Fotogrāfa ieteikumi, kā sagatavoties fotosesijai ar mazuli

27. Dec 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Fotosesija ir lielisks veids, kā iemūžināt atmiņas no bērna pirmā dzīves gada, vienlaikus arī skaistās bildes var pasniegt kā brīnišķīgu dāvanu vecvecākiem. Tiesa, lai viss izdotos, svarīgi kārtīgi sagatavoties. Tāpēc vaicājam fotogrāfei Natālijai Petruhinai pēc ieteikumiem.

Izvēlies laiku

Izvēloties fotosesijas laiku, svarīgi, lai tā nebūtu bērna diendusas laikā vai arī tad, kad bērniņš ir izsalcis. “Vislabākais laiks ir no rīta, jo tad bērni ir moži, aktīvi, paēduši un omulīgi,” norāda fotogrāfe Natālija Petruhina. Viņa piebilst, ka vakari fotosesijām nav labākais laiks, jo visi – gan vecāki, gan arī bērni – ir noguruši, tāpēc bildēšanās process var izvērsties nogurdinošs un mokošs.

Pārdomā tēlu

Gatavojoties fotosesijai, svarīgi pārdomāt arī tēlu – vai vēlaties bildēs būt svinīgos tērpos, vai arī saģērbti omulīgās drēbēs. Ieteicams, lai tērpi būtu saskaņoti.

Sakārto vidi

Ja iecerēts fotosesiju organizēt mājās, Natālija Petruhina iesaka fotografēties dienasgaismā. Ne mazāk svarīgs aspekts, lai bildes izdotos skaistas, ir pirms tam sakārtot fonā esošo vidi! 

Mazuļa fotosesija ir jauks iemesls gan sapucēties, gan iegūt īsto svētku sajūtu un noskaņojumu. Notveriet gaistošos mirkļus, jo mazais izaug ātri!