Pirmdien Rīgā ieviesīs tā saucamās "puteņa biļetes", autovadītāji sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas

Pirmdien Rīgā ieviesīs tā saucamās "puteņa biļetes", autovadītāji sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas

11. Jan 2016, 09:14 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Sakarā ar meteorologu prognozēm par gaidāmo stipro snigšanu pirmdien, 11. janvārī,  Rīgas autovadītāji sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas, jeb tiks ieviestas tā saucamās “puteņa biļetes.”

Par braukšanai sabiedriskajā transportā derīgu dokumentu tiek uzskatīta transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība. Automašīnas tehniskā pase kā braukšanai derīgs dokuments jāuzrāda tikai kontroles laikā, tā nav jārāda transportlīdzekļa vadītājam.

Snigšana tiek solīta aptuveni no plkst. 14.00. Pamatojoties un Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, attiecīgu rīkojumu izdos Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs. Nepieciešamības gadījumā “puteņa biļešu” periods tiks pagarināts, par ko ziņos atsevišķi.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs aicina autovadītājus izmantot šo iespēju, lai satiksmes sastrēgumstundu laikā tiktu atvieglots ielu tīrīšanas darbs. ”Jo vairāk autovadītāju atstās savas automašīnas rītdien mājās, jo mazāki būs sastrēgumi vakarā un ātrāk varēs novākt sniegu,” saka pilsētas mērs.

Par braukšanai sabiedriskajā transportā derīgu dokumentu tiek uzskatīta transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība. Automašīnas tehniskā pase kā braukšanai derīgs dokuments jāuzrāda tikai kontroles laikā, tā nav jārāda transportlīdzekļa vadītājam. Šo iespēju var izmantot jebkura no ģimenes pilngadīgām personām, autovadītāja apliecībai nav obligāti jābūt līdzi. Tas apliecinās, ka konkrētais transportlīdzeklis tajā brīdī neatrodas satiksmē, kas ir pašvaldības mērķis.

Minētos braukšanas atvieglojumus pašvaldība ievieš, lai mazinātu satiksmes intensitāti stipru nokrišņu laikā ziemas periodā, tādējādi atvieglojot ielu uzturēšanas tehnikas darbu. Šobrīd pilsētā turpinās brauktuvju tīrīšana un sniega izvešana pēc intensīvās snigšanas 3. janvārī, kas galvaspilsētā atnesa vairāk nekā 20 cm biezu sniega segu. Jaunu nokrišņu gadījumā ielu tīrīšanas darbs intensīvas satiksmes apstākļos tiktu ievērojami apgrūtināts.

Pirmo reizi tā saucamās “puteņa biļetes” pašvaldība ieviesa 2012. gada decembrī. Sakarā ar maigajām ziemām un mazo sniega daudzumu pēdējo gadu laikā “puteņa biļešu” ieviešana nebija nepieciešama.