Seminārs: sagatavojies otrā mazuļa ienākšanai ģimenē

Seminārs: sagatavojies otrā mazuļa ienākšanai ģimenē

07. Oct 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ģimenē ienākot otram mazulim, pirmā lieta, par ko vecāki vienmēr uztraucas, ir kā to pateikt vecākajam bērnam. Nereti viņi jūtas pat vainīgi par to, kas vēl nemaz nav vēl noticis, bet brāļu un māsu greizsirdība ir normāla un no tās nevar izvairīties. Tomēr tieši vecāki var konkurences cīņu „uzkurināt”, mazināt, apspiest negatīvās sajūtas vai arī radīt iespēju tām izlauzties brīvībā, nevienam nekaitējot.

PIESAKIES UZ SEMINĀRU->>>

Brāļu un māsu greizsirdība (ne tikai mazā vecumā) ir aktuāla ikvienam vecākam, kuram ir divi vairāk bērni. Vecāki nereti vecākajam bērnam ģimenē it kā atņem bērnību, padarot viņu par LIELĀKO, VECĀKO, PIEAUGUŠĀKO UN ATBILDĪGĀKO. Un tas ir tikai viens no iemesliem, kāpēc rodas greizsirdība. Laist pasaulē vēl vienu bērnu- ir tikai un vienīgi vecāku izvēle.

Māmiņu Klubs kopā ar psiholoģi Diānu Zandi rīko izglītojošu semināru par brāļu un māsu greizsirdības attiecībām.

Psiholoģe Diāna Zande runā līdzībās par greizsirdību starp brāli un māsu: „Iedomājies pati, Tu esi sieva savam vīram. Jums ir mīlošas un skaistas attiecības. Vienā dienā vīrs atnāk mājās ar citu sievieti un saka: „Mīļā, tagad viņa dzīvos ar mums! Starp mums nekas nemainīsies, jo es Tevi mīlu tikpat ļoti kā viņu! Viss taču būs forši”! Un ko domā sieviete? Kā jūtas sieviete? Padomā, kā jūtas bērns, kurš visu laiku ģimenē ir bijis vienīgais un pēkšņi viņa mierīgā pasaule ir izpostīta. Es aicinu uz šīm nodarbībām ikvienu vecāku, kuram ir vairāki bērni. Neatkarīgi no tā, vai greizsirdība ir jau sākusies vai vēl nav...”

Kam šī lekcija būs saistoša un interesanta?

Šī lekcija ir noderīga ikvienam vecākam, kuram ir vismaz 2 bērni. Tāpat aicinām uz lekciju topošās māmiņas, kuras ir gaidībās ar otro vai trešo bērniņu. Lai gan lekcijā vairāk uzmanība tiks fokusēta uz bērniem līdz skolas vecumam, pēc klausītāju vēlmēm pašķetināsim arī pusaudžu bērnu greizsirdības problēmas, jo, ja netiek risinātas mazu bērnu greizsirdības problēmas, tad tā turpinās arī lielākā vecumā.

Lekcijas laikā uzzināsi:

-         atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem;

-         kā izprast greizsirdības simptomus;

-         kā izprast bērnu domas un sajūtas, ģimenē ienākot vēl vienam bērniņam;

-         kā iemācīt vecākajam bērnam pieņemt jaunāko un otrādi;

-         kā palīdzēt greizsirdības gadījumā;

-         kā cienīt bērnu, viņa jūtas un kā palīdzēt bērnam justies labi;

-         kas ir slēptā greizsirdība un vai ir vērts uztraukties, ja ārēji brāļu un māsu attiecības šķiet ideālas...

PIESAKIES MĀMIŅU KLUBA SEMINĀRAM ŠEIT->>