Arvis Zēmanis par bērniem: Tu nedabūsi līderi, ja audzināsi kā kalpu

08. Dec 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pasākumu vadītājs un profesionāls namatēvs Arvis Zēmanis ar sievu Ināru ir precējies jau 10 gadus un abi kopā audzina dēlu un meitu, kuriem ir 10 un 7 gadi. Intervijā ar Rūtu Dvinsku raidījumā "Māmiņu klubs" viņš stāstīja, ka savās atvasēs ne tikai cenšas attīstīt emocionālo inteliģenci, bet arī ļaut viņiem pieņemt pašiem savus lēmumus, jo, kā pats saka - cilvēks neizaugs par līderi, ja audzināsi kā kalpu, visas izvēles izdarot viņa vietā: "Teiksim, ja braucam atvaļinājumā, mēs iesaistām viņus sarunās par to, kur doties, lai parādītu, ka arī viņu viedoklim ir vērtība."

Zēmanis atklāja, ka, viņaprāt, tas jādara arī tajos jautājumos, kuros vecāki ļoti grib, bet bērni negrib, kas ir lasīšana, kārtība, laicīga gulētiešana: "Tu viņus virzi ar motivēšanu, ieinteresētību un to, ka viņi paši izvēlas. Kompromisu radīšana. Tas ir visgrūtākais. Ir vērts lasīt literatūru par bērniem un to, kā strādā viņu prāts. Bērnam katrā savā vecumposmā ir emocija, kuram viņš un viņa ķermenis iet cauri. Piemēram, dusmas. Vajag ļaut šīs dusmas izdzīvot, pretī dodot sapratni. Tāpat ar melošanu un zagšanu. Viņiem ir posms, kad viņi saprot šo te emociju un apstākli, darbojas ar to. Tas, ko esmu aizņēmies no sava darba - pasākumu vadīšanas un viesmīlības - ir tas, ka nevajag lietas ņemt personiski."

Zemāk skaties 1188 Play atrodamo "Māmiņu kluba" epizodi, kurā pieejama visa intervija ar Arvi, kurā viņš skaidro, pēc kādiem principiem audzina savas atvases! Vīrietim ir ne viens viens zelta padoms vecākiem.