Sāksies biļešu pārdošana uz Dailes teātra izrādēm 2020. gada janvārī

Sāksies biļešu pārdošana uz Dailes teātra izrādēm 2020. gada janvārī

05. Nov 2019, 09:46 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Trešdien, 6. novembrī, Dailes teātris sāks tirgot biļetes uz repertuāra izrādēm 2020. gada janvārī. Repertuārā iekļautas arī divas pirmizrādes – Floriana Zellera “Māte” Intara Rešetina režijā un Filisas Nādžas “Talantīgais misters Riplijs” Lauras Grozas-Ķiberes režijā.

Režisors Intars Rešetins Dailes teātra Kamerzālē iestudēs Floriana Zellera lugu “Māte”. Iestudējuma pirmizrāde būs 29. janvārī.

Mātes dzīvē valda liels tukšums. Viņa nevienam vairs nav vajadzīga. Visi no viņas aiziet viens pēc otra. Bērni jau ir aizgājuši. Tagad ir vīra kārta. Bet viņa neprot un negrib dzīvot bez sava mīļā dēla Nikolā. Bez sava dzīves prieka. Kad mīlestība ir pārāk stipra, tā drīzāk iznīcinās nekā atlaidīs prom no sevis. Kā žņaugs ap kaklu, kas neļauj brīvi elpot.

Māte, Tēvs un Dēls satiekas, lai atvadītos un noslēgtu Floriana Zellera ģimenes triloģijas iestudējumu sēriju, atgriežoties pie visa sākuma – Mātes.

Izrādē lomas atveidos Lilita Ozoliņa, Pēteris Liepiņš, Kaspars Dumburs un Inita Sondore. Iepriekš Intars Rešetins jau iestudējis divus šī cikla darbus - izrādes “Dēls” Dailes teātra Kamerzālē (2019) un “Ak, tētīt” Latvijas Nacionālajā teātrī (2016).

Mēneša izskaņā, 31. janvārī, Dailes teātra Lielajā zālē pirmizrāde būs identitātes drāmai 2 cēlienos “Talantīgais misters Riplijs”, ko iestudēs režisore Laura Groza-Ķibere.

Bagātais Herberts Grīnlīfs izvēlas Tomu Ripliju, lai atvilinātu uz mājām savu aizklīdušo dēlu Ričardu. Taču Riplijam ir citi plāni. Viņam ir hameleona daba, neskaidra pagātne un īpašs talants – spēja maldināt un manipulēt. Izšķērdīgā, brīvā pasaule, kurā viņš atrod Ričardu, ir pārāk pievilcīga un kārdinoša, lai no tās atteiktos. Brīdī, kad Riplijs iekāro Ričarda dzīvesstilu un identitāti, spēle kļūst nāvējoši bīstama. Viņu dzīves neatšķetināmi savijas kopā, un bezkaunīgi šarmantajam psihopātam vairs nav ceļa atpakaļ. Jo iespēja atkal kļūt par sevi pašu Riplijam ir pārāk biedējoša.

Izrādes galveno varoni Tomu Ripliju atveidos aktieris Gints Grāvelis, Ričardu - Andris Bulis. Citās lomās - Inga Alsiņa-Lasmane, Lauris Subatnieks, Juris Žagars, Vita Vārpiņa, Olga Dreģe, Mārtiņš Upenieks, Toms Veličko, Juris Bartkevičs, Dārta Daneviča un Gints Andžāns.

Janvāra piedāvājums par īpašu cenu būs Lielās zāles izrāde “Lulū” 10. janvārī plkst. 19.00. Ieejas biļetēm tikai divas cenas – 7 EUR un 9 EUR.

Lielās zāles izrādei “Lauva ziemā” 16. janvārī tiks nodrošināts izrādes tulkojums angļu valodā titros. Lai titrus būtu ērti lasīt, ieteicams izvēlēties sēdvietas 10. - 17. rindā.