Dilemma, dodoties atvaļinājumā ar bērniem: daudz lietu - viens koferis

Dilemma, dodoties atvaļinājumā ar bērniem: daudz lietu - viens koferis

27. Apr 2019, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

foto: pixabay.com

Sakravāt koferi atvaļinājumam - šis izaicinājums zināms teju katrai ģimenei. Ja ģimenē ir mazi bērni, bagāžā būs vēl vairāk nepieciešamo lietu. „Kidy Tour” pārdošanas daļas vadītāja Margarita Šteimaka sniedz padomus, kā sagatavoties atvaļinājumam pēc iespējas mierīgāk. 

Mazu bērnu vecāki var vien nostalģiski kavēties atmiņās par laikiem, kad bērnu vēl nebija, un koferi atvaļinājumam varēja sakravāt pēdējā vakarā pirms ceļojuma. Jo mazāks bērns, jo garāks nepieciešamo lietu saraksts: ratiņi, apģērbs dažādiem laikapstākļiem, rotaļlietas, uzkodas...

Rezervācija apstiprināta. Ķeramies pie saraksta

Nepieciešamo lietu sarakstu vajadzētu sastādīt uzreiz pēc ceļojuma rezervācijas, nevis atlikt uz pēdējo brīdi. Saraksta punktus ieteicams grupēt kategorijās, piemēram, ceļošanas dokumenti, apģērbs, tehnika, lietas bērniem un tamlīdzīgi.

Ja vienreiz esat izveidojis un saglabājis šādu sarakstu datorā vai telefonā, nākamajā ceļojumā atliks vien to atjaunot, tādējādi ietaupot daudz laika.

Nepārsniegt atļauto bagāžas svaru

Ja dosieties ceļojumā ar lidmašīnu, informāciju par bagāžas svaru meklējiet aviosabiedrības vai tūroperatora mājaslapā. Piemēram, ikviens „Kidy Tour” klients var pārvadāt 20 kg nododamo bagāžu un 7 kg rokas bagāžu. Bērniem līdz 2 gadu vecumam ir atļauta bagāža, kas nav smagāka par 5 kg. Var pārvadāt arī saliekamus bērnu ratiņus. Ieteicams bagāžu jau iepriekš nosvērt un pārliecināties, ka svars koferos sadalīts vienmērīgi.

Mazāk ir vairāk

Ikviens, kurš kaut reizi kravājis ceļasomas, zina, ka lietu vienmēr ir vairāk nekā vietas. Lielāko daļu bagāžas parasti veido ģimenes locekļu apģērbs, tāpēc ir vērts apdomāt, ko no apģērba iespējams atstāt mājās. Ja neplānojat katru dienu valkāt citas drēbes, ietaupīsiet daudz vietas. Turklāt vairumā viesnīcu ir pieejami apģērba mazgāšanas pakalpojumi. Ja apmetīsieties pilsētā, ir iespējams izmantot pašapkalpošanās mazgātavas, kas parasti nav dārgs prieks.

Vai līdzi ņemt bērnu ratiņus?

Bērnudārza vecuma bērnu vecāki pirms ceļojumiem bieži vien apsver iespēju ņemt līdzi bērnu ratiņus, jo karstais klimats un lielie attālumi ātri vien nogurdina mazos ceļotājus. Taču jāatgādina, ka tūristu iecienītās vietās vai pat pašās viesnīcās ir pieejami bērnu ratiņu nomas pakalpojumi. Pat vēl esot mājās, varat izvēlēties ērtāko un piemērotāko ratiņu modeli un citas bērniem paredzētas lietas.