5 idejas, lai šie Ziemassvētki paliktu bērnam īpašā atmiņā

5 idejas, lai šie Ziemassvētki paliktu bērnam īpašā atmiņā

14. Dec 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Neatkarīgi no tā, vai tavā ģimenē ir pavisam mazi bērni, vai arī jau skolēni, Ziemassvētki ir priekpilns ģimenes laiks, tāpēc, atrodot lietas, kuras varat darīt visi kopā, šis laiks paliks bērniem spilgtā atmiņā arī pēc vairākiem gadiem.

Visticamāk, tev padomā jau vairākas idejas, kā izdaiļot Ziemassvētku gaidīšanas laiku, taču, ja idejas aptrūkušās, mums dažas ir padomā!

Ieviesiet jaunas ģimenes tradīcijas

Lai gan ikvienai ģimenei ir kāda svētku tradīcija, vienmēr atliek laiks, lai ieviestu vēl kādu jaunu, kas Ziemassvētku gaidīšanas laiku padarīs īpašāku ikvienam iesaistītajam. Neatkarīgi no tā, vai šajā laikā jūs visi gulēšanas laikā velkat īpašās Ziemassvētku pidžamas, rīkojat Ziemassvētku filmu vakarus vai arī kopīgi dodaties uz svētku koncertiem, katrs šis brīdis bērniem paliks atmiņā vēl tad, kad viņi paši jau būs lieli. Iespējams, kādu no jūsu ģimenes tradīcijām viņi paņems līdzi, lai tās iedibinātu savā ģimenē.

Vai Ziemassvētku vecīša vēstuli jau saņēmāt?

Ik gadu bērni raksta vēstules Ziemassvētku vecītim, apkopojot tajā savas dāvanu vēlmes, taču vai pretī saņemat arī vēstuli no Ziemassvētku vecīša? Tas ir lielisks veids, kā svētku gaidīšanas laiku padarīt vēl maģiskāku! Vecākiem atliek vien būt gana radošiem, lai bērni neatpazītu vecīša rokrakstu.

Kopīgi izdekorējiet mājokli

Mājas dekorēšana ir svarīga Ziemassvētku gaidīšanas tradīcija, un šajā aktivitātē var iesaistīt ikvienu, atrodot piemērotāko darbiņu, jo gan gaismiņu izlikšana logos, gan Ziemassvētku eglītes rotāšana vai dziesmu dziedāšana, kamēr māja tērpjas svētku rotā, ir gana atbildīgs un svarīgs darbiņš. Tas ir ideāls veids, kā sajust svētku tuvošanos un padarīt māju krāšņāku.

Kopīgi gatavojiet svētku gardumus

Virtuvē vienmēr valda silta atmosfēra, un kopīga darbošanās ir veids, kā svētku gaidīšanu padarīt vēl īpašāku. Uzburiet piparkūku namiņu, gatavojoties svētkiem izmēģiniet dažādas pīrāgu receptes vai arī pagatavojiet cepumus ar gardu karameļu pildījumu. Gatavošanas procesā savam vecumam un prasmēm atbilstošs darbiņš atradīsies ikvienam – gan lielam, gan mazam!

Uzrakstiet apsveikumus

Kad jūsu ģimene saviem draugiem un radiem pēdējo reizi rakstīja Ziemassvētku apsveikumus? Ir tik maģiski un sirdssilti pastkastītē atrast apsveikumu no sev mīļajiem! Lai padarītu apsveikumus vēl īpašākus, visi iesaistieties to tapšanā – mazākie lai rada burvīgas svētku ilustrācijas uz kartītēm, bet lielākie lai raksta novēlējumus. Kopīgi dodaties uz pastu tās nosūtīt, neaizmirstot līdzi kartītēm sūtīt visas savas labās domas!