Izdota jauna grāmata par izvēlīgo ēšanu bērniem

Izdota jauna grāmata par izvēlīgo ēšanu bērniem

24. May 2021, 14:34 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Izdota jauna grāmata par izvēlīgo ēšanu bērniem “Izvēlīgā ēšana. No izvēlīga uz aizrautīgu ēdāju”. Grāmatu sarakstījusi kvalificēta uztura speciāliste ar maģistra grādu uzturzinātnē Santa Grietiņa.

Grāmatā apkopoti autores padomi, kas balstīti gan uz jaunākajiem pētījumiem, gan arī no pašas pieredzes, kas gūta konsultējot mazos izvēlīgos ēdājus un viņu vecākus, kā arī no pieredzes ar pašas bērnu. 

“Savā darba pieredzē, strādājot slimnīcā un veselības centros, bieži esmu saskārusies ar izvēlīgiem ēdājiem. Arī, dodoties kopīgās vakariņās ar draugiem un viņu bērniem, esmu saņēmusi jautājumus - ko darīt, lai bērns ēstu daudzveidīgāk? Stāsti ir dažādi - kāds izvēlas pārtikt tikai no vārītiem kartupeļiem, cits atsakās ēst ogas, jo tur ir sēkliņas. Redzot, cik izmisuši un satraukti mēdz būt vecāki, jo viņu bērni kārtējo reizi atsakās ēst pagatavoto maltīti, nolēmu, ka vēlos palīdzēt. Tā radās ideja par grāmatu, kas palīdzētu mazināt bērnu izvēlīgumu attiecībā uz ēdienu un ļaut vecākiem izprast mazos ēdājus. Papildus grāmatai tika radīti arī materiāli, kas iesaistītu bērnus un jautrā veidā ļautu iepazīt ēdienu dažādību. Ieteikumi un padomi ir pārbaudīti, audzinot savu mazo un nu jau aizrautīgo ēdāju,” stāsta grāmatas autore Santa Grietiņa.

Grāmata būs noderīga visiem vecākiem un citām aprūpes personām, kuri vēlas, lai bērns ēd pilnvērtīgi un veselīgi. Grāmatā ir iekļauti dažādi temati par ēšanu, pārbaudīti ieteikumi un padomi, citu speciālistu viedokļi, izvēlīgo ēdāju tests, logopēdiskie vingrinājumi un vēl cita būtiska informācija, kas noderēs, lai palīdzētu bērnam iemīlēt ēdienu.  

Grāmatu un papildus materiālus iegādāties var mājaslapā www.izveligs.lv