Ģimenes brīvdienas: kā nepārsniegt budžetu?

Ģimenes brīvdienas: kā nepārsniegt budžetu?

04. Apr 2018, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

fotopixabay.com

Gandrīz katra ģimene, plānojot brīvdienas, pirmkārt, vēlas pavadīt laiku kopā. Tāpēc ceļojumā parasti dodas visi ģimenes locekļi, ieskaitot arī pašus mazākos. Bet, jo vairāk cilvēku dodas ceļojumā, jo aktuālāks ir budžeta jautājums. Ceļojumu organizatora „Kidy Tour“ pārdošanas vadītāja Margarita Šteimaka sniedz dažus padomus, kas ļaus visai ģimenei izbaudīt neaizmirstamu atvaļinājumu un vienlaikus kontrolēt ceļojuma izdevumus.

Izvērtēt vēlmes un iespējas 

Plānojot atvaļinājumu, vispirms vajadzētu izvērtēt galvenos ceļojuma cenu veidojošos faktorus - ceļojuma galamērķi, ceļojošo pieaugušo personu un bērnu skaitu, viņu vecumu, kā arī to, vai ceļojumu plānosiet paši vai pasūtīsiet to pie ceļojumu organizatora. Atbilstoši sagatavojoties atvaļinājumam ar bērniem, iespējams ne tikai izrauties no ģimenei ierastās rutīnas, bet arī ietaupīt.

Ir ļoti būtiski skaidri definēt galvenās atvaļinājuma prioritātes un vēlmes. Jo daļa ceļotāju nebūs apmierināti ar atvaļinājumu, kamēr nebūs savām acīm redzējuši visus galvenos valsts apmeklētākos tūrisma objektus, savukārt citi vairāk par visu vēlēsies vienkārši atpūsties un izbaudīt sauli, ūdens izklaides, kvalitatīvu ēdienu un lielisku kompāniju.

Ziemas sezonā latviešu iecienītākais ceļojuma galamērķis ir Ēģipte, savukārt vasarā - Turcija. Atpūtnieku iemīļotā saulainā Turcija ir valsts, uz kuru atpūsties dodas visvairāk ģimeņu. Tā piedāvā dažādas atpūtas iespējas cilvēkiem ar atšķirīgām vēlmēm un arī budžeta iespējām.

Salīdzināt dažādus piedāvājumus

Plānojot ceļojumu visai ģimenei, ir būtiski veltīt pietiekami laika, lai izvēlētos variantu, kurš maksimāli atbilstu individuālajām vajadzībām. Bieži ģimenei ar bērniem atvaļinājumu atmaksājas plānot ceļojumu aģentūrā, nevis lidojumu un viesnīcu pasūtīt pašiem, piemēram, ceļojumu organizatoru izveidotās ceļojumu paketes uz Turciju var būt pat aptuveni par 30% lētākas, salīdzinot ar tīmekļa vietnēs atsevišķi iegādātajām lidmašīnas biļetēm un naktsmītni viesnīcā. Tiesa, patstāvīga ceļojuma plānošana ļauj pašiem izvēlēties piemērotākos datumus un ceļojuma ilgumu.

Tiem, kuri vēlas ne tikai atpūsties, bet arī ietaupīt, vajadzētu izvērtēt visas iespējas un tikai pēc tam izlemt - vai ceļojumu organizēt pašiem vai izmantot jau gatavas ceļojumu paketes. Jāņem vērā arī fakts, ka patstāvīgi saplānota ceļojuma laikā radušās problēmas ceļotājiem visbiežāk nāksies risināt pašiem, kamēr ceļojumu paketēs ir iekļauta arī apdrošināšana un iespējamu problēmu risināšanā gatava iesaistīties ceļojumu aģentūra.

Izpētīt pieejamās atlaides pašiem mazākajiem ceļotājiem

Jāatceras, ka dažādās viesnīcās ir noteikts atšķirīgs bērnu vecums, līdz kuram tie tiek uzņemti bez maksas. Tāpēc vienmēr ir vērts vispirms meklēt tādu, kurā konkrētās ģimenes bērni vēl ierindojas „bezmaksas“ kategorijā.

Dodoties ceļojumā ar mazuli līdz divu gadu vecumam, ceļotāji visbiežāk finansiāli to pat neizjūt. Ģimene ar mazuli var apmesties standarta istabiņā, vienkārši palūdzot tajā novietot papildu gultiņu. Šādu iespēju nodrošina lielākā daļa kūrorta viesnīcu, kas ir pielāgotas ģimenēm. Arī lidojums šāda vecuma bērniem neko nemaksā. Ir viesnīcas, kurās nav jāmaksā arī par vecākiem bērniem. Ģimenēm ir vērts izpētīt arī viesnīcas iekšējos noteikumus, tā kā atsevišķās viesnīcās standarta istabiņā var uzņemt lielāku cilvēku skaitu.

Izvēloties viesnīcu atvaļinājumam, vienmēr vērts pievērst uzmanību tam, kāda ēdināšana, pakalpojumi un izklaide jau ir iekļauta cenā, lai tas nebūtu jāiegādājas atsevišķi viesnīcā vai ārpus tās. Tiem, kuri ceļo ar bērniem, ļoti aktuālas ir izklaides iespējas, lai bērniem būtu, ko darīt, tāpēc ir svarīgi pārliecināties, ka viesnīcā ir ūdens parki, atrakcijas vai pieejamas citas nodarbes bērniem.

Tiem, kuri vēlas ietaupīt, ģimenes atvaļinājumus kopā ar atvasēm ir vērts plānot tā dēvētās nesezonas laikā. Tas ļauj ievērojami samazināt ģimenes tēriņus, turklāt mazuļi vieglāk pielāgosies vides maiņai un varēs baudīt patīkamu siltumu, nevis nogurdinošu svelmi. Atpūta kūrortos ir visdārgākā laikā, kad ir visvairāk ceļotāju, tāpat ceļojumu cenas pieaug arī skolēnu brīvlaikos.

10. May 2018, 20:48

Jums nepieciešams finansejums, lai jusu majas, jusu bizness, auto iegadi, lai iegadatos motociklu, lai izveidotu savu biznesu, lai jusu personigas

vajadzibas vairs šaubas. Mes sniedzam personas kreditu ar procentu likmi 3% neatkarigi no summas. Jus velaties rakstit, lai jusu personas

aizdevumiem, ka es esmu jusu riciba 24h / 24. Vairak informacijas: servicepeakgroup@hotmail.com
Paldies

10. May 2018, 20:48

Jums nepieciešams finansejums, lai jusu majas, jusu bizness, auto iegadi, lai iegadatos motociklu, lai izveidotu savu biznesu, lai jusu personigas

vajadzibas vairs šaubas. Mes sniedzam personas kreditu ar procentu likmi 3% neatkarigi no summas. Jus velaties rakstit, lai jusu personas

aizdevumiem, ka es esmu jusu riciba 24h / 24. Vairak informacijas: servicepeakgroup@hotmail.com
Paldies