Inhalācijas noder ne tikai elpceļu saslimšanu, bet arī alerģiju gadījumā

17. Mar 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Tuvojoties pavasarim un ziedēšanas laikam, aizvien vairāk bērniem parādās dažādas sūdzības, ko izraisa ziedputekšņu alerģijas. Māmiņu Klubs sarunā ar alergoloģi Daci Kārkliņu skaidroja, kā šādu alerģiju gadījumā palīdzēt bērnam.

Alergoloģe Dace Kārkliņa norāda uz vairākiem faktoriem, kuri veicina alerģiju rašanos: “Tie visbiežāk saistīti ar apkārtējo vidi, kurā dzīvojam, gaisa piesārņojumu, pārtiku, kā arī dažkārt iemesls var būt meklējams gēnos.”

Latvijā ziedputekšņu alerģijas izraisītāji visbiežāk ir bērzs, alksnis un lazda. Tiesa, vienotu datumu, kurā ik gadu sāk izplatīties ziedputekšņi, nav iespējams noteikt, jo ziedputekšņi uz Latviju var atceļot arī no citām valstīm, tāpēc ir svarīgi izvērtēt valdošos vējus, kā arī to, cik strauji iestājas pavasaris.

Ziedputekšņu koncentrācija apkārtējā vidē mainās.

Palīgs alerģiju gadījumā – inhalācijas

Ierasts, ka ar inhalāciju palīdzību tiek ārstētas dažādas elpceļu saslimšanas, taču “Evolu Electronics Latvija” pārstāve Zane Bite-Milihina uzsver, ka inhalators lieliski noder  arī astmas un alerģiju gadījumos. 

Inhalācijas ir ērtāk lietojamas nekā sīrupi, jo iedarbojamies uzreiz, zāles nonāk problēmorgānos.

Savukārt alergoloģe Dace Kārkliņa atgādina, ka inhalācijām izmantojami tikai sterili šķīdumi. Tas nozīmē, ka nekādā gadījumā inhalācijām nedrīkst izmantot tējas, minerālūdeni vai ēteriskās eļļas. “Elpceļos drīkst inhalēt tikai to, ko atļāvis ģimenes ārsts vai speciālists,” norāda ārste.

Inhalācijas palīdzēs mazināt iekaisumu elpceļos, tūsku un atvērt elpceļus.