Aicina uz animācijas filmas “Sirds likums” seansiem kopā ar filmas veidotājiem

Aicina uz animācijas filmas “Sirds likums” seansiem kopā ar filmas veidotājiem

01. Feb 23:01 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Režisores Rozes Stiebras jauno pilnmetrāžas animācijas filmu “Sirds likums” Latvijas kinoteātros sāks izrādīt piektdien, 2024. gada 2. februārī. Tādēļ filmas veidotāji kopā ar kinoteātriem aicina bērnus un vecākus uz īpašajiem seansiem, kuros būs iespēja tikties arī ar filmas veidotājiem un iesaistīties radošās aktivitātēs ne tikai Latvijas galvaspilsētā, bet arī Latvijas reģionos - Talsos, Liepājā un Ventspilī.

Filma veidota pēc latviešu literatūras klasiķa, ievērojamā novelista Jāņa Ezeriņa darba “Jaunais likums” motīviem. Tā vēsta par kādu tālu karaļvalsti, kurā mīt Karalis un Princese. Viņu dzīve rit rāmi un paredzami, pavalstnieki gatavojas karaļmeitas kāzām. Taču kādu nakti Princese pils dārzā sastop Svešinieku, kurš viņu apvelta ar neparastu dāvanu, un no šī brīža viss sagriežas kājām gaisā. Krāšņā pasakā par drosmi un mīlestību Princese aizbēg no mājām, viņas līgavaini Princi un draugu Kaķi gaida izaicinoši piedzīvojumi, guvernante Gaigala mēģina vest pie prāta satraukto Karali un visiem nākas uzmanīties no varaskārajiem Vilkiem.

Pirmā tikšanās ar “Sirds likums” komandu paredzēta  sestdien, 2024. gada 3. februārī plkst. 11.30 kinoteātrī Apollo kino Domina. Pirms filmas ikvienam būs iespēja gan tikties ar mākslinieku Alekseju Naumovu, gan arī princeses lomas balss ierunātāju, aktrisi Telmu Auziņu, gan arī filmas producentu Dominiku Jarmakoviču. Mazajiem apmeklētājiem pirms filmas būs iespēja darboties kopā ar gleznotāju Alekseju Naumovu, kopā krāsojot lapas ar filmu tēliem, ko zīmējis mākslinieks. Kinoteātris būs parūpējies par krāsainajiem rakstāmpiederumiem. 

“Sirds likums” mākslinieks ir pazīstamais gleznotājs Aleksejs Naumovs, kuram šī ir debija animācijas pasaulē. “Man bija milzīgs prieks un reizē arī gods strādāt ar tādu ģeniālu režisori kā Roze Stiebra. Jau pirmajā tikšanās reizē viņa minēja, ka vēlas košu un krāsainu filmu, kas apžilbina – domāju, mums izdevās. Šis kopdarbs tapa garās sarunās un diskusijās, es uzzināju ļoti daudz jauna. Īpaši atceros tās saulainās dienas, kad savā vasarnīcā Roze man lasīja priekšā scenāriju, bet es tikmēr zīmēju kadrējumus. Iegremdēties šai pasaku pasaulē un pēc tam ieraudzīt tēlus atdzīvojamies kustībā bija patiešām patīkami, tas sniedza ļoti pozitīvas emocijas,” stāsta Aleksejs Naumovs.

Piektdien, 2024. gada 9. februārī plkst. 18.00 ar “Sirds likuma” komandu - producentu Dominiku Jarmakoviču un prinča lomas ierunātāju Jāni Grūtupu būs iepēja tikties liepājniekiem, jo Cinamon Balle būs īpašais seanss. 

Svētdien, 2024. gada 11. februārī filmas radošā komanda dosies uz Talsiem, kur plkst. 14.00 Talsu Kino Auseklis būs iespēja aprunāties ar aktieri, prinča lomas ierunātāju Jāni Grūtupu, karaļa lomas ierunātāju Ritvaru Loginu, kā arī producentu Dominiku Jarmakoviču. Arī šeit mazajiem apmeklētājiem būs pieejamas Alekseja Naumova zīmēto filmas tēlu krāsojamās lapas.

Savukārt rīdziniekiem svētdien, 11. februārī plkst. 11.00 būs iespēja apmeklēt Kino Bize rīkoto Bērnu rītu ar filmas “Sirds likums” skatīšanos un radošo darbnīcu.

21. februārī filmas radošās komandas pārstāvji viesosies Ventspilī un tiksies ar skolēniem, kuri dosies kopīgi skatīties “Sirds likumu” uz Kino Rio.

“Sirds likums” lomas ierunājuši Telma Auziņa, Jānis Ēriks Grūtups, Ritvars Logins, Gerds Lapoška, Marta Lovisa Jančevska, Toms Harjo un citi.

Filma tapusi ar Latvijas Nacionālā Kino centra finansiālo atbalstu.