Divu dienu ceļojums uz Lietuvu. Pirmā daļa- Delfinārijs.Jūras muzejs.

Divu dienu ceļojums uz Lietuvu. Pirmā daļa- Delfinārijs.Jūras muzejs.

30. Jun 2014, 12:46 mamma27 mamma27

Piektdienas vakarā noskatoties laikaziņas, papētot internetā secināju,ka vienīgā jaukā diena tuvākajā laikā ir sestdiena 28.jūnija. Nu ko , kaut kas jādara. Pāris minūšu laikā izlemjam,ka beidzot dosimies ceļojumā uz Lietuvu,kur jau vairāk kā gadu plānoju un gribu aizbraukt.

Ar vienu dienu nedaudz par maz, bet pieredzes ar naktsmītņu pieteikšanu nekādas! Riskēju un reģistrējos saitā http://www.booking.com/. Ievadu parametrus apartamentiem un meklēt! Izvēlē uz nākamo nakti protams nekāda lielā nav,jo sezonā viss jau aiņemts. Tomēr viens labs piedāvājums ģimenei ar bērniem ir- dzīvoklis, klusā Klaipēdas nostūrī. To arī rezervēju. Nekādas maksas, tikai rezervēšana. Jāmaksā tur uz vietas. Tas labi,jo citādi nedaudz bail ,vai vispār tas viss nostrādā.

Tā nu vakrā sakrāmējām mantas, uzlikām modinātāju un devāmies laimīgi gulēt!

Modinātājs 5:30. Sasmērējam maizītes, uztaisam kafiju, sagriežam ābolus, gurķus ,ko grauzt pa ceļam, ūdens pudelē. Bērnus saģērbjam guļošus. Sapucējamies un 6:30 jau sēžam mašīnā. Denīze turpina gulēt,Adrians ar satraukumu vēro ceļu un tā arī neaizmieg.

Ceļš garš! Ap 8:00 pamostas Denīze. Sākas brokastošana. Mazie ēd maizītes, grauž ābolus un gurķus.

20140630124400-18347.jpg

20140630124421-63853.jpgMēs līdzpaņemto kafiju. Noteikti iesaku šādos pārbraucienos paņemt līdz ko ēdamu un dzeramu,jo stājoties malā un ēdot kafeinīcās ļoti tērējas laiks. Zīmes un norādes ļoti saprotamas,tāpēc nekādas papildus kartes līdz pat Klaipēdai neizmantojam.

Pa ceļam uztaisam vienu zaļo pieturu. Kaut arī viņiem tur uz lielās šosejas arī ir ik pa laika Wc ar apstāšanas vietu,mums kā jau ar bērniem savajagās tad kad apstāties nedrīkst un toaletes nav. :) Krūmiņi noder.

Tā nu 11:00 esam Klaipēdā. Dodamies uz piestātni.

20140630121530-60047.jpg Super. Paspējām,un prāmis tieši mūs gaida. Tā kā braucam ar auto,tad samaksājam 42litus par biļeti –mašīna ,divi pieaugušie un bērni- 6 un 2 gadi.Biļete ir uz abām pusēm ,tāpēc drošības pēc saglabājiet biļti,lai arī atpakaļ braucot neviens mums neprasīja.

20140630121606-15906.jpgMūs laiž uz prāmja. Ceļamies pāri- domāju,ka ceļš būs garāks,bet nekā- nieka piecas minūtes un esam jau tajā pusē.

20140630121636-55488.jpgUzbraukšana un nobraukšana aizņēma vairāk laika:)

20140630121657-44969.jpg

Laižam uz Delfīnšovu. Ar cerību ,ka paspēsim 12:00,jo nākamā izrāde 15:00.

20140630121725-19164.jpgIeradāmies tur 11:45 ,izstāvējām lielo rindu un tikām uz šovu 12:00.Biļetes -30 liti pieaugušajiem, 25 liti bērniem(no 4 gadiem).  Ieejot Delfinārijā mūs pārsteidza lielie logi-akvārijs,kur peldējās delfīni.

20140630121749-44147.jpgSuperīgi! Bērni pielipa un vēroja ar aizrautību.

Zālē vietas nav numurētas,sēdēt var kur grib un kur ir vieta Mēs tikām diezgan augstu,bet redzēt varēja ļoti labi. Dažas minūtes un šovs var sākties.

20140630121818-31844.jpg Bildēju,bet diezgan švaki sanāca. Nav man tā labākā kamera.

20140630121846-21349.jpg

20140630121908-71697.jpgbet tās sajūtas jau nevar nobildēt un to prieku un sajūsmu ar kādu to visu vēroja bērni. 30 minūtes un viss. Jā šovs īss, man prasījās vairāk,bet bērniem ļoti labi,jo viņiem tā uzmanība nav tik noturīga.

