Kā mazulis iemācās pasauli? Caur vecākiem

Kā mazulis iemācās pasauli? Caur vecākiem

02. Jun 2018, 10:13 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bērns augot iemācās redzēt, dzirdēt, sajust. Bērns dzīves sākumā iemācās uztvert pasauli. Mācās tajā būt un tai uzticēties un arī neuzticēties lietām kas viņā māc šaubas!

Un iedomājieties vien, cik pasaule tur ārā ir interesanta, saistoša un biedējoša vienlaikus! Mums , vecākiem ir jādara viss, lai mūsu bērni justos droši. Un vai zināt, kur šī drošība sajūta rodas? Ikdienas rituālos un iespējās, ko bērniem dodam.

Tātad, kāds ir vecāku uzdevums, kad bērniņš kļūst  aktīvs? Lai bērniņš gribtu pasauli izzināt, ne baidītie no tās?

  • Kustību brīvība – ļauj skriet, iet, rāpot, celties, velties kustēties, bet vienmēr esi blakus, ja nu es krītu!
  • Bērnam ir vajadzīgas kustības! Daudz un dažādas.
  • Lai bērns izaugtu par drošu un pārliecinātu pasaules iekarotāju un nebaidītos no katra soļa, ir svarīgi, lai vecāki ar bērniem mijiedarbojas – pavada laiku kopā
  • Bērnam ir nepieciešama sadarbošanās ar vecākiem! Bērns burtiski alkst darīīt lietas kopā, parādīt, pastāstīt, iečukstēt. Grib visu darīt kopā!
  • Bērna attīstība ir atkarīga no tā, cik lielā mērā pieaugušais spēj būt mijiedarbē ar bērnu. Šajā posmā bērns burtiski tiecas sadarboties ar pieaugušo.
  • Kopā ar vecākiem, sākas arī bērna psiholoģiskās dzīves sākums un ziniet – ja paaugoties redzēsiet bērnos kaut ko, kas nepatīk Jums pašiem – padomājiet, kur viņš to varēja iemācīties un uzzināt!

Bērniņi ir īpašas prieku nesošas būtnes, kuras sasniedzot gada vecumu, iemācoties staigāt, kļūst tikai un vienīgi aktīvākas un prasīgākas. Nenoslāpējam savos bērnos vēlmi iekarot pasauli! Esam ar viņiem kopā un palīdzam!

Viens no priekšnoteikumiem, lai bērniņš augot justos droši par pasauli sev apkārt? – kvalitatīva mazuļa aprūpe kopš pašām pirmajām dienām un arī tad, kad mazulis jau iemācījies sēdēt, piecelties kājās..

Netaupiet savus vārdu, runājiet, stāstiet rādiet. Sarunas aprūpes laikā ir tik jaukas. un bērnam tās ir ļoti nepieciešamas. 

Mīļo māmiņ, mīļo tētī, lūdzu neturi ciet manas kājas ar varu, kad maini man autiņbiksītes, tās vari nomainīt arī tad ja esmu stāvus vai sēdus. Nevajag ar varu. Autiņbiksītes varam nomainīt arī nedaudz neierastāk, vai ne? Es Tev palīdzēšu! Jo es jau varu! 

To vieglāk Tev noteikti būs izdarīt ar Huggies Pants - autiņbiksītēm -biksītēm! 

20180529105742-59095.jpg

 Māmiņu klubs, 2018