Vai utis ir lipīgas?

Vai utis ir lipīgas?

13. Sep 2012, 15:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kad redzot uz ielas, autobusā vai citās sabiedriskās vietās bērnus vai pieaugušos kasām matus, pirmā doma, kas iešaujas prātā, ir- vai tikai šim cilvēkam nav utis. Vai utis ir lipīgas, skaidro pediatre Gerda Lielause.

„Utis ir ļoti lipīgas un tās var izplatīties no viena cilvēka pie otra,” skaidro pediatre. „Īpaši uzmanīgiem vajadzētu būt tur, kur apgrozās daudz bērnu, piemēram, skolās, bērnudārzos, sportiskās aktivitātēs, rotaļu laukumos.”

Lai gan utis pašas par sevi nespēj lidot vai lēkt, šie mazie parazīti ir pielāgojušies, lai spētu rāpot un stingri turēties pie matiem, tādējādi tie izplatās galvenokārt no galvas uz galvu kontaktu ceļā, piemēram, izmantojot koplietošanas apģērbu, gultas veļu, ķemmes, matu sukas, cepures, ķiveres. Bērniem visbiežāk utis pielīp tā iemesla dēļ, ka viņiem parasti ir ciešs fiziskais kontakts vienam ar otru un bieži tiek dalītas personīgās mantas.

 Māmiņu Klubs

Māmiņu Kluba izvēle:

 

Hedrin® ONCE Izsmidzināms gels

Hedrin® ONCE izsmidzināmais gels ir šķidrs gels viegli izsmidzināmā veidā.

Ērti lietojamais izsmidzinātājs noklāj galvu un matus ar šķidro gelu arī grūtāk pieejamās vietās. Hedrin® ONCE izsmidzināmais gelsefektīvi  iznīcina galvas utis un gnīdas.

Tas darbojas fizikālā veidā, utis pārklājot un nosmacējot. Satur PenetrolTM, kas veicina gela iesūkšanos oliņās, lai tās efektīvāk iznīcinātu. Gelu var lietot cik bieži vien nepieciešams, jo neveidojas utu rezistence pret preparātu.  

Hedrin šķīdums 100ml

 Hedrin® šķīdums, kas satur 4% dimetikona, iznīcina galvas utis un to oliņas.

Dimetikons nav ķīmiska inde, tas darbojas fizikālā veidā, utis pārklājot un nosmacējot.

Pārējās sastāvdaļas ir ciklometikons 5. Ciklometikons 5 ir nesējviela, kas pēc uzklāšanas iztvaiko, tādējādi aiz sevis atstājot tikai dimetikonu, kas iznīcina utis.