10 bērnu pasākumi, ar ko izgreznot nedēļas nogali

10 bērnu pasākumi, ar ko izgreznot nedēļas nogali

04. Apr 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Krāsu tiešām šajā nedēļas nogalē netrūks. Pasākumu klāstā bērniem ir vairākas mākslas nodarbības, raibi tirdziņi, spēles, jaunas un vecas izrādes un pat tauriņu uzbrukums. Kopā 10 pasākumi, ko Tev iesaka pasākumu platforma Kurp.es un kas aizvedīs visu ģimeni patīkamā un pavasara noskaņu pilnā piedzīvojumā. Ieskaties, kā pavadīt laiku ar bērniem 5.-7. aprīlī.

Zilo morfīdu trakums

no 5. aprīļa | 10:00 | LU Botāniskajā dārzā

No 5.aprīļa līdz 14.aprīlim Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā notiks ilgi gaidītais, jau par iemīļotu pavasara tradīciju kļuvušais “Zilo morfīdu trakums”. "Zilo morfīdu trakuma" laikā Tropu tauriņu māja pārvēršas īstā pasaku valstībā, jo tajā vienuviet sastopams īpaši liels eksotisko tauriņu, zilo morfīdu daudzums.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/zilo-morfidu-trakums-lu-botaniska-darza-tropu-taurinu-maja-1

 

Kino Bize: Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi

5. aprīlī | 16:30 | Kino Bize

Latviešu animētā filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” piektdien vēlreiz uz ekrāniem arī Kino Bize. Jēkabs dzīvo Rīgas centrā, viņam patīk sapņot un viņš tic, ka sapņi piepildās. Pēkšņi tētis paziņo, ka Jēkabam vesela nedēļa būs jāpavada pie radiem pilsētas nomalē. Maskačkas svešādā vide, pašpārliecinātā māsīca Mimmi, tēvocis – pirāts un suns, kas miedz ar aci, ir tikai sākums neparastiem piedzīvojumiem.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/kino-bize-jekabs-mimmi-un-runajosie-suni-16

 

Nodarbību cikls bērniem. Eksperiments nr. 1

5. aprīlī | 17:30 | Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā

Nodarbību cikls bērniem “Mazais Purvītis” piedāvās iepazīt tuvāk laikmetīgās mākslas dažādos veidus un formas, meklējot un saskatot līdzības un atšķirības ideju realizācijā. Tā gaitā paredzēta pievēršanās glezniecībai, grafikai, instalācijai un foto- un videomākslai. Praktiska darbošanās veicinās bērna izpratni par katra mākslas darba vēstījumu un tā vērtējumu sabiedrības un pasaules aktualitāšu kontekstā.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/nodarbibu-cikls-berniem-eksperiments-nr-1-1

 

Tirgus, šaušana ar loku un spēles pupiņu valodā

6. aprīlī | 10:00 | Kalnciema kvartālā

Pavasaris ir īstais laiks jaunām iecerēm, tāpēc 6. aprīlī Kalnciema kvartāla tirgus laikā apmeklētāji varēs mācīties šaut ar loku paralimpiskās pārstāves vadībā un apgūt pupiņu valodu kopā ar bērnu grāmatu rakstnieci. Zemnieku, mājražotāju un amatnieku tirgus arī šo sestdien gaidīs ģimenes ar bērniem un citus apmeklētājus no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/tirgus-sausana-ar-loku-un-speles-pupinu-valoda-1

 

Māla veidošana/apgleznošana bērniem

6. aprīlī | 11:30 | Mākslas studijā “Biskvīts”

Māla veidošanas meistarklase notiek brīvā formātā, kur katram bērnam (vecumā līdz 16 gadiem) būs iespēja izveidot savu sapņu dzīvnieciņu, dzīvnieku draugu grupu, sapņu auto vai kādu trauciņu vecākiem, kā arī apgleznot jau iepriekš radītos darbus. Visi mazie censoņi tiek aicināti 6. aprīlī uz mākslas studiju “Biskvīts”.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/mala-veidosanaapgleznosana-berniem-1

