Kāpēc ir nepieciešamas atbalsta grupas vecākiem?

Kāpēc ir nepieciešamas atbalsta grupas vecākiem?

08. Jul 2010, 16:58 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Par atbalsta grupām topošajiem un jaunajiem vecākiem stāsta Māmiņu Kluba vadītāja Sandija Salaka un vecmāte Inese Kampuse. Kāpēc apmeklēt kursus? Kāpēc nepieciešams atbalsts?

 

Kāpēc vajadzīgas atbalsta grupas jaunajiem vecākiem?

 

Grūtnieces un jaunās māmiņas, kas saņem atbalstu, jūtas kompetentākas mātes lomā un mazāk cieš no pēcdzemdību depresijas.

 

Kvalitatīvu informāciju par grūtniecības laiku un bērniņa audzināšanu var atrast visur- gan dzemdību nodaļās, kur topošie vecāki vienmēr var saņemt informāciju, gan īpašos rīkotos kursos, gan vecāku raidījumos, gan internetā. Kā piebilst Māmiņu Kluba vadītāja Sandija Salaka, arī Latvijā māmiņas kļūst arvien aktīvākas un atvērtākas, apzinoties sevi kā atsevišķu sabiedrības daļu. Taujāta, kā Sandija raksturotu mūsdienu māmiņas, viņa uzskata, ka māmiņas ir prasīgas pēc kvalitatīvas informācijas, kļūst arvien zinošākas un nekautrējas prasīt palīdzību.

 

 

Vecmāte Inese Kampuse, kas ir Māmiņu kluba Topošo Vecāku skolas virsvadītāja, uzskata, ka svarīgi ir sniegt informāciju pēc iespējas ilgākam laika posmam un iedrošināt māmiņas neuztvert grūtniecību kā slimību. Šodien ikvienam ir tiesības, tāpat topošai māmiņai ir tiesības apskatīties dzemdību nodaļu, iepazīties ar speciālistiem. Pazīstama vide rada drošību sajūtu, kas dzemdībās ir īpaši svarīgi- būt drošai un pārliecinātai par sevi.

 

Vecāku kursi

 

Vecāku kursi, gan topošo vecāku, gan jauno vecāku, ir iespēja pabūt kopā līdzīgi domājošiem cilvēkiem. Tiešām prieks, ka arī vīrieši nekautrējas iesaistīties bērniņa gaidīšanas laikā un kopā ar māmiņu apmeklē kursus. „Ja pirms 8 gadiem, vīrieši šādos kursos bija retums, tad tagad izbrīnu mēdz radīt tas, ka tēvu kursos nav,” stāsta Inese Kampuse.

 

Tā kā bērniņa radīšanā, gaidīšanā un audzināšanā piedalās divi – sieviete un vīrietis, tad sievietei svarīgi sajust atbalstu no vīrieša puses. Mūsdienās svarīgi ir būt informētam vīrietim gan par zīdīšanu, gan autiņbiksīšu maiņu, gan audzināšanas principiem. Tie, kas tagad ir jaunie tēvi, apzinīgi, sirsnīgi un bez jebkādām problēmām uzņemas rūpes par mazuli, par ko ir liels prieks!

 

Biežāk uzdotie jautājumi dzemdību kursos ir par tēva vietu dzemdībās (ko viņš dara, vai viņam ir jābūt līdzi utt), kāda starpība starp līgumu ar vecmāti un līgumu starp ārstu, kā būt drošai par dzemdībām? Katram jautājumi un atbildes būs citas. Tomēr galvenais ir izrunāties, lai nebūtu šaubu ēnas un būtu pārliecība par sevi.

 

 

Piesakies uz Topošo Vecāku skolām arī TU!