3 svarīgi nosacījumi, kas palīdzēs mazināt sausas ādas izpausmes

09. Feb 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ar sausu ādu visbiežāk saskaramies tieši gada aukstajā laikā, kad daudz laika pavadām telpās ar centralizēto apkuri, gaisa temperatūra laukā ir daudz zemāka, tomēr ir trīs pavisam vienkārši nosacījumi, kurus, ieviešot savā ikdienā, ir iespēja sausas ādas izpausmes mazināt.

Gluži kā ikvienā problēmsituācijā, arī tad, ja nākas saskarties ar sausu ādu, definējot pamatproblēmu un tās cēloni, ir daudz vienkāršāk konstatēt ķēdes vājo posmu un to likvidēt. 

Kā norāda Veselības centra 4 dermatoloģe Lana Kasparane, situācijā, kad āda sāk pastiprināti zaudēt mitrumu jeb atūdeņoties, nākas piedzīvot sausu, raupju, apsārtušu ādu, kas līdzi nes lobīšanos un, iespējams, arī niezi. Iemesli tam var būt dažādi, taču visbiežāk, pēc ārstes novērotā, tie ir ārējo faktoru radīti. Piemēram, sausais gaiss telpās, zema gaisa temperatūra un arī neatbilstoša ādas kopšana. 

Dermatoloģe norāda, ka situācijās, kad saskaramies ar sausu ādu, jāievēro trīs ikdienišķi ādas kopšanas principi:

  1. Nemazgāties pārāk ilgi un pārlieku karstā ūdenī, jo ilgstoša ādas pakļaušana karsta ūdens iedarbībai var veicināt ādas dabiskā tauku slānīša, kas nepieciešams optimāla ādas mitruma uzturēšanai, mazināšanos.
  2. Vannošanās process bez liekas vilcināšanās jānoslēdz ar mitrinoša līdzekļa uzklāšanu ādai. Sausas ādas gadījumā mitrinošu līdzekli ieteicams lietot vismaz 2 reizes dienā vai biežāk
  3. Nedrīkst pārtraukt ādas kopšanas līdzekļu lietošanu līdz brīdim, kad izzudušas sausas ādas pazīmes.

Runājot par ādas kopšanas līdzekļiem, dermatoloģe Lana Kasparane norāda, ka īpaši tagad, gada aukstajā laikā, ir jāpievērš uzmanība produktu sastāvam: “Vislabāk strādās tie produkti, kas spēj maksimāli atdarināt ādā dabiski notiekošos mitrinošos procesus.” Kā piemērus viņa min glicerīnu, urea, norādot, - jo bagātīgāks ir produkta komplekss, jo tas spēj nodrošināt ilgstošāku nepieciešamo rezultātu, palielinot arī ūdens saturu ādā un aizpildot tukšās vietās, aizverot tā dēvētos vārtus, caur kuriem no ādas iztvaiko ūdens. Lietojot šādus ādas kopjošus līdzekļus, tiek veiksmīgāk arī atjaunota ādas aizsargbarjera.

Ja tu vai tavi ģimenes locekļi saskārušies ar sausas ādas problēmu, svarīgi ņemt vērā ārstes teikto, ka divu nedēļu laikā, regulāri ievērojot visus iepriekšminētos priekšnosacījumus, ādas stāvoklim būtu jāuzlabojas. Ja uzlabošanās netiek novērota, jāvēršas pie ārsta, jo, iespējams, sausas ādas iemesli meklējami citos faktoros.