 

Kim? bērnu diena 6.aprīlī

6. aprīlī | 12:00 | Kim? izstāžu centrā

Radošās darbnīcas ietvaros 6. aprīlī Kim? izstāžu centrā bērni veidos vizuālas dzejas burtnīcas, apgūstot arī papīra kolāžas un papīra novecināšanas tehnikas. Būs pieejamas arī Kim? bērnu darba lapas, kuras būs iespēja pildīt pēc pašu izvēles. Tāpat bērniem un viņu vecākiem būs iespēja iepazīt tuvāk izstādes un piedalīties radošajā darbnīcā ar mākslinieci Viku Ekstu, kura veidojusi izstādes “Eižena Berga dzeja un darbi” vizuālo noformējumu.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/kim-bernu-diena-6aprili-1

 

Ģimeņu sestdiena - tikšanās ar Indru Brūveri

6. aprīlī | 13:00 | Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Savirpinot burtus vārdos, pēc tam tos iepiņķerējot teikumos un iestatot pantos, rodas kaut kas dzīvs un gana draiskulīgs, dažkārt nopietns, bet interesants. Vai tā top dzejoļi? To varēsiet uzzināt tikšanās reizē sestdien Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā ar dzejnieci un tulkotāju Indru Brūveri. Būs iespēja piedalīties dzejas darbnīcā un kopā atzīmēt Starptautisko bērnu grāmatu dienu, kura pasaulē tika svinēta 2. aprīlī.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/gimenu-sestdiena-tiksanas-ar-indru-bruveri-1

 

Koncertizrāde bērniem “Varde par solisti”

7. aprīlī | 12:00 | Ogres kultūras centrā

“Varde par solisti” būs muzikāls stāsts mazajiem klausītājiem, kas 7. aprīlī izskanēs Ogres kultūras centrā. Ko ar skaistāko operu jaukajām ārijām, duetiem un ansambļiem iesāks purva iemītnieki? Uzziniet, kas palīdzēs Vardei, Krupim, Cekulpīlei un Dunduram piepildīt viņu sapni dziedāt uz operas skatuves. Programmā tādu pasaulslavenu komponistu skaņdarbi kā Mocarts, Verdi, Bizē un citi.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/koncertizrade-berniem-varde-par-solisti

 

 “Sunītis un Kaķīte” jautra izrāde visai ģimenei

7. aprīlī | 15:00 | K Suns kinogalerijā

“Sunītis un Kaķīte” ir interaktīva izrāde bērniem, kurā izrādes varoņi, Sunītis un Kaķīte, aktīvi iesaista mazos skatītājus. Kopā ar bērniem Sunītis un Kaķīte cenšas noskaidrot: Kas ir kārtība un kam tā ir vajadzīga? Kāpēc ir jāmācās? Un kas ir īsta draudzība? Izrādē 7. aprīlī K Suns kinogalerijā Sunītis un Kaķīte spēlēs dažādas spēlēs, sacentīsies savā starpā un kopā ar bērniem spēlēs teātri.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/sunitis-un-kakite-jautra-izrade-visai-gimenei

 

Imants Ramiņš. Opera "Lakstīgala"

7. aprīlī | 16:00 | Koncertzālē “Cēsis”

Arī Cēsīs ģimenēm ar bērniem būs iespēja noskatīties Kanādā dzīvojošā latviešu komponista Imanta Ramiņa operu „Lakstīgala”, kuras iestudējums izvirzīts Lielajai Mūzikas balvai 2018 kategorijā Gada uzvedums.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/imants-ramins-opera-lakstigala

 

Visus bērnu pasākumus meklē šeit: https://kurpes.lv/pasakumi/gimenem,berniem