Latvijā ienāk viena no pasaules vadošajām cilmes šūnu bankām

Latvijā ienāk viena no pasaules vadošajām cilmes šūnu bankām

19. Dec 2016, 00:05 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Gada noslēgumā sevi piesaka jauna cilmes šūnu banka LYL BioBank, kas topošajiem vecākiem piedāvā cilmes šūnas paņemt no jaundzimušā mazuļa nabassaites asinīm un audiem, un uzglabāt tās kā minimums uz 25 gadiem, sasaldējot.

Cilmes šūnas ir mūsu dzīvības stūrakmens. Tās ir kā ķieģelīši mājas pamatos, kas nepieciešami pilnvērtīgai mūsu organisma funkcionēšanai. Tās darbojas kā dzīvības pamats no cilvēka dzimšanas brīža visas viņa dzīves garumā. Ja gadījumā bērna dzīvē notiek neparedzētais, cilmes šūnas ir tās, kurām piemīt unikāla spēja atjaunot bojātās orgānu un audu šūnas. Slimību, traumu vai šūnu novecošanās gadījumā cilmes šūnas nodrošinās bojāto vai atmirušo šūnu dabisku atjaunošanos. Sekojot cilmes šūnu ārstniecības pētījumu un atzinumu progresam, par realitāti kļūst iespēja cilmes šūnas izmantot arvien plašāk, ārstējot iedzimtības defektus, traumas, smadzeņu bojājumus, sirds slimības, diabētu un citas kaites.

Jūsu bērniņa noguldītās cilmes šūnas garantēs 100% saderību ar pašu mazuli, kā arī vienu no četrām saderības iespējamībām starp brāļiem un māsām, un vienu no divpadsmit iespējamībām saderībai ar vecākiem.

“Latvijas iedzīvotāju atzītais farmācijas zīmols LYL love your life® turpinot sekot savam mērķim, piedāvājot organismam draudzīgus, inovatīvus risinājumus veselībai un ilgdzīvei, nonāca pie idejas par jaundzimušā bērniņa cilmes šūnu saglabāšanu. Tas, ka cilmes šūnas darbojas kā pilnīgākais instrumentu komplekts dzīvības atjaunošanas procesam, ir fakts,” skaidro LYL BioBank vadītāja Zane Roga. “Tika nolemts, ka šī ideja taps īstenota tikai pie nosacījuma, ja mūsu partneris jeb laboratorija, kur tiek glabātas cilmes šūnas, ir pasaules standartu līderis un var piedāvāt augstākās kvalitātes apkalpošanu un drošību,” Z. Roga turpina. 

Anglijas privātā cilmes šūnu banka Future Health Biobank ir Nr.1 Apvienotajā Karalistē. Tā ir pieredzes bagāta banka, kas uzglabā vairāk nekā 125 tūkstošus cilmes šūnu paraugus (vairāk nekā visas citas Anglijas privātās bankas kopā). Kā arī vienīgā privātā banka, kurai ir licencētas laboratorijas divos dažādos pasaules reģionos – Apvienotajā Karalistē un Šveicē. Future Health Biobank ir visakreditētākā privātā cilmes šūnu banka, un vienīgā, kas saņēmusi prestižo Karalienes apbalvojumu.

Nav spēcīgākas saiknes par to, kas valda starp vecākiem un bērnu. Jūs, mazuļa māmiņa, esat kā nepārvarama aizsardzības siena, kas instinktīvi pasargā lolojumu. Jūs, mazuļa tēvs, esat gatavs uz iespējamo un neiespējamo, lai jebkādā veidā nodrošinātu un aizsargātu savu ģimeni. Tieši tāpēc pirms mazuļa ienākšanas pasaulē aicinām atbildēt uz šādu vienkāršu jautājumu: vai var būt vēl kāds labāks veids sava bērna labklājības nodrošināšanai – kā aizsargāt viņa veselību nākotnē?

“LYL BioBank galvenais uzstādījums, ko centāmies sasniegt, ir, saglabājot augstākā līmeņa kvalitāti, padarīt šo pakalpojumu pieejamāku finansiāli, un, redzot situāciju ar valsts atbalstu, sniegt garantiju, ka nepieciešamajā brīdī ģimenei būs bezmaksas pieeja sava mazuļa cilmes šūnām, nekavējoša nogāde līdz ārstniecības iestādei, kā arī mūsu nodrošināta un segta finansiālā palīdzība cilmes šūnu transplantācijas procedūrai 50 tūkstošu euro apmērā. To mēs spējam solīt, pateicoties mūsu Garantijas fondam, jo cienām to vecāku uzticību, kas izvēlēsies mūs. Mēs uzskatām, ka cilmes šūnu saglabāšana ir vecāku pirmā dāvana mazulim viņa dzīvības vērtībā,” apstiprina LYL BioBank vadītāja Zane Roga.

Plašāku informāciju par cilmes šūnu banku LYL BioBank var iegūt, zvanot 28 64 64 74. www.cilmesbanka.lv