18.OKTOBRA ONLINE TV tiešraides videoieraksts

19. Oct 2017, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Rudens ar zeltainajām lapām atgādina, ka vasara ir pagājusi un laiks vairāk piedomāt par savu veselību, pašsajūtu,veselības stiprināšanu. Tieši par to arī būs saruna ONLINE TV 18.oktobrī pie mums maminuklubs.lv tiešraidē!

PROGRAMMA 18.OKTOBRA ONLINE TV:

Cilmes šūnas- dzīvības stūrakmens

Cilmes šūnas ir mūsu dzīvības stūrakmens. Tās ir kā ķieģelīši mājas pamatos, kas nepieciešami pilnvērtīgai mūsu organisma funkcionēšanai. Tās darbojas kā dzīvības pamats no cilvēka dzimšanas brīža visas viņa dzīves garumā. LYL BioBank ir Latvijā  dibināta nabassaites asins un audu cilmes šūnu banka. Te savu redzējumu nākotnē un potenciālu apvienojuši divi zināmi vārdi – Latvijas iedzīvotāju atzīts zīmols LYL love your life® un Apvienotās Karalistes lielākā un pieredzē bagātākā cilmes šūnu banka Future Health Biobank. Tiešraides sarunā parunāsim par un ap mītiem,kas apvij cilmes šūnas, to paņemšanu un glabāšanu.

Gatavās mazuļa putras - dot vai nedot? 

Domājot par un ap mazuļa piebarošanu, viennozīmīgas atbildes nav- gatavot pašiem vai iegādāties un pasniegt bēbītim jau gatavu putru. Ārsti uzsver, ka svarīgākais ir vitamīni un uzturvielas, kuras var uzņemt, ēdot putras, īpaši, ja bērnam ir samazināts svars. Töpfer zīmols jau pazīstams vairāk nekā 100 gadus, tāpēc tas ir uzņēmums ar lielu pieredzi bērnu pārtikas  ražošanā. ONLINE TV laikā parunāsim par un ap piebarojuma uzsākšanu un biezputru ieviešanu bēbīša uzturā, studijā viesosies Topfer produktu speciāliste  Silvija Apse un pieredzē dalīsies māmiņa Dana Sinkeviča.

Māmiņas testē: jaunās Huggies Elite Soft autiņbiksītes

Noteikti jau būsi pamanījusi - Huggies Elite Soft nāk ar jaunumiem- Latvijas veikalos ienāk uzlabotas Huggies Elite Soft autiņbiksītes, kurus veikalu plauktos pamanīsi ar sarkano logo. Tu jau zini, tiklīdz mazulītis paaugas, viņam no jaundzimušo autiņbiksītēm 1.un 2.izmērā ir jāatvadas, un dažkārt mums šķiet, ka maigāku par tām pasaulē nav, tāpēc kļūst žēl, jo mazuļi aug ātri. Bet šī gada absolūts jaunums ir Huggies Elite Soft autiņbiksītes 3.un 4.izmērā, kas lieliski derēs un patiks arī lielākiem mazuļiem. Šajā reizē tev būs tā lieliskā iespēja redzēt, dzirdēt, uzzināt, ko par šīm autiņbiksītēm saka vairākas Māmiņu Kluba aktīvās māmiņas Indra un Linda, kas gatavas kopā ar mazuļiem šo jaunumu iepazīt tuvāk.

Probiotikas- atslēga uz aizsardzību pret slimībām? 

Lietojot produktus, kuru sastāvā ir probiotikas, tavs organisms ir pārklāts ar neredzamu aizsargkārtiņu, šādi pasargājot tevi no iespējamām saaukstēšanās slimībām.Skaidrības labad jāsaka, ka probiotiķus vari uzņemt gan ar pārtikas, gan probiotisko preparātu palīdzību. Atšķirībā no pārtikā pievienotajām probiotikām, uztura bagātinātājā tās ir dozētā daudzumā un tieši tik daudz, cik organismam nepieciešams, lai uzlabotu vispārējo veselību. Ja par šādiem uztura bagātinātājiem vēl nezināji un vēlies uzzināt ko vairāk, skaties tiešraides sarunu, kur sarunā ar ārsti Dr.Dairu Brenču un AS Olainfarm medicīnisko pārstāvi Egiju Ozolu šķetināsim jautājumus par tik nezināmajām probiotikām. 

