Kā pasargāt savu bērnu no kiberapdraudējumiem?

Kā pasargāt savu bērnu no kiberapdraudējumiem?

24. Aug, 12:05 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mēs nevaram ik sekundi atrasties līdzās savam bērnam, tomēr mums ir svarīgi būt pārliecinātiem, ka viņš vienmēr ir drošībā. Turklāt ne tikai uz ielas, skolā vai mājās, bet arī interneta vidē, kur viņu gaida vietnes ar nevēlamu saturu, ļaunprātīgi lietotāji, spiegu un citas kaitīgās programmatūras, kā arī citi apdraudējumi. Kaspersky Lab speciālisti ir pieteikuši karu bērnu drošības apdraudējumiem internetā.

 

Lai aizsargātu bērnus un pusaudžus no riskiem, kas ir saistīti ar uzturēšanos internetā, Kaspersky Lab antivīrusu izstrādājumā Kaspersky Internet Security 2012 ir ieviesta Vecāku kontroles funkcija, kura ļauj kontrolēt bērna datora un interneta lietošanas ilgumu, noteiktu programmatūru palaišanu, ierobežot datņu lejupielādi no interneta, kā arī uzraudzīt saziņu sociālajos tīklos. Turklāt Vecāku kontrole ļauj iepazīties ar statistikas pārskatiem par bērna veiktajām darbībām ar datoru.

 

Piekļuves ierobežošana

 

Bieži vien bērni nezināšanas vai ziņkārības dēļ riskē nonākt mājaslapās, kas satur viņiem nepiemērotu informāciju par vardarbību, pornogrāfiju, necenzētus vārdus u. c. Jums ir iespēja ierobežot mājaslapu veidus, kurus varēs apmeklēt jūsu bērni. Turklāt risinājumā Kaspersky Internet Security 2012 Vecāku kontroles funkcija ir pielāgota Latvijas interneta telpai, atpazīstot lokālus resursus, kas var kaitēt bērnam.

 

Datora lietošanas ilguma ierobežošana

Ar Vecāku kontroles funkciju jūs varat ierobežot bērna kopējo datora lietošanas laiku. Ir iespējams izveidot viņam datora lietošanas grafiku (nedēļas dienas un ilgumu dienā) vai noteikt kopējo datora lietošanas ilgumu dienā.

 

Saziņas sociālajos tīklos uzraudzība

Bērna saziņas sociālajos tīklos uzraudzība ietver to kontaktpersonu noteikšanu, ar kurām saziņa ir atļauta, sarakstes ar nevēlamām kontaktpersonām bloķēšanu, kā arī iespēju apskatīt sarakstes vēsturi. Jūs varat izveidot atļauto un aizliegto kontaktpersonu sarakstu, norādīt atslēgvārdus, kurus saturošas ziņas tiks pārbaudītas (ar iespēju bloķēt ziņas, kas satur šos vārdus), kā arī atzīmēt personisko informāciju, kuras pārsūtīšana būs aizliegta.

 

Turklāt risinājums Kaspersky Internet Security 2012 nodrošina optimālu aizsardzības līmeni visu ģimenes locekļu datora lietošanas laikā. Novatoriskā hibrīdveida aizsardzība nekavējoties likvidē kaitīgās programmatūras, surogātpastu un citus interneta apdraudējumus, mākoņu un antivīrusu tehnoloģiju apvienojumam taupot datora resursus.

 

Līdz 13. novembrim aizpildiet īsu anketu mājaslapā www.vecakukontrole.lv un piedalieties vienas no desmit Kaspersky Internet Security 2012 ar Vecāku kontroles funkciju gada licenču izlozē (viena licence aizsargā divus datorus), lai garantētu pilnīgu drošību internetā visai ģimenei.