7 vienkāršas vārdu spēles, kas palīdzēs attīstīt loģiku

7 vienkāršas vārdu spēles, kas palīdzēs attīstīt loģiku

29. Apr 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Noteikti arī tev gadās situācijas, kad esi aizņemta, piemēram, ar vakariņu gatavošanu vai citiem darbiem, taču bērns pieprasa uzmanību. Izmanto katru brīdi, kad bērns vēlas būt tavā tuvumā un darboties kopā ar tevi, pat ja esi aizņemta.

Mums padomā ir vienkāršas spēles, kurās nav nepieciešama aktīva līdzdarbošanās, taču tās palīdzēs ne tikai nodarbināt bērnu, bet veicinās arī viņa loģiskās domāšanas attīstību. 

Vārdu ķēdīte

Pasaki bērnam vienu vārdu. Bērnam ir jāsaklausa šī vārda pēdējais burts un jāsaka vārds, kas sākas ar šo burtiņu. Piemēram, ja saki “saule”, bērnam jāsaka vārds, kas sākas ar burtu “E”, piemēram, “ezis”, savukārt tu šo ķēdīti turpināsi ar vārdu, kas sākas ar burtu “S” utt.

Antonīmi

Ja mums šī spēle šķiet pavisam vienkārša, tad bērnam tā prasīs mirkli padomāt, lai atrastu īstos vārdus. Uzdevums pavisam vienkāršs – nosauc vienu īpašības vārdu, un bērnam jāizdomā šim vārdam pretējais vārds. Piemēram, silts – auksts, liels – mazs, balts – melns utt.

Burtiņu spēles

Vienojaties ar bērnu par vienu burtu un tad secīgi viens pēc otra saucat vārdus, kas sākas ar šo burtiņu. Kurš pratīs nosaukt vairāk vārdu? Ja spēle šķiet pārāk vienkārša, varat to arī sarežģīt, uz konkrēto burtu saucot, piemēram, tikai ēdamas lietas, dzīvniekus vai cilvēku vārdus.

Vienskaitlis – daudzskaitlis

Nosauc bērnam jebkuru vārdu un bērnam jāizdomā šī vārda daudzskaitlis. Piemēram, bērns – bērni, koks – koki, krokodils – krokodili.

Līdzīgās lietas

Pasaki bērnam vārdu, kas raksturo konkrētus objektus, savukārt bērnam jānosauc visi objekti, kas atbilst šai īpašībai. Piemēram, apaļš. Apaļa var būt saule, sniega pika, šķīvis, riepa.

Kas kopīgs?

Līdzīgi kā iepriekšējā spēlē, tikai atšķirīgi! Šoreiz bērnam nosauc vairākus priekšmetus, kuriem ir kaut kas kopīgs, savukārt bērnam jācenšas izdomāt, kas gan ir šis kopīgais. Piemēram, kas kopīgs lidmašīnai, gaisa balonam, putnam? Pareizi, tie lido! Kas kopīgs kastei, logam, televizoram? Pareizi, tie ir kantaini.

Asociāciju spēle

Nosauc bērnam jebkuru vārdu un aicini viņu nosaukt visas asociācijas, kuras viņam rodas, izdzirdot konkurēto vārdu. Piemēram, ogas ir sulīgas, saldas, skābas, lielas, mazas, mašīna var būt ātra, liela, maza, skaļa utt.