Imitācija – prasme, ko attīstīt. Profesiju rotaļlietas

Imitācija – prasme, ko attīstīt. Profesiju rotaļlietas

02. Jun 2021, 09:07 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kurš gan nav smējies skatoties, kā bērns izteiksmīgi runā “pa telefonu” vai cenšas slaucīt grīdu ar slotu, kuras kāts stiepjas krietni pāri mazā augumam? Bērniem piemīt apbrīnojama spēja – prasme imitēt. Lasi un uzzini, kādēļ bērnībā nozīmīgas ir profesiju rotaļlietas un kur vari tās iegādāties.

Kad bērns ir mazs, mēs, lielie, un citi mazie viņam apkārt esam viss ar lielo burtu. Tādēļ nav pārsteigums, ka mazie mācās, mūs atdarinot. Vispirms mazuļi sāk imitēt žestus, mīmiku, skaņas. Sākot no apmēram divu gadu vecuma mazais ir pietiekami attīstīts, lai pats ar savām rociņām mēģinātu darīt to, ko redz darām citus. Ja jau to var citi, kādēļ ne es?

Spēles, kuras attēlo pieaugušo darbības, nav tikai izklaide. Tā ir visnotaļ nozīmīga augšanas procesa sastāvdaļa. Profesiju rotaļlietas un citas imitējošas spēles, piemēram, ārstu un frizieru piederumi, spēļu virtuves, trauki un sadzīves tehnika ir iespēja izspēlēt ikdienas darbības.  Mazais mācās, jūtas iederīgs un līdzvērtīgs tiem, kuri uzturas viņam apkārt. Viņš praktizē spējas un prasmes, attīsta mazo un lielo motoriku, pārliecību par sevi un fantāziju.

Vēl viens nozīmīgs aspekts bērna attīstībā ir komunikatīvās un sociālas spējas.

Spēļu virtuves, trauki, ēdieni un kases aparāti vedina bērnu izspēlēt dialogus. Paša fantāzijā, ar plīša lāci, kurš kļūst par kafejnīcas apmeklētāju vai bērnudārza grupiņas biedru. Esi uzaicināts uz iedomu maltīti? Piekrīti, jo Tev tā ir tikai rotaļa, bet mazajam – reālas situācijas imitācija.

Izspēlējot dažādas situācijas, bērni apgūst komunikācijas spējas, empātiju, respektu pret citiem. Un, ne mazāk svarīgi ir iemācīties, kā pašam izteikt savas vēlmes un definēt savas robežas saskarsmē ar citiem.

Bērnu preču un rotaļlietu veikals “ABC Rotaļlietas" zina, cik nozīmīga bērna attīstībā ir pieaugušo imitēšana. Tādēļ šajā interneta veikalā atradīsiet profesiju rotaļlietas, spēļu sadzīves tehniku, virtuves iekārtas un citas rotaļlietas, kas ļauj spēles veidā izzināt pieaugušo darbības. Tavs mazais varēs gludināt, urbt, glābt plīša dzīvniekus no iedomu ugunsgrēka un ārstēt cauru zobiņu. Vai kļūt par vetārstu, ārstu, šuvēju, pārdevēju, mežstrādnieku, podnieku. Jebko, ko viņa sirds vēlas.

“ABC rotaļlietas” ir bērnu preču veikals internetā, kurā līdzās krāsainiem koka pārtikas produktiem un rotaļu putekļu sūcējam atradīsiet arī iespaidīgas virtuves iekārtas, kuras sajūsminās mazo gatavot gribētāju un rotaļu darbarīku komplektus, kurā noteikti būs īstais inventārs, lai palīdzētu tētim tikt galā ar to niķīgo naglu sienā. Izvēle ir tik plaša, ka pašiem gribētos uz brītiņu atgriezties bērnībā.

Lai Tev nav jāsatraucas, visi mūsu veikalā “ABC Rotaļlietas” atrodamie prieki ir mazajam droši. Mēs zinām, cik svarīgi ir dabīgi materiāli, tādēļ šeit atradīsi arī rotaļlietas, kas izgatavotas no koka.

Bērnu preču un rotaļlietu veikals “ABC Rotaļlietas” piegādās Tavu izvēli uz mājām vai pakomātu dažu dienu laikā, lai dāvana ir gatava tieši uz ķipara dzimšanas dienu. Un ne mazāk svarīgi - mēs pazīstam bērnu niķus un stiķus, tādēļ nodrošinam 14 dienu preču atgriešanu.

Tavs ķipars vēl ir mazs, un tādi ir arī viņa sapņi, bet tas nenozīmē, ka tiem nav jāļauj piepildīties. Ienāc “ABC Rotaļlietas”, izvēlies profesiju rotaļlietu savam mazajam un ļauj augt spēlējoties.