Bērnudārza dienasgrāmata: vecāku ieguldījums bērnudārzam un bērniem

Bērnudārza dienasgrāmata: vecāku ieguldījums bērnudārzam un bērniem

03. Aug, 07:38 ViKrEm mamma ViKrEm mamma

Pieļauju, ka par šo tēmu ļoti aktuāli būs runāt septembrī, kad bērnudārzu un skolas laiks būs pienācis un būs sākušās kārtējās diskusijas, kas mūsu bērniem pienākas no valsts un pašvaldības bez maksas un, cik mēs paši kā vecāki drīkstam iegādāties no savas kabatas. Tad nu lūk, vakar bija lieliska situācija, lai par to sāktu diskutēt un runāt nedaudz ātrāk. Būs, protams, vienmēr pārstāvēti gan vieni, gan otri viedokļi, kuri uzskatīs, ka viņiem ir taisnība, bet nu vakar šajā s akarā tā "uzvilkos"... kur var būt tik savtīgi un tuvredzīgi paši vecāki?

Mums bērnudarza grupiņai ir sava whats up vecāku sarakste, kurā diskutējam un apmaināmies ar informāciju par daudz ko - audzinātājas sūta dienā piedzīvoto, mēs paši vecāki sarakstāmies, ko varētu uzlabot, kā apsveikt audzinātājas, kā sarūpēt bērniem kādus svētkus un, ko papildus viņiem vajadzētu, lai ikdiena būtu vēl krāsaināka un aizraujošāka, bet ne jau tādēļ, ka valsts, vai pašvaldība par mums nedomātu un būtu viss briesmīgi. Protams, mūsu valstī izglītība ir bezmaksas, bet daudzi to interpretē savādāk - vai tādēļ es savu bērnu uz skolu laidīšu bez pildspalvas, burtnīcas, somas? Vai tādēļ es nedošu kabatas naudu, jo pusdienas skolā ir jānodrošina? Un, ja nu manam bērnam tas negaršo, vai viņš pilnvērtīgi nepaēd? Kurš ir vainīgs? Vai skola? Vai tādēļ, ka viņš neatbilst standartam? Manuprāt, nē, skolā tiek nodrošināts minimums un, ja bērns vēlas, ko citādāku, vai, viņaprāt, labāku, vecāki rada apstākļus, lai to nodrošinātu. Tas pats attiecas arī uz ziedojumiem un pirkumiem, ja mēs kā vecāki vēlējāmies izlaidumā izrotāt zāli, uzdāvināt dāvanas skolotajiem, skolai un bērniem, mēs par to visu labprātīgi maksājām. Nedrīkstēja? Kādēļ? Ja mēs brīvprātīgi vēlamies, ko labāku, ne standartu, ko nosaka valsts likumdošana.

