Kāpēc vingrot grūtniecības laikā? Piesakies uz grūtnieču vingrošanu arī TU!

26. Aug 2010, 14:19 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ikviena sieviete grūtniecības laikā ir skaista. Patiešām skaista, jo viņa zem sirds nēsā jaunu dzīvību – mazuli. Lai gaidīšanas laiks būtu harmoniskāks, ārsti topošajām māmiņām nesēdēt pie TV un nemitīgi neēst „par diviem”, bet gan darboties un doties vingrot! Arī Māmiņu Klubs nu rīko grūtnieču vingrošanas nodarbības. Ieskatīsimies, kā ceturtdien gāja šajās nodarbībās!

 

Māmiņas patīkami satrauktas ieradās Māmiņu Klubā. Tiesa, jāpiedzīvo nelielas neērtības, jo jaunās telpas ir divus stāvus zemāk, bet šāda lēna iesildīšanās ir ļoti vēlama. Atkal nostrādāja Mērfija likums – fotoaparāta baterija izlādējās tieši nodarbības sākumā, tāpēc izdevās „noķert” vien 2 kadrus, bet nebēdājiet, arī nākamajā nedēļā ir nodarbība, kad varēsim sniegt plašāku ieskatu nodarbības norisē un lielāku fotoreportāžu!

{pic:2}

 

Grūtniecība ir sevis saudzēšanas laiks, bet ne slinkošanas laiks. Tāpat uzskata arī grūtnieču vingrošanas vadītāja Maruta Hoferte, kura iesaka visām topošajām māmiņām pēc 12.grūtniecības nedēļas apmeklēt grūtnieču vingrošanas nodarbības. Kāpēc? Jo:

 

-         Grūtniecības laikā papildu slodzi piedzīvo mugurkauls, tāpēc vingrošana, stiprinot vēdera presi un iegurņa muskuļus, palīdzēs stiprināt un saudzēt arī mugurkaulu.

-         Grūtnieču vingrošanas laikā topošās māmiņas iemācās arī pareizi elpot, kas savukārt atvieglos dzemdību sāpes un piegādās mazulim vairāk skābekli.

-         Vingrinājumi palīdz arī stājas korekcijā.

-         Grūtnieču vingrošana palīdz stiprināt izturību.

 

{pic:3}

Par pirmo nodarbību grūtnieču vingrošanas trenere Maruta Hoferte izsakās pozitīvi un uzskata, ka pirmajai reizei, kad bija pirmā satikšanās ar topošajām māmiņām, viss noritēja labi. „Ne es viņas pazīstu, ne viņas mani, bet, manuprāt, mēs tik labi sapratāmies un visas topošās māmiņas visus vingrinājumus centās izdarīt maksimāli, cik labi vien iespējams. Un tās brīnišķīgi mirdzošās acis, kuras grib saņemt to, ko es sniedzu. Man ļoti patika,” par nodarbību izsakās Maruta Hoferte.

 

Kā iesaka Maruta Hoferte, ieteicams apmeklēt grūtnieču vingrošanas nodarbības jau no 12. grūtniecības nedēļas. Kustēšanās ir liela nozīme māmiņas labsajūtai, kā saka Maruta Hoferte: „Jo mammīte vairāk kustas, jo viņa jūtas daudz labāk! Vingrošana palīdz gan fiziski, gan psiholoģiski savest sevi kārtībā un justies labi, jo visas nodarbības laikā māmiņa ir kopā ar bērniņu un tas ir vēl viens pozitīvais aspekts.”

 

Arī mājās pēc šādas nodarbības apmeklēšanas māmiņas var vingrot, tikai tad ievēro, ka Tev jābūt piesardzīgai un lēnākai, jo nav speciālista, kas Tevi pieskatītu un kontrolētu. Tomēr pirmo nodarbību noteikti vajadzētu veikt kopā ar speciālistu!

 

{pic:2}

 

Topošā māmiņa Jūlija, 24. grūtniecības nedēļa:

Patika padejot šīs dienas nodarbībā. Citās vingrošanās ir tikai jārelaksējas, jāelpo, bet te varēja normāli pavingrot! Patika pozitīvi noskaņotā un zinošā vingrošanas pasniedzēja. Noteikti nākšu uz Māmiņu Klubu vēl vingrot, jo līdz dzemdībām man ir kāds laiciņš ejams.

 

Topošā māmiņa Jevgēņija, 27.grūtniecības nedēļa:

 

Grūtniecības laikā pirmo reizi atnācu uz grūtnieču vingrošanas nodarbību un domāju, kur tālāk turpināt ar to nodarboties, kas palīdzētu arī dzemdībās. Patika, ka vingrošanas laikā varēja gan izkustēties, gan relaksēties, kas ir svarīgi ikdienas ritmā.

 

 

Tiekamies jau nākamajā nedēļā!

 

Kristīne Damškalne, Māmiņu Kluba redaktore

 

Vingrošanas dienas programma 10. decembrī


Vingrošana ar mazuli

14:30 - 15:30

Fizioterapeite Digne Vanaga nodarbībā parādīs, kā vingrošanu ar mazuli padarīt par aizraujošu rotaļu, kur noderīgo iegūst gan māmiņa, gan mazulis - bērniņš ir māmiņas tuvumā, uztver vingrošanu kā rotaļu un tiek izvingrināts, savukārt māmiņai šīs vingrošanas palīdzēs rast kontaktu ar mazuli, kā arī uzlabot fizisko formu.


Grūtnieču vingrošana

16:00 - 17:30

Grūtnieču vingrošanas speciālistes Marutas Hofertes vadībā pēdējā nodarbība būs veltīta grūtnieču vingrošanai. Kā grūtniecības laikā justies skaistai un veselai? Kā turpināt saglabāt mērenu fizisko slodzi? To visu uzzināsi grūtnieču vingrošanas nodarbībā.

 

Cena: Katras nodarbības cena ir 7 lati.

Nodarbības notiks Vīlandes ielā 1 (ieeja no Elizabetes ielas)

Katrai māmiņai dāvanas no Huggies!

1

Piesakies arī TU, aizpildot anketu zemāk!