Kazas piena maisījumu izvēles priekšrocības

Kazas piena maisījumu izvēles priekšrocības

23. Apr 2021, 16:08 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pirmajos dzīves mēnešos bērnus baro tikai ar pienu, un tieši šajā periodā viņi aug un attīstās visstraujāk. Līdz sešiem mēnešiem bērna svars būs jau divreiz lielāks nekā piedzimstot. Notiek aktīva gremošanas orgānu, nervu sistēmas un smadzeņu attīstība.

Daba ir parūpējusies par to, lai ar mātes pienu mazulis saņemtu tieši tās minerālvielas, vitamīnus un barības vielas, kas viņam nepieciešamas noteiktajā vecumā. Jau sen ir pierādīts, ka mātes piena sastāvs mainās līdz ar bērna vajadzībām.

Agrāk nebija jautājumi par zīdīšanu, jo tas bija vienīgais veids, kā mazulis izdzīvoja. Šodien ir pieejami dažādi piena maisījumi, kas palīdz, ja:

• jaunā māmiņa ārstējas, kas nav savienojami ar zīdīšanu;

• jaunajai māmiņai nepietiek piena un ir nepieciešama piebarošana;

• jaunā māmiņa atrodas tālu no sava bērniņa.

Ja Jūs izvēlaties mākslīgo piebarošanu citu iemeslu dēļ, ņemiet vērā to, ka pat īpaši moderni piena maisījumi tomēr nav identiski mātes pienam, lai gan tie ir maksimāli tuvu tam. Noteikti sazinieties ar savu ģimenes ārstu, kāda veida piebarošana būtu vispiemērotākā tieši Jūsu mazulim.

Kāpēc vajadzētu dot priekšroku tieši kazas piena maisījumiem?

Jau kopš bērnības mums māca, ka pieniņu dod govis, pilnīgi veltīgi atņemot uzmanību kazām. Bet tieši kazas piens pēc olbaltumvielām un tauku molekulām ir vairāk līdzīgs mātes pienam un tiem ir vienāds sekrēcijas mehānisms.

Salīdzinot ar govs pienu, kazas piens ir bagātāks ar albumīnu, tāpat kā mātes piens. Tas ātrāk un vieglāk asimilējas bērna organismā, neizraisot gremošanas traucējumus. Pētījumi liecina, ka pēc 2 stundām pēc mazuļa barošanas, bērna kuņģis tika galā 50% ar kazas pienu un tikai 35% ar govs pienu. Tas ir saistīts ar to, ka kazas piena sūkalas sadalās ātrāk, nekā govs piena sūkalas. Kuņģa – zarnu traktā saražotie fermenti ātrāk pārstrādā tieši kazas piena olbaltumvielas.

Vēl viena būtiska kazas piena īpašība – augstāks vidējo ķēžu taukskābju saturs. Tas nozīmē, ka gremošanas process notiek vieglāk, ātrāk un vienkāršāk.

Turklāt, kazas piens labāk absorbē kalciju un dzelzi, nekā govs piens. Tas ir bagātāks ar varu, mangānu un molibdēnu, kas regulē vielmaiņas procesu un veicina asins veidošanos.

Mazuļiem patīk kazas piena maisījumi dēļ to maigās, saldkrējuma garšas un vēderiņa labsajūtas.

Kabrita – bērnu pārtika uz kazas piena bāzes. Ražots Nīderlandē.

Kad esat izvēlējusies piebarošanas maisījuma bāzi, ir nepieciešams atrast piemērotu produktu.

Kabrita piena maisījumi tiek ražoti Nīderlandē. Tas ir vienīgais kazas piena maisījumu ražotājs, kas iekļauts Eiropas GRAS sarakstā kā “drošs olbaltumvielu avots piena maisījumu ražošanai” zīdaiņiem kopš dzimšanas.

Viss ražošanas process tiek kontrolēts, sākot ar dzīvnieku barošanu un to higiēnu. Kazas regulāri mazgā un uztur tīrībā. Turklāt āžus tur pilnīgi atsevišķi no kazām, kas pozitīvi ietekmē produkta garšu, smaržu un kvalitāti.

Tā tiek iegūts ideāls maisījuma pamats, pēc tam tiek pieslēgta zinātniskā izstrāde un tiek radīta īpaša maisījuma recepte. Pamatinformācija par produkta sastāvu atrodas tieši uz piena maisījuma iepakojuma.

1. Kabrita ievēro zelta standartu bērnu uzturā, tajos ir 60% sūkalu olbaltumvielu. Tāpat kā mātes pienā!

Kāpēc sūkalu olbaltumvielas ir tik svarīgas? Tieši tās satur vislielāko neaizvietojamo aminoskābju daudzumu, kas ir viegli asimilējamu barības vielu avots. Dažreiz tos sauc par "ātrajiem proteīniem", jo tie ātri pārvietojas no kuņģa uz zarnu traktu. Pateicoties tam, mazuļi ātri aug un attīstās. Starp citu, sūkalu olbaltumvielas tiek iekļautas arī medicīniskajā un sporta uzturā.

2. Svarīga Kabrita maisījumu sastāvdaļa ir vērtīgās Omega-3 un Omega-6 taukskābes, līdzīgi kā mātes pienā. Ir vērts atsevišķi pieminēt arī alfa-linolskābi.

Tieši tā pieder vienai no divām neaizvietojamām taukskābēm, kas ir atbildīga par mūsu imunitāti un spēju pretoties infekcijām, redzes attīstību, centrālo nervu sistēmu un daudz ko citu. Bet, diemžēl, mūsu organismā alfa - linolskābe netiek ražota, lai gan tā ir ļoti svarīga mazulim. Tas nozīmē, ka alfa - linolskābi obligāti ir jāsaņem kopā ar ēdienu.

3. Kabrita kazas piena maisījumi ir bagātināti ar GOS prebiotikām, kas uztur veselīgu zarnu mikrofloru. Tās ir lieliskas aizcietējumu un vēdergraižu novēršanai, kas bieži moka mazuļus pirmajos dzīves mēnešos.

4. Un, protams, vitamīni! Kabrita kazas piena maisījumos atradīsiet rūpīgi aprēķinātās koncentrācijās A, B, E, K1, D3 grupas vitamīnus, folskābi, pantotēnskābi un biotīnu.

Kad mazulis pāriet no krūts uz jaukto vai mākslīgo piebarošanu, tas vienmēr ir liels stress vēl nenobriedušai gremošanas sistēmai. To var salīdzināt ar to, kā pieaugušais pēkšņi nomainītu ierasto virtuvi pret kādu eksotisku.

Mazulim šis stress izpaužas kā vēdergraizes, piena atgrūšana un gremošanas traucējumi, parādās izmaiņas izkārnījumos (visbiežāk aizcietējums). Tieši tāpēc ir svarīgi sākt ar pārtiku, kas ir pietuvināts mātes pienam.

Kabrita kazas piena maisījumi palīdzēs mazulim maigāk pāriet uz mākslīgo piebarošanu. Tie parūpēsies ne tikai par mazuļa gremošanas trakta labsajūtu, bet arī par bērna vispusīgu, harmonisku augšanu un attīstību, gandrīz kā mātes piens.

Vairāk par Kabritas produktiem mūsu mājas lapā  www.kabrita.lv

Līdz aprīļa beigām 40% atlaide Kabrita putrām un augļu biezenīšiem pie mūsu partneriem E – menessaptieka.lv!