Tad nu lūk stāsts par vakardienu - mūsu bērnudarza grupiņā ir viena atraktīva mamma, kura vienmēr ko iesaka un daudz ātrāk pamana, kas mūsu bērniem būtu labāk. Ideja sekojoša - tā kā šī vasara ir izteikti karsta un bērni, kuri apmeklē bērnudārzu vasaras sezonā, uzturas arī ārā, varētu baudīt ūdenspriekus baseinā, ja vien mēs vecāki sarosītos. Šī mamma jau bija aprunājusies ar bērnudārza vadību, vai drīkst un, vai audzinātājas tam piekristu, ja mēs vecāku kopīgi uzdāvinātu baseinu mūsu bērniem. Whats up sarakste arī neko sliktu neliecināja, jo visi, kā viens, k urš atbildēja, bija par. Summa arī smieklīga un neliela - 15eiro uz visu grupiņu, kas nozīmēja, ka no katras ģimenes tas būtu mazāk par eiro. Viss jau būtu skaisti, ja vien tā "pa kluso" kāda mammīte nebūtu aizdevusies uz domi un pasniegusi to tā - mums audzinātājas liek bērniem pirkt baseinu. Kas tālāk? Dome ļoti ātri sazinājās ar attiecīgo bērnudārzu un pašlaik tiek gaidīti paskaidrojumi no bērnudarza vadības, kā kas tāds var notikt, ja reiz izglītība ir bezmaksas. Vai nav absurds? Ja reiz mēs vēlamies saviem bērniem, ko labāku, nekā nosaka standarts, mēs to nedrīkstam tikai tādēļ, lai pēc tam nebūtu pārpratumi un kāds to visu nesabojātu, baidoties no likumdošanas. Ja mēs vēlamies bērniem vienotus tērpus ritmikai, vai sporta nodarbībām, mēs to nedrīkstēsim? Kā tā gudri nospraust šo robežu - brīvprātīgi vecāku vārdā, uzlabojot mūsu bērniem apstākļus pirmsskolas izglītības iestādē, ne jau tādēļ, ka tur būtu slikti, bet vēlamies, lai ir vēl labāk. Protams, valsts un pašvaldību budžets nav bezizmēra un mēs nevaram prasīt, lai to paveic viņi. Viņi nodrošina ar standartlietām, izvērtējot, cik budžets atļauj, tad kādēļ mēs kā  vecāki nevaram dāvināt to, ko mēs vēlamies, vai arī ir notiekti likumdošanas punkti, kas to aizliedz un mūs visus pielīdzina PSRS standartiem? Ja mēs kā vecāki vēlamies, lai bērni nodarbībās izmanto dārgākus izejmateriālus, labākus un paplašina redzesloku, veido skaistākus darbiņus, mums ir jāziņo domei, ka mēs to vēlmaies, jo mums pienākas bezmaksas izglītība? Nē, tas ir brīvprātīgi no mūsu puses. Ja vēlamies skaistākas, interesantākas rotaļlietas, mēs taču brīvprātīgi tās drīkstam dāvināt bērnudārzam, aprunājoties ar pedagogiem, kas būtu vajadzīgs, jo mēs esam tikai PAR apstākļu uzlabošanu saviem bērniem. Bet pedagogi un vadībā baidās kā no uguns no šīm sankcijām un nedod Dievs kāds kaut ko pārpratīs. Mums vēl ir sekojoši - ja kāds vecāks nevar atļauties "piemesties" šiem pirkumiem, mēs to izdarām viņu vietā no to vecāku maciņiem, kuri to var atļauties, bet ziniet, k ā bieži vien ir? Tie, k uri varētu atļauties, tie uzskata, k a man viss pienākas "haļavā".

Ko Jūs, mammas, domājat par ziedojumiem, dāvanām bērnudārziem, skolām no vecāku pauses?

lauvinja lauvinja 04. Aug, 12:44

Man šķiet, ka ļoti bieži vecāki pārspīlē ar samešanos visādām vajadzībām, sveikšanām un taml.. Man nav nekas pret saprātīgām aktivitātēm, bet reizēm šīs aktivitātes ne tuvu nav tādas. Bez tam es saprotu tos, kuriem ir grūti pateikt, ka nav naudas. Parasti gadās kāda aktīviste, kura šajās watts up grupās izpaužās ar šantāžu - tie jau tikai daži eiro, vai tiešām žēl tos ziedot bērnu labā, bla, bla, bla.... Šie ziedojumi nav anonīmi un kuram gan gribas būt tam nejaukajam, kurš nav samaksājis, kuru publiski liek pie staba?
B/d šo varētu risināt vienkārši - vienojas par ideju un noliek krājkasīti ģērbtuvē, katrs iemet cik uzskata par vajadzīgu, vienojas par termiņu un tad beigās, tie kuri ideja šķita īpaši laba, piemet trūkstošo un ideju realizē. Izpaliek publiskais kauna stabs.

Visiem ziedojumiem būtu jābūt brīvprātīgiem, bez šantāžas un trīsreiz prasīšanas, kāpēc X mammīte nav samaksājusi un publisku sarakstu.

Kas attiecas uz baseinu bērnu dārzā - es būtu kategoriski pret, ja nu vienīgi, tad tādu, kur var kuģīti papeldināt, bet ne iekšā kāpt. Lētie baseini ir slideni, bērni burzās, grūzstās, jandalē - līdz nelaimei viens solis. Izganīt arī grūti.

mamma88 mamma88 03. Aug, 23:01 ViKrEm mamma

Berniem nevajag dzilu baseinu. Ar seklu ari pietiek. Te vel tikko maminu kluba bija kaut kadi vasaras drosibas pasakumi pie udens utt. Pameklejiet un palasiet.

Ilvija82 Ilvija82 03. Aug, 16:07 mincenee

Pistoles?! Kāpēc tādas vajag?!

