Pirmsskolas izglītības iestāde ir bērna pirmā saskare ar konkrētu dienas kārtību, mācīšanās procesu, vienaudžiem un kalpo gluži kā izmēģinājums lielajai dzīvei vēlākos gados skolā.
Māmiņu Klubs viesojas Exupery starptautiskajā vidusskolā, kur angļu valodā darbojas arī bērnudārza grupa pašiem mazākajiem.
Pietuvojoties trīs gadu vecumam, bērni sāk saprast, ka ir vairākas valodas, tāpēc viņi pielāgojas videi, kurā šī valoda tiek izmantota, vai arī konkrētam cilvēkam, kurš šo valodu izmanto. Piemēram, dodoties uz Exupery pirmsskolas izglītības iestādi, bērns jau zina, ka viss process šajā vietā notiek angļu valodā, tāpēc bērnudārzā arī komunicē šajā valodā, savukārt mājās – valodā, kādā sarunājas ģimenes locekļi.
Skolotāja Teilore skaidro, ka Exupery pirmsskolas izglītības iestādē liels uzsvars mācību procesā tiek likts uz angļu valodas apgūšanu, lietojot valodu visos iespējamos veidos. “Jo bērns vairāk valodu dzird, jo ātrāk to iemācās,” norāda skolotāja, piebilstot, ka nodarbībās tiek izmantoti arī vizuālie materiāli un tiek pielietota atkārtošanas metode. Ja bērns nezina kādu vārdu angļu valodā, skolotājs to pasaka un bērns atkārto. Teilores teikto papildina skolotāja Natālija, kura norāda: “Mēs ticam, ka angļu valodā ir jārunā visu dienu, tāpēc nodarbības ir angļu valodā, tiek izmantoti vizuālie materiāli, jo bērniem patīk bilžu grāmatas. Šādā veidā bērni mācās, tas viņiem ir interesanti un jautri.”
Exupery bērnudārzā netiek aizmirsts arī par dzimto valodu, tāpēc pirmsskolas izglītības iestādē divas reizes nedēļā bērni mācās runāt, lasīt un rakstīt arī latviešu valodā. No četru gadu vecuma bērniem ir iespēja apgūt arī franču valodu.
Exupery skolas direktors Artūrs Piļkēvičs stāsta: “Mēs uzskatām, ka daudzvalodība nav tikai par pašu valodu vai spēju komunicēt. Tā paplašina cilvēka apziņu, spēju pielāgoties un saprast citus cilvēkus.”