Zināmas jaunās Māmiņu Kluba raidījuma vadītājas

Zināmas jaunās Māmiņu Kluba raidījuma vadītājas

30. Dec 2021, 17:13 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

TV raidījums “Māmiņu Klubs” savu jauno TV sezonu iesāk ar košiem jaunumiem - jaunu vadītāju tandēmu! Pirmo reizi raidījuma vēsturē ģimenes ar vērtīgiem padomiem iedvesmos divas vadītājas - māmiņu vidū jau iemīļotā veselīga dzīvesveida entuziaste Kristīne Beitika un geštaltterapeite, emocionālās veselības vēstnese Liva Spurava.

Abas jaunās vadītājas ir digitālā satura veidotājas un labas draudzenes! Raidījuma jaunajā sezonā viņas uz vērtīgām diskusijām un padomiem par bērnu un ģimenes lietām aicinās dažādus sabiedrībā aktīvus vecākus un zinošus ekspertus. “Māmiņu Klubs” jauno sezonu iesāks svētdien, 16.janvārī plkst. 9:20, televīzijā sievietēm “STV Pirmā!”

Raidījums “Māmiņu Klubs” TV ēterā ir jau 18 gadus un savas darbības laikā piedzīvojis gan vairākas vadītājas, gan arī izaudzinājis veselu bērnu paaudzi, sasniedzot pats savu pilngadību. Jaunajā sezonā raidījums sola gan spraigas diskusijas par bērnu audzināšanu, veselību, pāru attiecībām ģimenē, vecāku lomu un sievietes pašsajūtu, gan dokumentālas sērijas, kas sniedz ieskatu ģimeņu ar bērniem dzīvē no grūtniecības līdz pat pusaudžu laikam.

Pirmo reizi “Māmiņu kluba” vēsturē raidījumam ir divas vadītājas kuras, darbojoties plecu pie pleca, dos katra savu ieskatu vecākiem svarīgās tēmās - Kristīne Beitika, kā jaunā māmiņa, kuras mazulim ir vien 4 mēneši, un, Līva Spurava, kā pieredzējusi mamma un ģimenes terapeite. Abas satikās kādā pasākumā pirms trim gadiem un kļuva ne vien tuvas draudzenes, bet arī kopā vada tiešraides sarunas par bērnu un ģimeņu tēmām Instagram platformā.

Līva Spurava par sevi saka: “Aktīvi darbojos ne tikai kā pāru un ģimeņu psiholoģiskā atbalsta konsultante un geštaltterapeite, bet arī sociālajos tīklos, kur esmu dalījusies ne tikai ar savām zināšanām, bet arī ar savu sāpīgo personīgo pieredzi, kas manus sekotājus gan atbalsta, gan iedrošina, gan arī izglīto. Bet, galvenokārt, man pašai šī dalīšanās ir palīdzējusi atklāt, iepazīt un pieņemt sevi, kas ir pamatā visam, ko daru. Esmu runājusi par savu pieredzi attiecību krīzēs, pusaudžu gados piedzīvoto depresiju, ēšanas traucējumiem, veģetatīvo distoniju, spontāno abortu piedzīvošanu un vēl...

Ar visu, kas mani ir veidojies par sievieti, kāda esmu šodien. Un ir skaidrs, no kurienes ir radusies mana interese par cilvēka psiholoģiju. “Māmiņu klubs” mani ir vieta, kur es šo sevis un citu izzināšanu un izaugsmi varu turpināt, jo man patiesi rūp, kā mēs dzīvojam, kādu sabiedrību veidojam un es stingri uzskatu, ka sabiedrības labklājība sākas ģimenē. Tā sākas no mammas un tēta emocionālās un fiziskās labsajūtas, kā arī viņu pāru attiecību kvalitātes. Es vienmēr uzskatīšu, ka laimīga mamma ir laimīgi bērni un partneris!”

Kolēģei pievienojas arī Kristīne Beitika: “Es sevi dēvēju par veselīga un laimīga dzīvesveida entuziasti, jo mani aizrauj rast veidus, kā darīt priecīgāku šodienu, atrast prieka brīžus ikdienā un jēgpilnība tajā, ko daru. Esmu kustības #10000soļukatrudienu #kustiesvairākjūtieslabāk aktīva popularizētāja Instagram platformā, pulcējot simtiem cilvēku kopīgā izaicinājumā 365 dienas, katru dienu veltīt laiku sev un iziet garākā pastaigā, savācot 10 000 soļu.

