Droša bērnība! Dabiskums it visā!

Droša bērnība! Dabiskums it visā!

27. Jun 2019, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Sākot jau no pirmajiem dzīves mēnešiem, mazuļi sāk iepazīt apkārtējo pasauli. Augsti vērtējamo palīdzību šajā nopietnajā nodarbē sniedz rotaļlietas. Ar to palīdzību bērni mācās atšķirt un iegaumēt krāsas, lielumus, formas un  materiālu faktūras.

Rotaļlietu izvēlei ir jāpievērš īpaša uzmanība. Tām jābūt: drošam, lai nenodarītu pāri mazajam saimniekam; noderīgam,  lai sekmētu fizisko un emocionālo attīstību, kā arī pievilcīgam, lai ārēji piesaistīt mazuļa uzmanību.

Kā izvēlēties pirmo ideālo mazuļa rotaļlietu?

1. Drošība

Izvēloties rotaļlietas, ir svarīgi pievērst uzmanību materiāliem, no kuriem tie ir izgatavoti.

Dodiet priekšroku rotaļlietām no dabīgiem materiāliem, kuri nesatur BPA, PVC un ftalātus. Tādas rotaļlietas nav toksiskās un ir absolūti drošas mazulim.

Tas ir svarīgi, īpaši bērna pirmajos dzīves gados, jo mazuļi ne vienmēr izmanto rotaļlietas pēc to vajadzības. Piemēram, iemīļotā vannas rotaļlieta var aizvietot zobu graužamo zobiņu griešanas periodā.

2. Pašizpausmes vieta

Pareizās taustes sajūtas sekmē intensīvu emocionālo un psiholoģisko bērna attīstību. Izvēlaties rotaļlietas ar dabīgu pildījumu. Jo daudzveidīgāk ir rotaļlietu materiāli, formas un tekstūra, jo labāk bērnam attīstīsies abas smadzeņu daivas.

Pievērsiet uzmanību rotaļlietas krāsojumam. Rotaļlietas, kuras ir naturālās pasteļtoņu krāsās, māca mazuli būt harmonijā ar sevi un labvēlīgi ietekmē to psihi un emocijas. Vēl arī jāpiemin, ka uz tiem ir patīkami skatīties un turēt rokās.

Svarīgi ir arī tas, ka rotaļlietu lakonisks dizains nenovērsīs mazuli no intelekta, atmiņas, redzes, loģikas, motorikas,uzcītības un radošuma  trenēšanas. 

3. Konstruktīvā drošība

Izvēloties bērnu rotaļlietas, pievērsiet īpašu uzmanību tām konstruktīvajām īpašībām. Visdrošākās būs rotaļlietas bez sīkdetaļām, kuras bērns nejauši var norīt spēles laikā.

Kā arī dodot priekšroku rotaļlietām, kuras ir taisītas no vesela materiāla, bez caurumiem un šuvēm.

To neesamība palīdzēs jums izvairīties no baktēriju veidošanos. Kā arī pelējuma veidošanās iekš rotaļlietas.

Uzdāviniet savam mazulim ne tikai skaistu, bet arī drošu rotaļlietu!

HEVEA®- ir Dāņu bērnu apģērbu un aksesuāru no 100% dabīgās gumijas brends. Mīksts un patīkams materiāls ir pilnīgi drošs mazulim, un nesatur toksīnu-BPA, PVC un ftalātu.

Visas rotaļlietas un smaganu knupīši HEVEA® ir izstrādāti no vesela materiāla bez šuvēm, kas nodrošina to higiēniskumu un drošību.

Caurumu esamība rotaļlietās palīdz izvairīties no mitruma iekļušanas iekšusē, un novērš baktēriju un pelējuma rašanos, kuri ir tik ļoti bīstami bērna pirmajos attīstības etapos.

HEVEA® rotaļlietu krāsošanai tiek izmantotas tikai organiskas pārtikas krāsas, un augu izcelsmes krāsvielas. Tās piedod dabīgumu, un tajā pašā laikā atšķiras ar sulīgumu un košām krāsām! Kontastkrāsas palīdz mazuļa redzes attīstībā!

HEVEA® plašajā asortimentā ir arī piedāvāti knupīši no dabīgās gumijas. Pilnīgs dizains, mīksts materiāls un, ergonomiski izstrādāta taureņa formā,nodrošinās jums ērtumu, maksimālu higiēniskumu, kā arī mazuļa drošību kopš pirmajām dzimšanas dienām!

Izvēlaties rotaļlietas apzināti, jo tās ir jūsu mazuļa veselības, attīstības, un labklājības pamats!

Sīkāk www.heveaplanet.eu