Izdevniecība "Pētergailis" laidusi klajā grāmatu "Tur lejā"

Izdevniecība "Pētergailis" laidusi klajā grāmatu "Tur lejā"

20. Sep 07:42 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Jūs noteikti labi zināt, ka reizēm bērnu jautājumi nāk kā zibens no skaidrām debesīm! Bet labā ziņa – arī pieaugušajiem nav jāzina viss. Un ir pieņemami, dzirdot dažus jautājumus arī nosarkt. Svarīgi saprast, ka bērni uz dzimumorgāniem raugās citādi nekā pieaugušie.

Bērniem ķermenis ir kā instruments, ar kuru piedzīvot pasauli un sevi pašu. Un dzimumorgāni ar saviem daudzajiem nervu galiem un interesanto izskatu sagādā daudz aizraujošu iespaidu. Tāpēc nav pārsteigums, ka intīmā zona daudziem bērniem šķiet visinteresantākā ķermeņa daļa, kuru viņi – vai nu vienatnē, vai kopā ar citiem bērniem – vēlas izzināt.

Bērni iemācās, kādos vārdos saukt savas ķermeņa daļas. Bez vēdera, elkoņiem un kājām viņiem pienāktos uzzināt arī apzīmējumus intīmajai zonai. Jo tieši tāpat kā bērniem nepieciešami vārdi, lai pateiktu, ka sāp kāja, vajadzīgi arī vārdi, lai pateiktu, ka, piemēram, spēlējoties viņi atsituši savu intīmo zonu. Un tāpat kā bērniem vajadzīgs vārds “roka”, lai pateiktu, ka kāds cits bērns viņus skarbāk aizticis, vārdi, kas nosauc intīmo zonu, palīdz atvairīt uzbrukumus vai ļauj pēc seksuālas vardarbības vērsties pēc palīdzības. Līdzās pareizai terminoloģijai mums šajā grāmatā ir svarīgi iedrošināt bērnus pašiem kļūt radošiem un bez kauna, rotaļīgi un patstāvīgi, ar prieku izzināt savu ķermeni.

Lo grib zināt visu. Kā tētis sauc savu turleju? Kā izskatās turlejas, un kam tās vispār vajadzīgas? Un kādos vārdos vēl tās var saukt? Grāmata zinātkārajiem! Košas ilustrācijas un asprātīgi teksti stāsta bērniem par savu ķermeni, dzimumorgāniem.

Iedrošinājums visiem, kuri vēlas pieņemt savu ķermeni un justies tajā labi. N. L. Peifers un L. L. Blats rada mākslu, raksta, darbojas mākslas un seksuālās izglītības jomā un kā apvienība izklaidējoši izglīto bērnus, jauniešus un vecākus.

Grāmatu saistoši ilustrējusi J. Kavamura.

Grāmatā atrodama arī kontaktinformācija, lai palīdzētu sazināties ar dažādām Latvijas bērnu tiesību aizsardzības iestādēm, piemēram, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, vairākiem bērnu un pusaudžu palīdzības centriem.