Mediķi aicina nepeldināt bērnus siltās un stāvošās ūdenstilpnēs, jo tajās viegli vairojas baciļi

Mediķi aicina nepeldināt bērnus siltās un stāvošās ūdenstilpnēs, jo tajās viegli vairojas baciļi

06. Aug 2014, 00:40 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā arvien biežāk nonāk bērni ar zarnu infekcijām, kas gūtas, peldoties seklās, siltās un stāvošās ūdenstilpnēs, aģentūra LETA noskaidroja slimnīcā.

"Lai gan situācija šajos ūdeņos nav katastrofāla un arī pacientu skaits nav ļoti liels, lielākā daļa vecāku, kuru bērni šajā laikā nonāk slimnīcā ar zarnu infekciju, atzīst, ka ir laiduši bērnus peldēt šādās vietās," pastāstīja bērnu infektoloģe Gunta Laizāne.

Mediķe norāda, ka vecākiem ir ērti laist bērnus peldēties seklās vietās, jo bērns nav tik cītīgi jāpieskata, kā tas būtu jādara dziļākās peldvietās, un arī ūdens, pēc vecāku ieskatiem, ir pietiekami silts, lai bērns nesaaukstētos. Tomēr šādās vietās, īpaši tajās peldoties daudziem cilvēkiem, viegli vairojas dažādi infekciju ierosinātāji, kas palielina risku saslimt ar zarnu infekcijām, viņa skaidro.

Laizāne stāsta, ka šādi bērnu saslimšanas gadījumi atkārtojas gadu no gada, tāpēc viņa vēlreiz aicina vecākus nelaist bērnus peldēt šādās vietās. Tās var būt "peļķes" pie jūras, vai sakarsis ūdens bērnu baseinā. Zarnu infekciju var izārstēt 24 stundu laikā, bet tikpat labi var nākties ārstēties vairākas diennaktis.

Vienlaikus ārste mudina pievērst uzmanību ēdiena kvalitātei, kas paņemts līdzi atpūtā pie dabas. "Jāskatās, cik ilgi augļi vai gaļa stāvējuši saulītē. Smalkmaizītēs ar krēmu baktērijām siltā laikā īpaši patīk. Tāpat jāskatās, ar kādām rokām bērns ņem ēdienu - tām jābūt tīrām," uzsver Laizāne.

Mediķe arī aicina sargāt bērnus no pārlieku lielas atrašanās saulē, lai viņi neapdegtu un nepārkastu.

Kristīne Miļūna 

LETA