vecumā, viņa ir kategoriski pret ideju, ka bērni varētu sākt apmeklēt dārziņu jau no viena gada vecuma.
Iespējams, tik viegli Annas meitiņai adaptēties bērnudārzā palīdzēja arī Māmiņu Kluba mazuļu rotaļu nodarbības, kas bērnam pirms bērnudārza vecuma sniedz pirmo pieredzi atrodoties kopā ar daudziem citiem bērniem.
Vaicājam arī Māmiņu Kluba Vecāku skolas fizioterapeitei Klaudijai Hēlai, kāds ir viņas viedoklis par to, ka bērni varētu sākt apmeklēt dārziņu jau no viena gada vecuma?
“Man kā Piklera pedagoģei ir lielas pretenzijas pret priekšlikumu, ka bērni apmeklētu bērnudārzu jau no gada vecuma. Ja visu laiku runājām, cik grūti ir uz dārziņu doties no pusotra gada vecuma, tad kur nu vēl no viena gada vecuma!” Fizioterapeite teic, ka bērns dārziņam no gada vecuma vēl arī fiziski nav gatavs, jo daudzi šajā vecumā vēl nemaz nestaigā.
Ir valstis, kurās bērni apmeklē bērnudārzu jau no trīs mēnešu vecuma. “Psihologi, kuri strādāja ar šiem bērniem, saka, ka viņiem pietrūkst piederības sajūtas,” teic K. Hēla. “Gadījumā, ja mazulis piecas darba dienas dārziņā pavada laiku no plkst. 7.00 līdz 19.00, atgriežoties mājās ātri uzreiz dodas gulēt, vai gan tas viņam var nākt par labu? Nemaz nerunāsim par mūsu struktūrām, kur pirmsskolas izglītības iestādēs netiek nodrošināta iespēja, ka uz vienu darbinieku šajā vecumā ir maksimāli trīs bērni, jo tas finansiāli nav iespējams,” vedina aizdomāties Klaudija Hēla. Viņa mudina rast citus risinājumus, kā atbalstīt vecākus, ja viņi vēlas no bērna gada vecuma atsākt darba gaitas.