Izdota recepšu un radošo uzdevumu grāmata bērniem

Izdota recepšu un radošo uzdevumu grāmata bērniem

19. May 2021, 12:41 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pavārmākslas entuziastu iecienītā projekta “Recepšu kolekcionārs” autori nākuši klajā ar jaunumu – izdevumu “Mana pirmā recepšu grāmata”. Tā ir pirmā Latvijā izdotā aizpildāmā recepšu grāmata bērniem, kas radošā un interaktīvā veidā sniedz izpratni par ēst gatavošanu un padara to par aizraujošu aktivitāti. Uzdevumus papildina pazīstamu autoru receptes.

Zīmola “Recepšu kolekcionārs” šopavasar izdotā “Mana pirmā recepšu grāmata” ļauj atklāt dažādus virtuves noslēpumus, apgūt drošu un aizraujošu darbošanos virtuvē, iepazīties ar galda etiķetes pamatprincipiem, īstenot izzinošus eksperimentus un pagatavot gardas maltītes kopā ar sabiedrībā iemīļotiem recepšu autoriem. Mazo gardēžu raidījuma “Ralfs gatavo” vadītājs aicina pagatavot svaigo un saldēto smūtiju, bloga “Krustnagliņa” saimniece piedāvā kokosriekstu batoniņu un veselīgās tortiljas recepti, bet pazīstamais māsas un brāļa duo “Mēs ar brāli, kolosāli!” grāmatā dalās ar to, kā uzmeistarot kolosālo picu. Minētie recepšu autori īpaši “Manai pirmajai recepšu grāmatai” izveidojuši arī platformā YouTube skatāmu video recepti. Grāmatas lappusēs atvēlēta vieta arī uzdevumu pildīšanai, piezīmēm un savu virtuves piedzīvojumu un recepšu pierakstīšanai. Izdevuma galvenā auditorija ir bērni vecumā no 6 līdz 12 gadiem.

“Gatavot kopā ar bērniem vienmēr ir vērtīgi pavadīts laiks. Vienlaikus iesaistot un iedrošinot viņus atklāt ēst gatavošanu kā aizraujošu procesu, bērni var vieglāk apgūt patstāvību un jau agrā vecumā iemācīties ēst gatavošanas pamatprasmes. Ar interaktīvām spēlēm, uzdevumiem un eksperimentiem virtuvē bērni varēs radošā veidā iejusties īstu mazo pavāru lomā,” atklāj Sintija Mikanovska- Mikalovska, zīmola “Recepšu kolekcionārs” vadītāja, kura grāmatu “Mana pirmā recepšu grāmata” radījusi kopā ar projekta komandu.

Izdevums papildināts ar dzīvespriecīgām ilustrācijām un fotogrāfijām; tā grafikas dizainu veidojusi Zane Gereiša.

Recepšu grāmata bērniem “Mana pirmā recepšu grāmata” pieejama Latvijā ražotu dizaina lietu veikalos un internetā - www.recepsukolekcionars.lv.