Izklaides tumšajiem ziemas vakariem

Izklaides tumšajiem ziemas vakariem

30. Nov 2017, 10:19 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Tumšajā sezonā, kas Latvijā bieži kombinējas ar mitru, drēgnu laiku, tādējādi ierobežojot ģimeniskas izklaides ārā, nākas gudrot, ko aizraujošu padarīt visiem kopā. Ierosmei piedāvājam vairākas idejas, kas sadalītas dažādās cenu kategorijās. Bērnu Rimi eksperti apkopojuši ikvienai ģimenei piemērotas izklaides.

Aktivitātes ar budžetu 0,00 eiro 

SPOKU STĀSTU STĀSTĪŠANA - Spoku stāstus var izdomāt paši vai lasīt no kādas grāmatas. Tāpat stāstus var stāstīt lomās, piemēram, vienu varoni attēlo viens, savukārt citu varoni kāds cits ģimenes loceklis.

FILMU VAKARS - Organizējiet filmu vakarus, katru vakaru viens no ģimenes locekļiem izvēlas sev interesējošo filmu un pēc filmas seansa katram iespēja pārrunāt redzēto un dalīties pārdomās.

MĀJAS BŪVĒŠANA NO SEGĀM UN SPILVENIEM - Īsta bērnības nodarbe, katram pieaugušajam ataust atmiņā segu un spilvenu kalni. Mājas būvēšanā aicināti iesaistīties visi, tāpat varat ielikt spuldzīšu virteni noskaņai vai kādu nakts lampiņu.

Aktivitātes, kuru realizēšanai nevajadzēs vairāk par 10 eiro

GLEZNOŠANAS NEDĒĻA - Sarīokojiet gleznošanas nedēļu! Tajā katru vai katru otro vakaru visi glezno vienu lietu – tas var būt klusās dabas uzstādījums vai vienota tēma, piemēram, sniegavīra piedzīvojumi laukos. Nedēļas beigās varat sarīkot izstādi, ielūdzot arī viesusu uz izstādes atklāšanu. 

PIPARKŪKU MĪKLAS PAGATAVOŠANA - Piparkūku mīklas pagatavošana ir aizraujošs process, kurā var iesaistīties visi. Ejot ciemos pie radiem vai draugiem ņem līdzi pašgatavotus gardumus. Receptei iedvesmojies ŠEIT.

JAUNAS RECEPTES IZMĒĢINĀŠANA - Kopīga darbošanās virtuvē satuvina, tā ir iespēja pārrunāt dienas notikumus, kā arī dalīties savās sajūtās. Šoreiz aicinām izmēģināt pagatavot ko jaunu un līdz šim neizmēģinātu – tā var būt kāda kūka, mafini vai sātīga un veselīga zupa. Piedāvājam pagatavot “Rimi Bērniem” gardēdes Lības Smildziņas gatavotās pufīgās vafeļu un siltā dzēriena receptes.

Aktivitātes ar budžetu virs 20 eiro

 APSKATIET KĀDU NO LATVIJAS PILSĒTĀM - Dodies nelielā izbraucienā uz kādu no Latvijas pilsētām, kurā iepriekš vēl visa ģimene neesat bijuši. Kopīgi sagatavojat maršrutu, apskates objektu aprakstu, kā arī atzīmējat pieturvietas, kur ēdīsiet. Kāds no bērniem var uzņemties īsfilmas veidošanu par braucienu un vēlāk video samontēt, izmantojot kādu montēšanas aplikāciju (aplikāciju veikalā var meklēt ar atslēgas vārdiem “video editor” vai “movie maker”).

PIRTS APMEKLĒJUMS - Pirts apmeklējums visai ģimenei aukstajos rudens uz ziemas vakaros ir īpaši relaksējoša nodarbe. Varat maigi izmasēt viens otru uz maiņām, izmantot medus vai šokolādes skrubi. Lūkojat, lai pirtī kādam nav par karstu un ir komfortabli. Ja vēlaties, varat noalgot kādu pirtnieku, tikai tad jārēķinās, ka kopumā pirts rituāls aizņems vairākas stundas, un jāapdomā, vai pašiem mazākajiem ģimenes locekļiem tas nebūs par ilgu.