Pediatrs iesaka: Kam jāatrodas mājas aptieciņā

03. Feb 2023, 06:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Šajā ziemā daudz dzirdam par vīrusu saslimšanām – gan A un G grupas gripu, gan arī Covid-19 un respiratori sincitiālo vīruss. Ņemot vērā, ka ne ziema, ne arī vīrusu sezona vēl nav galā, vērtīgi ieklausīties pediatra ieteikumos par to, kam vajadzētu atrasties mājas aptieciņā.

Pediatre Sanita Mitenberga, vaicāta, kam vajadzētu atrasties ģimenes aptieciņā, pirmām kārtām min pretdrudža un pretsāpju līdzekļus. Tie iedalās divās grupās – paracetamola un ibuprofēna grupa. Ibuprofēna grupas līdzekļi palīdzēs ne tikai drudža un paaugstinātas temperatūras gadījumā, bet arī dažādu sāpju mazināšanai.

Akūtas caurejas gadījumā svarīga ir ne tikai dzirdināšana, bet arī probiotiķu lietošana. Tie noderēs ne tikai caurejas, bet arī aizcietējumu gadījumā. Tāpat arī svarīgi, lai mājas aptieciņā atrastos simetikona grupas preparāti, kas palīdzēs mazināt vēdera pūšanos.

Pediatre norāda, ka svarīgi, lai mājās būtu arī jūras ūdens un ātras iedarbības deguna aerosols vai pilieni, kas palīdzēs iesnu sākšanās gadījumā, savukārt ikdienas lietošanai nozīmīgs ir D vitamīns, kas palīdz stiprināt imunitāti.

“Mājās jābūt arī termometram. Iesaku infrasarkano digitālo termometru, kas strādā ātri, jo, pielikts pie pieres, jau pāris sekunžu laikā ir noteikta temperatūra,” rekomendē S. Mitenberga.

 

Izmēģini

LYLsunD3 PROFESSIONAL 4000 SV, sprejs️

LYLsunD3 KID, sprejs

EVOLU Non Contact termometrs

EVOLU nebulaizers NANO AIR PRO

 

LYL Krill Oil KID, 30 želejas lācīši

LIVOL EXTRA Vitamīns C 400 mg košļājamās tabletes ar upeņu garšu

 

LIVOL MULTI vitamīnu lācīši N75, 75 želejas lācīši

 

LIVOL EXTRA C COLD košļājamās tabletes