Tas nav par soļiem, tas ir par kvalitatīvu laiku sev, dabas klātbūtni, iekšējā miera atgūšanu un jaunu ideju radīšanu. Ģimenē bērniņu sākām plānot pirms 5 gadiem, taču par mammu Elizabetei kļuvu pirms 4 mēnešiem. Gadu laikā, kamēr gaidījām piesakoties savu pirmo bērniņu, daudz strādāju ar sevi, mainoties fiziski un arī emocionāli. Kārtoju veselības jautājumus, pievērsos sev, sāku vairāk domāt par savu ķermeni un emocionālo pasauli. Priecājos par iepazīšanos ar Līvu, tieši viņa mani stiprināja un atbalstīja, saveda kopā ar psihoterapeiti ar kuru risinājām "psiholoģiskās neauglības" jautājumus. “Māmiņu klubā” vēlos aktualizēt bez bērnkopības padomiem vienlīdz svarīgo mammas pašsajūtu un labsajūtas nozīmi, kā arī mani interesē viss, kam šobrīd iet cauri mana mazā Elizabete.

Ticu, ka arī citām mazuļu mammām un sievietēm būs noderīga mana pieredze - apvienojot jaunās māmiņas un ar sevi apmierinātas sievietes lomas!”

“Māmiņu Kluba” raidījumā īpaša nozīme jaunajā sezonā tiks pievērsta attiecībām ģimenē, kas ir balsts bērna tālākai dzīvei. Būs spraigas diskusijas par tēmām, kas vecākiem sniegs resursus veidot savas attiecības apzinātākas un laimīgākas, kā arī atbildēs uz sen sasāpējušiem jautājumiem bērnu audzināšanā.

Neizpaliks arī dažādi eksperimenti, kas atvieglos māmiņu ikdienu; sarunas ar sabiedrībā populāriem vecākiem un ģimeņu lietu ekspertiem. Sekošana līdzi jauno vecāku pieredzei dokumentālā seriālā “Bēbīšu klubs” un daudzi citi krāsaini padomi par bērnu attīstību, ģimenes veselību, mājokli, sievietes pašsajūtu!

Jaunās sezonas pirmais raidījums skatāms no 16.janvāra svētdienu rītos plkst. 9:20, televīzijā sievietēm “STV Pirmā!”

Interesanti fakti par “Māmiņu Klubu”:

Raidījums bija pirmais TV projekts, kas pievērsās tieši jauno vecāku auditorijai un TV ēterā skatāms kopš 2004.gada!

TV raidījums “Māmiņu Klubs” kā oriģinālraidījums ir radīts 3 valodās - latviešu, lietuviešu, krievu,bet kā vecāku medijs darbojas visās Baltijas valstīs.

Raidījumam Latvijā ir bijušas spilgtu vadītāju plejāde, kas izdzīvoja savu mazo bērnu laiku, daloties savā personīgā pieredzē ar citiem vecākiem - Santa Didžus, Kristīne Virsnīte, Ligita Mieze, Rūta Dvinska, un Kristīne Beitika un Līva Spurava no 2022.gada jaunās sezonas.

Bez TV raidījuma “Māmiņu Klubs” ir arī jauno vecāku izglītības programmu veidotājs ar īstu Klubu Rīgā, Vīlandes ielā 1, kā arī 4 interneta portāliem (maminuklubs.lv un citās Baltijas valstīs), kā arī veido dažādus pasākumus ģimenēm un bērniem un sieviešu auditorijai (“Sieviešu Festivāls”). Pandēmijas laikā vecākiem ir pieejama arī bagātīga tiešsaistes pasākumu un vebināru programma ar vadošajiem speciālistiem grūtniecības, bērnu aprūpes, veselības un sievietes veselības jomā.

“Māmiņu Klubam” ir arī pašam savs bērnudārzs, kas vienīgais Latvijā darbojas pēc inovatīvas bērnu attīstības metodes!