'Pop it' rotaļlietas – jautrs veids, kā izklaidēties un mazināt stresu

'Pop it' rotaļlietas – jautrs veids, kā izklaidēties un mazināt stresu

02. Aug 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pavisam nesen pasaule bija sajukusi prātā spineru (ang. Fidget spinner) dēļ. Spineris ir rotaļlieta ar gultni vidū, un tas ļauj ātri un vienmērīgi tam griezties. Vēlme iegādāties šāda vieda rotaļlietu bija tik liela, ka tikīdz veikalos atjaunojās piedāvājums, visi spineri momentāli tika izgrābti.

Daļa no spiners popularitātes bija saistīta arī ar to, ka tas tika uzskatīts kā līdzeklis, kas palīdz tiem, kam nepieciešama palīdzība koncentrēties, piemēram, bērniem, kuriem ir grūti koncentrēties, kā arī uztraukuma un stresa mazināšanai. Spineru popularitāte jau ir pagājusi, taču parādās jauns fenomens – krāsainas rotaļlietas "Pop it", kas bērniem arī var palīdzēt attīstīt uzmanību un mazināt uztraukumu.

Priekšrocības sensoriskām rotaļlietām

"Pop it" un iepriekš pieminētie spineri ietilpst sensorisko rotaļlietu kategorijā, jo tās var stimulēt vienu vai vairākas cilvēka maņas, piemēram, dzirdi, redzi vai pieskārienu. Šāda veida rotaļlietām var būt būtiska ietekme bērna audzināšanas procesā: attīstīt spēju risināt dažādas problēmas ar radošu pieeju, par ko arī liecina veiktie pētījumi. Kā arī šādas rotaļlietas palīdz veidot jaunus savienojumus smadzeņu nervu šūnās, attīstīt motoriku un valodu.

Sensoriskās rotaļlietas var arī palīdzēt koncentrēties un, pats galvenais, mazināt bērna piedzīvoto stresu. Rotaļlietu interneta veikals "ABC rotaļlietas" uzskata, ka tieši tādas antistresa rotaļlietas kā "Pop It" patīk ne tikai tāpēc, ka tās ir vienkāršas, bet arī pateicoties to priekšrocībām: bērniem mēdz būt grūti koncentrēties, kad vecāki vai skolotāji liek to darīt piespiedu kārtā, taču daudz vieglāk ir koncentrēties izklaidē. Labā ziņa ir tā, ka šī izklaide vēlāk atvieglos koncentrēšanos arī citu aktivitāšu laikā.

Vēl svarīgs moments ir tāds, ka pandēmijas laikā bērni arī izjūt lielāku stresu nekā parasti: viņiem ir jāpielāgojas jaunam mācību režīmam, nedrīkst pagalmā satikt draugus vai klasesbiedrus. Šī spēle vienmēr būs jautrs veids, kā uz īsu brīdi koncentrēt prātu, un spēja koncentrēties uz vienu darbību palīdz ilgtermiņā kontrolēt nervu slodzi un mazināt stresu.

Kas tad īsti ir tas "Pop it"?

"Pop it" pēc izskata atgādina visiem zināmo burbuļplēvi, ko izmanto dažādu preču iepakošanā. "Pop It" ir balstīts uz līdzīgu principu: tā sastāv no vairākām burbuļu rindām, kas "sprakšķ", uzskiežot uz burbuli. Pēc tam, kad vienā pusē ir iespiesti visi burbuļi, rotaļlieta vienkārši jāapgriež un jāsāk atkal no jauna.

Rotaļlietu var ipaši viegli kopt un dezinficēt, tā kā tā ir izgatavota no silikona. Uzkrājušās bakterijas un netīrumi uz bērna rotaļlietas noteikt vairs nebūs problēma! Tas ir īpaši svarīgi vecākiem, kas pandēmijas periodā vēlas nodrošināt īpaši tīru un drošu vidi bērniem. Turklāt rotaļlietai ir dažādas formas, tāpēc bērni var izvēlēties sev interesantāko.

Vienkāršais un krāsainais dizains pavisam ātri piesaistīs bērna uzmanību. Šādas rotaļlietas var atrast visdažādākajās formās – sākot no krāsainiem ananasiem vai zemenēm līdz dažādiem jūras dzīvniekiem vai pat dinozauriem. Tas bērniem palīdzēs viegli izvēlieties to, kas viņiem patīk vislabāk.

Aplūkot antistresa rotaļlietas "Pop it" un iegādāties tās var arī internetveikalā "ABC rotaļlietas".