Bērna fiziskajām aktivitātēm jābūt vispārattīstošām

04. Nov 2019, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mēs visi zinām, ka sportiskas aktivitātes nozīmē labu pašsajūtu, tās veicina arī vispusīgu attīstību un uzlabo noskaņojumu. Daudziem vecākiem gan jautājums, no kāda vecuma ieteicams sportiskās nodarbības apmeklēt un kā piemeklēt bērnam atbilstošākās aktivitātes. Tāpēc vaicājām to zinātājiem.

Liela daļa mūsdienu cilvēku, tostarp arī bērni, ikdienā visbiežāk pārvietojas ar transporta līdzekļiem, ar kājām pārvietojoties salīdzinoši maz, tāpēc jautājums par bērna fizisko sagatavotību ir aktuāls. Rimi Bērniem eksperts, fitnesa treneris Kārlis Birmanis norāda, ka vecākiem būtu jāpievērš uzmanība tam, lai fiziskās aktivitātes būtu vispārattīstošas, jo vispusīgi attīstītam bērnam arī turpmāk būs vieglāk iemācīties kaut ko jaunu.

Treneris norāda, ka sportam jābūt kā galvenajai fiziskajai aktivitātei, kas nodrošinās bērnam ikdienā nepieciešamo kustību apjomu, tādējādi kompensējot sēdošo ikdienas dzīvesveidu.

Šo tēmu turpina arī basketbola kluba “Kolibri” trenere Mudīte Zandere, kura stāsta, ka sports iemāca bērniem režīmu, disciplīnu, kārtību, prasmi draudzēties, spēlēt komandā, cīnīties un uzvarēt, taču pats galvenais ir kustības un vispārattīstošie vingrinājumi. M. Zandere: “Ja kādreiz uz treniņiem nāca stiprāki bērni, tad šobrīd iesākumā mums bērniem jāiemāca skriet, lekt un koordinēt rokas un kājas, un tikai pēc tam varam sākt runāt par basketbolu.”

Runājot par to, no kāda vecuma piedāvāt bērnam apmeklēt sportiskās nodarbības, fitnesa treneris Kārlis Birmanis iesaka vadīties pēc tā, kad bērns ir spējīgs atrasties grupā ar citiem bērniem un treniņa laikā noturēt uzmanību. “Kāds to ir spējīgs izdarīt jau piecos gados, bet kāds – 7 vai 8 gados,” teic treneris. 

Runājot par to, kā izvēlēties bērnam piemērotāko sporta veidu, Kārlis Birmanis iesaka bērnam piedāvāt dažādas aktivitātes, jo bērns noteikti pats, visticamāk, zinās, ko gribētu darīt. Gadījumā, ja bērns izmēģinājis nodarbību vienu, divas vai trīs reizes un ir sajūta, ka viņam šis sporta veids nepatīk, vai arī viņš pat nevēlas nodarbības vairāk apmeklēt, ir vērts sev uzdot jautājumu – kāpēc? Treneris mudina cienīt bērna izvēli, ja viņš nevēlas nodarbības vairāk apmeklēt.