Ieteikumi, kā bērnam trenēt līdzsvaru

Ieteikumi, kā bērnam trenēt līdzsvaru

08. Nov 2019, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Par to, kāpēc bērnam jāattīsta līdzsvars un jāšūpojas, stāsta pirmsskolas izglītības iestādes fiziskās attīstības trenere Dace Jakubovska.

Šūpošanās ir noderīga nodarbe bērna attīstībā, turklāt ir arī dažādas rotaļas, kas saistītas ar šūpošanos un līdzsvara treniņu - var lidot ar lidmašīnu, var laisties kosmosā, var šūpoties uz kuģa, bērns iepazīst pasauli – viņš no augšas redz, ka zeme paliek mazāka. Tā ir arī kustību koordinācija un kustību koordinācija ir saistīta ar līdzsvaru.

Līdzsvara treniņa nozīme

Kā uzsver Dace Jakubovska, ja muskuļi ir līdzsvarā, tad arī mūsu augums un visi iekšējie orgāni ir līdzsvarā, tāpat kā domas. Visas šīs fiziskās un garīgās lietas ir savstarpēji saistītas un no līdzsvara tālākattīstības ir atkarīgs arī bērna intelekts- kā bērniņš attīstīsies, kā iemācīsies lasīt, rakstīt, domāt un galu galā arī veidot attiecības ar cilvēkiem.

Vecāki vienmēr var ievērot, vai bērnam ir patīkami šūpoties, vai patīk, ka viņus paceļ uz augšu, ka pašūpo uz rokām. Arī tā ir šūpošanās. Tomēr, ja bērns izrāda lielu nepatiku vai pārāk lielas emocijas, tas nozīmē, ka kaut kas nav kārtībā.

Bērns ir jāiedrošina, bet nekādā gadījumā nedrīkst to uzspiest, ja bērns ir kategoriski „pret”, jo tas nāks ar laiku.

Jebkura lieta, no kuras mazajam ir nedaudz bail, šķiet daudz vieglāka un patīkamāka, ja to ir iespēja darīt kopā ar māmiņu vai tēti. Tāpēc, ja tavs mazais šogad vēl baidās kāpt īstās šūpolēs, viņu var izšūpināt arī mājās, piemēram, uzliekot mazuli uz kājas. Mamma sēž, bērniņu uzliek uz kājas un šādi tiek šūpots bērniņš, gan trenēti mammas muskuļi.

Kā Tu savam mazulim trenē līdzsvara sajūtu?

Kristīne Damškalne, www.maminuklubs.lv

Klintasmamma Klintasmamma 06. Oct 2017, 09:06

Manam bērnam līdzsvara problēmas, šķiet, tiek minētas katrā ārstu apmeklējuma reizē, tāpēc cītīgi to trenējam. Sāku ar vidi - kāpelēšana pa IGLU klučiem ne tikai ļauj mazajai izklaidēties, bet arī trenēt līdzsvaru. Un man patīk, ka tie ir mīksti, tāpēc varu neuztraukties par kritieniem. Ir arī dažādi "Eži"un ķīļi, kuriem kāpt virsū. Meita tiek šūpota klēpī, krēslā, arī segā, ko abi vecāki tur aiz galiem un mazo šūpina sēžot vai balstoties gan ar rokām/kājām. Šūpoles arī ir gandrīz katru vakaru, ja laiks ārā ļauj tās baudīt bez nosalšanas/samirkšanas.