Šogad izlēmu gatavot sieru pati. :) Lielas šaubas bija par veikala pienu, vai un kas sanāks.
Recepte laikam no RIMI mājslapas...Sastāvdaļas:
1 kg biezpiena
5 l piena
4 olas
150 g sviesta vai 200 ml saldā krējuma
2 tējk. ķimeņu
sāls
Piebilde: visu ņēmu pusporcijai, jo esam maza ģimenīte. Sviesta vietā saldais krējums. Piens treknais, bet biezpiens vājpiena.Olas sakuļ. Tām pielej ~ 200 ml piena. Atlikušo pienu uzvāra.Pievieno olu maisījumu un iedrupina biezpienu.Visu karsē, kamēr sāk atdalīties sūkalas. Tad masu lej caur marli traukā.Notecinātajā masā iemīca sviestu (es saldo krējumu), ķimenes, sāli. Masai jābūt elastīgai, viendabīgai.Gatavo masu ietin sausā drānā un virsū liek slogu. Ja sieru vēlas mīkstāku, sviestu pievieno vairāk.
Zem sloga turēju ~ 1 h.Gala rezultātā netradicionālas formas siers. :)
Lai jauka līgošana! :)
P.S. Kā siers garšoja, uzrakstīšu rīt. :)