Ģimenes mājokļa meklējumos

Ģimenes mājokļa meklējumos

14. Jul 2017, 00:05 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Dzīvoklis sērijveida mājā kādā pilsētas mikrorajonā; liela, plaša un ar baltu dēlīšu sētu apjozta māja piepilsētā; maza, omulīga māja ar malkas krāsniņu – tik dažādas var būt iespējas, kur dzīvot, tomēr katrai ģimenei tā ir īpaša vieta. Vairumam savu māju atrašana ir nākamais loģiskais solis pēc ģimenes dibināšanas. Dažiem tas var būt īrēts mājoklis ar iespēju jebkurā brīdī mainīt apkārtējo vidi. Savukārt citi izvēlas mājokli iegādāties – kad ir droši ne vien par vēlamo dzīvesvietu, bet arī finansiālo stāvokli. Kādi soļi būtu jāveic ģimenei, kura ir gatava iegādāties savu sapņu mājokli? DNB banka piedāvā noderīgus ieteikumus, kas palīdzēs mājokļa meklēšanas un iegādes procesā.

Ieplānojiet budžetu

Vispirms ir nepieciešams saplānot budžetu, lai noskaidrotu savas ģimenes iespējas saņemt kredītu mājokļa iegādei  un velti netērētu laiku un enerģiju tādu mājokļu apskatei, kas jums nemaz nav “pa kabatai”. Labā ziņa ir tā, ka tas nebūt nav jādara tikai saviem spēkiem, – DNB mājaslapā www.dnb.lv ir iespēja pieteikties bezmaksas konsultācijai pie speciālista vai arī veikt vienkāršu aprēķinu hipotekārā kredīta kalkulatorā. Tiem, kam darba laiks nav pielāgojams bankas filiāļu darba laikam, ir iespēja izmantot Skype konsultāciju, ko iespējams sarunāt pat vakarā pēc plkst. 18.00. Sēdiet kaut pie vakariņu galda un uzziniet savas iespējas saņemt mājokļa kredītu!

Izmantojiet finansiālā atbalsta iespējas

Ņemot hipotekāro kredītu, pirmā iemaksa jaunajam mājoklim, nereti ģimenēm sagādā ne mazums galvassāpju. Ja ģimenē jau ir vismaz viena atvase, noteikti ir vērts izmantot iespējas, ko piedāvā ALTUM mājokļu galvojuma programma jeb valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenei ar bērniem. Šī programma ir piemērota ikvienai ģimenei, kurai ir pastāvīgi ienākumi, taču nav pietiekamu uzkrājumu pirmās iemaksas veikšanai. Šādā gadījumā ir iespēja saņemt valsts galvojumu 10% līdz 20 % apmērā no hipotekārā kredīta summas - atkarībā no bērnu skaita ģimenē. Tāpat vēl viena no programmas priekšrocībām ir būtiski samazinātās izmaksas par īpašuma reģistrēšanu Zemesgrāmatā. Par to, kāds ir galvojuma saņemšanas process un nosacījumi, uzzināt var šeit.

Izplānojiet un sameklējiet savu sapņu mājokli

DNB bankas veiktā aptauja liecina, ka vairākums Latvijas iedzīvotāju sapņo par privātmājām ārpus pilsētas, taču reālā situācija bankā pierāda, ka vairums tomēr iegādājas dzīvokļus. Tāpēc, pirms uzsākt mājokļa meklējumus, iesakām apdomāt par detalizētākiem potenciālā mājokļa aspektiem. Piemēram, vai pietiks ar divām istabām vai arī tuvākā nākotnē būs vajadzīgs plašāks mājoklis. Vai virtuvi gribat kopā ar viesistabu vai tomēr atsevišķi? Vai apkārtējai videi jābūt zaļai vai pilsētas steigas piepildītai? Noderīgs rīks šādu un citu svarīgu jautājumu noskaidrošanai ir DNB novērtēšanas un salīdzināšanas tabula: to aizpildot, spēsiet racionāli izsvērt sev piemērotākā mājokļa izvēli. Tas palīdzēs ievērojami samazināt mājokļa meklējumu amplitūdu, tādējādi atvieglojot visu procesu. Taču esiet gatavi arī kompromisiem – iepriekš galvā radītu vīziju par atsevišķu tualeti un vannasistabu, iespējams, nāksies ziedot par labu plašākai viesistabai vai jumta logam.

DNB dzīvesstila blogā www.dzivenotiek.lv varēsiet ne vien izmantot iepriekš minēto tabulu vai arī aizpildīt testu, lai noskaidrotu piemērotāko mājokļa tipu, bet arī iepazīties ar noderīgiem padomiem mājokļa iegādes, pārvākšanās un iekārtošanas procesos. Tāpat tajā var detalizēti iepazīties ar dažādu sērijveida dzīvokļu standarta izvietojumu, plašumu un citiem raksturlielumiem.

Jauns mājoklis – jauns posms ģimenes dzīvē

Kad īstais mājoklis ir atrasts, pārliecinieties, ka esat iepazinušies ar visu nepieciešamo informāciju par nekustamā īpašuma iegādi . Kad “papīri sakārtoti” un banka nepieciešamo summu pārskaitījusi mājokļa iepriekšējam īpašniekam, pienāks brīdis, kad sākt domāt par pārvākšanās plānu. Blogā atradīsiet lietderīgus ieteikumus, kā izvairīties no pārvākšanās haosa, kā arī daudz citu noderīgu padomu mājokļa iekārtošanā un uzturēšanā. Kad mājoklis ir iekārtots un ģimene tajā jau iedzīvojusies, novēlam tikai vienu – izbaudīt katru brīdi savā jaunajā “ģimenes ligzdiņā”!