Notikusi pirmā Bēbīšu diena!

25. Aug 2010, 18:37 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bēbīšu diena ir vieta, kur tikties ar zinošiem un kvalificētiem speciālistiem, lai iegūtu informāciju par bērnu veselīgu attīstību un atbildes uz saviem jautājumiem.

 

Vakar vairāk kā 2,5 stundu garā programmā māmiņas ar mazuļiem varēja noskaidrot atbildes par mazuļa kopšanu, krūts barošanu, pirmo piebarojumu un homeopātijas priekšrocībām.

 

Trīs dažādi speciālisti, trīs dažādas tēmas, bet nu par visām lekcijām pēc kārtas.

 

Ja jāsaka godīgi, neviena no nodarbībām nebija kā lekcija, visās radās diskusija un tā bija iespēja māmiņām uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

{pic:1}

Ja sākumā pediatre Anna Birka bija paredzējusi runāt par mazuļa kopšanu, tad beigu beigās izvērsās diskusija ar māmiņām gan par ādas kopšanu, gan vannošanu, par krūts barošanu, gan par pieņemšanos svarā un citām tēmām, kas saistītas ar mazuli pirmajā dzīves gadā.

 

Kā atzīst pati Anna Birka, mammas jau pirmajā nodarbībā bija atraisītas un nekautrējās stāstīt savu pieredzi un uzdod jautājumus. Viņa saka, ka šāda veida nodarbības ir vajadzīgas, jo tās ir noderīgākas kā lasīt vienkārši mammu atsauksmes internetā. Atnākot uz šādu pasākumu māmiņas var gan dalīties savā pieredzē ar citām māmiņām, uzklausīt viņu ieteikumus, gan arī dzirdēt, ko par to saka zinošs ārsts. Lai gan uzreiz jāsaka, ka arī ārstu viedokļi ir atšķirīgi, kas māmiņās reizēm rada mulsumu un tad nākas uzticēties savai iekšējai sirdsbalsij.

{pic:2}

Pirmais piebarojums agri vai vēlu būs aktuāla tēma ikvienai māmiņai. Uztura speciāliste Natālija Petruhina nodarbībā stāstīja, kā uzsākt piebarojumu, kādus produktus izvēlēties un kā piebarot mazuli līdz 1 gada vecumam. Natālija stāsta, ka viņai nodarbība patika, jo bija vieglāk atbildēt uz jautājumiem, jo liela daļa mazuļu bija jau sākti piebaroti, kas palīdzēja mammām uzdot konkrētus jautājumus par mazuļiem.

 

Piebarojumu Natālija iesaka uzsākt no 4 mēnešiem, ja mazulis ēd mākslīgo piena maisījumu, bet no 6-7 mēnešiem, ja mazulis ekskluzīvi tiek barots ar māmiņas pienu. Kā ierasts, piebarojums jādod sākumā pa 1-2 tējkarotēm reizē, palielinot šo devu atbilstošu mazuļa svaram. Kā veiksmīgu palīglīdzekli iepazīstināšanai ar jaunām garšām Natālija iesaka piepilināt māmiņas pienu klāt biezenītim, kas bērnam radīs pozitīvas asociācijas un vieglāk ļaus pieņemt jauno ēdienu.

 

Par biežākajām vecāku kļūdām Natālija min to, ka pirmajā dzīves gadā vecāki piedāvā pārāk daudz jaunu garšu, kas ir papildus slodze imūnsistēmai un gremošanas sistēmai, tāpēc tādus produktus kā pienu, zivis, olas noteikti vajadzētu ieviest bērniņa ēdienkartē tikai pēc 1 gada vecuma. Vienkāršāk ir iepazīt garšas palēnām, nevis divu mēnešu laikā, kad bērns ir sācis piebarojumu, apgūt visu plašo ēdiena klāstu, kāds ir pieejams.

 

Natālija iesaka arī Tev nākt uz nodarbībām, lai uzzinātu, kad sākt piebarot mazuli, kā darīt to pareizi un kādus produktus izvēlēties. Turklāt interesanta šī nodarbība būtu arī grūtniecēm, jo mazuļa ēdināšana sākas jau pirmajām bērna dzīves stundām, tāpēc noderīgi būtu uzzināt vairāk par krūts barošanu.

