Kā aizmidzināt mazuli? Speciālistu ieteikumi

Kā aizmidzināt mazuli? Speciālistu ieteikumi

23. Nov 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Foto – Pixabay.com

No pirmajām dzīves minūtēm jaundzimušajiem nepieciešama savu vecāku mīlestība un rūpes. Tie ir jābaro, jāpārtin, ar tiem jārunājas. Īpaši svarīgs mazuļiem ir veselīgs un pilnvērtīgs miegs, bet ne vienmēr izdodas tos ātri nolikt gulēt. Dalāmies dažos trikos, kā gulētiešanas laiku padarīt patīkamu un mierīgu visai ģimenei.

21. gadsimtā ir ļoti daudz variantu, lai risinātu šo problēmu. Ja mazuli grūti aizmidzināt, vispirms jāmēģina noskaidrot iemeslus, kas izraisīja šo traucējumu: varbūt viņam šķiļas zobi vai sāp vēders? Arī drudzis var traucēt dienas režīmam.

Ja mazajam šķiļas zobi, iespējams, noderēs ārsta ieteikts pretsāpju līdzeklis; arī pret vēdergraizēm palīdzēs speciāla masāža un noteiktas zāles.

Lai bērns varētu ātri aizmigt, vajadzīgi šādi nosacījumi: gaisa temperatūrai bērnu istabā jābūt vēsai; pirms gulētiešanas vienmēr jāvēdina telpa; gultiņai jābūt komfortabli un drošai.

Reizēm īsts izaicinājums ir nolikt gulēt divus bērnus. Vislabākais, bet diemžēl ne vienmēr iespējamais variants ir bērnus guldināt atsevišķi. Būtus labi, ja vienu gulēt liktu tētis, bet otru – mamma. Ar katru vecāku viņš saņems emocionālu tuvību.

Ja tas nav iespējams, lieciet gulēt abus bērnus kopā, palasot vai pastāstot pasaciņu. Centieties uzmanību sadalīt starp abiem bērniem!

Somijas zinātnieki veikuši dažādus pētījumus, kuros konstatēts, ka tiem bērniem, kuriem bijušas grūtības ar gulētiešanu, ļoti bieži radās problēmas arī ar uzvedību. Arī ļoti pasliktinājās spēja saprast un izzināt pasauli. Atcerieties, ka mierīga miega galvenā garantija ir labvēlīga situācija ģimenē, kā arī jūsu miers.

LASI UN SKATIES: KĀ AIZMIDZINĀT MAZULI MINŪTES LAIKĀ!