Pastaigas termoapģērbā, nodrošinot komfortu

Merino vilna - šis ir viens no dabas brīnumiem! Merino vilna ir 100% dabīgas šķiedras ar īpašībām, ar kurām mākslīgās šķiedras nav iespējams izveidot. Merino vilnas unikālās šķiedras avots ir merino aitas vilna, kas spēj pielāgoties un izdzīvot ekstremālās vietās ar karstu vasaru un aukstu ziemu. Tas ir iespējams tāpēc, ka tā ir fantastiska vilna, kas elpo vasarā, izolē un sasilda ziemā. Mīkstās brīnumšķiedras ļauj izveidot unikālu apģērbu, kas veido aizsargslāņa zonu ap ķermeni un notur Jūs komfortablā temperatūrā mainīgos laika apstākļos un dažādos klimatiskos apstākļos. Merino vilnai ir dabiskas termoregulācijas īpašības, kuras strādā, absorbējot un atbrīvojot mitrumu. Tās ir šīs unikālās īpašības , lai saglabātu jūs siltumā, pat ja esat slapjš. Par termo apģērbu izvēli parunāsim tiešraides sarunā. 

Gripa nāk! Kādi profilakses pasākumi jāveic? 

Gripa ir asa, īpaši lipīga vīrusa infekcija, kas skar elpceļus un pamatā tā izplatās pilienu veidā pa gaisu vai arī caur inficēto personu - sarunas laikā, kad slimnieks klepo vai šķauda, un arī tad, kad ar netīrām rokām pieskāries priekšmetiem, uz kuriem paliek pēc tam izdalījumi no elpceļiem. Vai ir nepieciešams potēties pret gripu? Grūtniecība un potēšanās pret gripu- vai tas ir savienojams? Parunāsim ONLINE TV!

Krūšu veselība un skaistums

Veselības centrs 4 (VC4) ir viens no aktīvākajiem krūšu profilaktisko pārbaužu veicinātājiem. Turklāt diagnostisko izmeklējumu klāstā ir arī divas no pasaulē progresīvākajām krūšu izmeklēšanas tehnoloģijām - digitālās mamografijas iekārta ar tomosintēzes iespēju un sonoelastogrāfijaNo kāda vecuma sievietēm būtu jāsāk pastiprināti pievērst uzmanību savu krūšu veselībai? Vai krūšu iztaustīšana vienmēr palīdz atklāt audzēju laikus?  Kādus izmeklējumus vajadzētu veikt? Tiešraidē piedalīsies Ginekoloģe Ieva Briedīte, ķirurgs mamologs Mihails Timofejevs, plastikas ķirurģe Nonna Tomiševa. 

Auklīšu kursi par un ap bērna aprūpi auklītēm, vecākiem, pedagogiem

Māmiņu klubs aicina bērnu vecākus, auklītes un pedagogus uz Klaudijas Hēlas nodarbību ciklu - aprūpes pamati,balstoties uz E.Pikleres pedagoģiju par bērna kustību attīstību, rotaļāšanos un ikdienas aprūpi no bērna dzimšanas līdz trīs gadu vecumam. Auklīšu nodarbību cikls sākas jau 30.oktobrī! Tajā uzzināt varēs visu par to, kas ir būtisks, ja jāpieskata mazulis vecumā līdz 3 gadiem. Tieši tā - kā pareizi aprūpēt bērniņu, kā veicināt viņa attīstību, kā par viņu rūpēties, kādai jābūt vecumam piemērotai videi un vēl un vēl! Ja vēl šaubies, apmeklēt šīs nodarbības vai nē, aicinām pievienoties ONLINE TV sarunā ar fizioterapeiti Klaudiju Hēlu!