 

{pic:3}

Lai gan starp lekcijām nebija pauzes, māmiņas un mazuļi turējās braši un viens mazulis paspēja arī pagulēt. Kā pēdējā Bēbīšu dienā semināru lasīja homeopāte Inguna Vecvagare, kura runāja par vakcināciju un imūnsistēmas stiprināšanu. Lai gan tradicionālās medicīnas piekritēju un homeopātu viedokļi mēdz dalīties, Inguna Vecvagre uzsver, ka viņa nav pret vakcināciju kā tādu, bet viņi meklē sakarības, kāpēc to vajadzētu vai nevajadzētu darīt. Homeopāte stāsta, ka vakcīna ir spēcīgs ārējais kairinātājs un katram ir savas spējas tikt ar to galā un vakcinācija lielā mērā ir vecāku ziņā. Viņa iesaka izvērtēt, vai vajadzētu vakcinēt bērnu pret bērnu infekcijas slimībām, jo bērnu infekcijas slimības ir kā dzīves sastāvdaļa un, izslimojot šīs slimības, tiek stiprināta imūnsistēma. Ārste lekcijas laikā arī stāstīja par dažādām slimībām, lai māmiņām veidotos priekšstats par homeopātijas uzskatiem un lai viņas pašas varētu izvērtēt bērna veselības stāvokli, lai veiktu vai neveiktu vakcināciju.

 

Kā atzina vairākas māmiņas, homeopātes lekcija bija citādāka kā iepriekšējās divas, jo, lai gan arvien vairāk cilvēku pievēršas dabiskajam, tai skaitā homeopātijai, mūsu sabiedrība nav tik labi informēta kā vajadzētu.

{pic:6}

Kā Bēbīšu diena patika māmiņām?

 

Māmiņa Vaila Auziņa (bērniņam 6 mēneši)

 

Man ļoti patika saruna ar Ingunu. Tā kā arī manam bēbim ir 6 mēneši, tad visas vakcinācijas ir aktuālas un domāju, ka arī sazināšos ar homeopāti par konsultāciju. Tēmā par piebarojumu man kaut kas pietrūka, jo esmu arī pamanījusi, ka speciālistu viedokļi dalās, bet mēs kā mammas paļaujamies uz to, ko mums saka ārsti.

 

Patika arī pirmā tēma, kur bija par mazuļa kopšanu. Daudzām mammām radās arī jautājumi par vēdera izeju, kas arī man ir aktuāli. Speciāliste to ļoti labi pastāstīja un bija interesanti. Arī turpmāk es vēlētos, lai šīs nodarbības būtu jautājumu/atbilžu veidā, lai arī pašas mammas var iesaistīties sarunā. Lekcija un pāris interesējošie jautājumi no mammu puses lekciju būtu padarījusi tādu vienmuļu.

 

 

Māmiņa Valda Zommere (meitiņa 3,5 mēneši):

 

Katrā nodarbībā es guvu kaut ko interesantu un noderīgu. Jāsaka, godīgi, liels stimuls šodien atnākt bija pirmā pediatres Annas Birkas lekcija, kura man šķiet zinoša un kompetenta ārste.

 

Īpašas pārdomas izraisīja pēdējā lekcija par vakcināciju. Mums jau tas ir tā kā nedaudz nokavēts, bet, iespējams, mēs nebūtu vakcinējuši savu meitiņu, ja būtu ieguvuši šo informāciju nedaudz ātrāk. Nākamajam bērniņam visticamāk vakcināciju neveiksim.

 

Arī es vēlētos turpmāk šādas nodarbības diskusiju veidā, jo tad var uzdot konkrētu jautājumu tieši par manu bērniņu. Protams, ne vienmēr katrs padoms noderēs ikvienai māmiņai, bet tāpēc ir jānāk un jāklausās, ko saka speciālisti.

{pic:4}

{pic:5}

{pic:7}

Nākamā Bēbīšu diena jau nākamajā ceturtdienā!

Lielā tēma, ko apskatīsim, būs "Bērns un slimošana pirmajā dzīves gadā".

Lekciju un semināru laikā apskatīsim:

- tipiskākās saslimšanas;

- iespējamos risinājumus;

- pirmās palīdzības sniegšanu saslimšanu gadījumā.

 

Lekcijas vadīs ārsti-pediatri!

 

Cena par Bēbīšu dienu: 10 lati. Ja Tu apmeklē vēl kādus kursus Māmiņu Klubā, maksa par pasākumu - 8 lati.

 

Nodarbības notiek Vīlandes ielā 1-9 (ieeja no Elizabetes ielas)

Katrai māmiņai dāvanas no Huggies!

1

Piesakies nākamajai Bēbīšu dienai, aizpildot anketu!