Ilvija82 Ilvija82 03. Aug, 16:06

Es nesaprotu, kāpēc vajag vèl kaut ko papildus? Baseinu var nopirkt un lietot mājās, cik uziet! Es arī pret baseinu bērnudārzā!

ViKrEm mamma ViKrEm mamma 03. Aug, 10:39 mamma88

Viss tika saskaņots ar bērnudārzu, ka bērni tiks pieskatīti un baseins nebūs milzīgs, lai tajā varētu noslīkt, vairāk gan kā veldzējums. Te pat bijām gatavi to nosponsorēt daži vecaki, lai tikai visiem būtu labi, man bērns pat vasara neiet dārziņā, bet es biju gatava piemest vajadzīgo, jo mēs to varam atļauties, ļoti pieļauju, ka ir ģimenes, kur šis 1eiro spēlē lomu, bet tad tā arī pasaki - ideja ok, bet naudas man nav. Šī mamma vienmēr konfliktē, jo cer šādi "kapt ka karjeras kapnēm" pilsetas domē kā deputāte, parstāvot konkrētu partiju un meklējot kārtējo skandālu pirms vēlēšanām. Viņa pat protestēja pret bērnu vainaga pirkšanu, kad mūsu bērnudārzā nomira vadītāja un tur vajadzēja noreaģēt ātri. Bez tā varot iztikt un aiziet ar mazu pušķīti, vai dažiem ziediem. Arī tur nebija problēma naudā, bet vienkārši cilvēka domāšanā un uzskatos. Pa lielam dzīve jau var iztikt bez daudz kā, bet ir jābūt elementārai cieņai vienam pret otru, ja nepiekrīti, komunicē, nevis taisi "ziepes" nevietā.

Mar_Mar Mar_Mar 03. Aug, 10:24

Situācija neapskaužama, nesaprotu, kāpēc tā sieviete skrēja uz domi?!! Ja ir pret ne tikai finansiāli, tad to varēja, manuprāt, pateikt. Es laikam šādā gadījumā būtu pret tieši no drošības puses,jo zinu, ka mana mazā ir pārāk aktīva, bet tad noteikti to pateiktu tajā pašā sarakstē un censtos pārliecināt, ka to nevajag, bet ne tā gāzt bērnudārzu iekšā. Cerams ziniet, kura mamma tā ir un variet viņu apgaismot, ka tā nav prasība no b/d, bet pašu iniciatīva, jo tiešam cilvēki, kuri ir ar vienvirziena domāšanu ir pietiekami daudz...

mamma88 mamma88 03. Aug, 09:57

ja kāds vecāks nevar atļauties "piemesties" šiem pirkumiem, mēs to izdarām viņu vietā

kuram tad gribēsies tā visiem paziņot, ka man redz naudas nav🤣

mamma88 mamma88 03. Aug, 09:56

Atvainojiet, bet vai Jūs maz stādaties priekšā cik ļoti problemātiski ir jau tā pieskatīt padsmit bērnus, kur nu vēl baseinā...Vai ir nelaime vajadzīga? Es neesmu ne jūsu dārziņa mamma, ne kāda paziņa, tas ir vienkārši viedoklis no malas. Ja jūs esiet tik ļoti erudīti, tad izdomājiet labāk kaut ko uz svētkiem papildus. Svētku jau mums ir daudz- 18.novembris, ziemassvētki utt. Tas ir jauki, ka visiem ir nauda, bet ir cilvēki, kuriem ienāk alga un viņi ir dilemmas priekšā pirkt to vai šito, citi vispār domā kā pabarot bērnus. Augustā daudziem galvassāpes noteikti sagādā septembris, jo jāpērk daudz kas, un tas 1 eiro gluži vienkārši var sakrist uz nerviem.

mincenee mincenee 03. Aug, 08:23

Man ļoti kaitina mūsdienu aprobežotība, tagad ka tik padūdzēties un viss pienākas. Es tikai par ieguldījumu no vecākiem. Es esmu nesusi kartona mājiņu, teletūbijus, tagad karstajā laikā sulu tā vienkārši no brīvas gribas, jo es primāri domāju par to, lai manam bērnam būtu tur interesanti un nav žēl priekš citiem. Un neesmu ar ne bagātniece, bet man tāpat kā jums gribas to labāko savam bērnam. Mums gan privātais. Dārziņš pats sagādājis baseinu un ūdens pistoles.