Demogrāfisko lietu centrs varētu rosināt autobusos piešķirt atlaides daudzbērnu ģimenēm

Demogrāfisko lietu centrs varētu rosināt autobusos piešķirt atlaides daudzbērnu ģimenēm

06. Oct 2016, 08:42 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lielāki pabalsti daudzbērnu un nepilnām ģimenēm no nākamā gada varētu nebūt vienīgais piedāvājums no valdības puses. Demogrāfisko lietu centrs, kuru vada Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Imants Parādnieks, varētu nākt klajā ar rosinājumu piešķirt atlaides par trešo un ceturto bērnu ģimenēs.

Kā intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atklāja Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš, šī politiskā spēka prioritāte numur viens ir demogrāfija.

“Demogrāfisko lietu centrs grasās nākt ar iniciatīvām attiecībā uz trešo un ceturto bērnu ģimenē. (…) piemēram, varētu piedāvāt atlaides starppilsētu autobusos,” pastāstīja Bērziņš.

Jau vēstīts, ka no 2017.gada daudzbērnu un nepilnās ģimenes saņems lielāku atbalstu no valsts, tādējādi mazinot daudzbērnu un nepilno ģimeņu nabadzību un piedāvājot līdzvērtīgāku sociālo nodrošinājumu.

To paredz otrdien, 20.septembrī, valdībā apstiprinātie grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā, Grozījumi likumā “Par valsts pensijām”, Grozījumi likumā “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām”, “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”. Normatīvie akti vēl jāpieņem Saeimā kopā ar citiem nākamā gada valsts budžeta likumprojektiem.

No 2017.gada 1.janvāra ģimenes valsts pabalsts par ceturto un nākamajiem bērniem būs 4,4 reizes lielāks nekā par pirmo bērnu ģimenē (50,07 eiro mēnesī pašreizējo 34,14 eiro vietā). Lai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) varētu veikt nepieciešamās izmaiņas informācijas sistēmās, paredzēts pārejas periods. Proti, VSAA no 2017.gada 1.janvāra pārrēķinās pabalsta apmēru, un starpību izmaksās ne vēlāk kā līdz 2017.gada 1.maijam.

Ģimenes valsts pabalsta palielināšanai par 4. un nākamajiem bērniem ik gadu no 2017. līdz 2019.gadam nepieciešami 3,5 milj. eiro. Atbalsta palielināšanai apgādniekus zaudējušiem bērniem – 4 milj. eiro ik gadu no 2017. līdz 2019.gadam.

AVOTS: Labdien.lv