Ir arī iespēja nobildēties- 30liti par 2 fotogrāfijām. Mēs nebildējāmies ,jo rindas pagaras un parēķinājām,ka diezgan padārgi tomēr.

Ar prieku par redzēto šovu devāmies un nesen atklāto Jūras muzeju.

20140630121952-73068.jpgArī  te vispirms rinda pēc biļetēm. Pieaugušsajiem 12 liti, bērniem 6 liti(no 4 gadiem).

20140630122016-29093.jpg

Vispirms izstaigājam ekspozīcijas,kas paslēptas tuneļos. Sajūta,ka ieejam dziļi zem zemes,kaut arī  īstenībā tā nemaz īsti nebija.

20140630122300-19899.jpg

20140630122324-93681.jpgTrīs ekspozīcijas ar kuģiem, enkuriem, un vēsturi par kuģošanu.

20140630122351-36882.jpg

20140630122411-91358.jpg

20140630122440-21407.jpg

20140630122503-45424.jpg

20140630122524-34470.jpg

20140630122551-90292.jpg

20140630122621-21665.jpg

20140630122651-24188.jpg

20140630122716-25386.jpg

20140630122738-88195.jpg

20140630122759-48728.jpg

20140630122823-20620.jpgVēl tur norisinās būvdarbi ,bet tie netraucēja vērot ekspozīciju. Ārā baseini ar roņiem. Tur skatītāju visvairāk. Roņi izklaidē  visus ar jautro peldēšanu, runāšana(kas isklausās ļoti smieklīgi) , trikiem(ja paveicas), arī kautiņu roņu strapā redzējām. Un tad devāmies iekšā akvārijā.

20140630122907-87258.jpg

20140630122929-42679.jpg

20140630122954-96642.jpg

Tas tik bija kaut kas. Protams,tie kas daudz ceļojuši un redzējuši varbūt nekas dižs,bet mums ļoti patika. Pirmajā stāvā zivis. Dažnedažādas. Pingvīni- viņi ir tik maziņiJ Man kādreiz likās ka vismaz cilvēku augumā,bet nekā-mazas pīles. 

20140630123031-72111.jpg

20140630123050-35608.jpg

20140630123603-61221.jpg

20140630123622-83633.jpg

20140630123648-39956.jpg

20140630123714-11869.jpg

20140630123739-15497.jpg

20140630123802-35845.jpg

Otrajā stāvā izbāzeņi-haizivis. No tām Denīze pamatīgi sabijās. Lielie bruņurupuči, koraļļi, gliemežvāki. Visu grūti izstāstīt- skatieties bildes!

20140630123910-23637.jpg

20140630123936-70810.jpg

20140630124004-27014.jpg

20140630124026-95708.jpg

20140630124052-77688.jpg

20140630124113-52230.jpg

Akvārijā pavadījām daudz laika kamēr visu izpētījām un apskatījām.

20140630124153-94081.jpg

Nedaudz saguruši un izbadējušies devāmies prom. Ārā vēl tāds kā brīvdabas muzejs, lielie kuģi.Bet tos tik tā garāmbraucot,jo visi saguruši bijām.

20140630124247-27494.jpg

 

Paēst tur īsti nebija kur, kafeinīca ar saldumiem bija iekšā un arī ārā. Neizskatījās ,ka normāls ēdiens tur ir.Arī visādi suvenīru veikaliņi. Mēs neko nenopirkām.

Kāpām mašīnā un ēdām maizītes ,kas bija no mājām līdz un cepumiņus. Denīze aizmiga,kamēr gājām līdz mašīnai,tā ka nospriedām ,ka brauksim tālāk uz Jodkranti un Nidu. Pilsētiņas ,kas atrodas tai pat salā ,kur Delfinārijs un Jūras muzejs. Mērķis bija apskatīt kuršu kāpu un uzkāpt Raganu kalnā. Un arī paēst. 

.........nākamajā blogā par to,kur vēl bijām un ko redzejām.

20140630124534-36779.jpg

mamma27 mamma27 01. Jul 2014, 10:06 zemene07

Nu tur viņi čekā it kā ierēķināja 2,90 manuprāt?!Bet konkrēti nesapratu. viņi pajautāja cik bērniem gadu tikai.

mamma27 mamma27 30. Jun 2014, 19:34 lana_19

Jā, cenas viņi ir visam pacēluši ,jo sezona klāt!Es ar pirms tam lasīju ,ka 20 liti,bet re kā izrādījās.

30. Jun 2014, 19:20

Paldies par rakstu.arī mēs plānojam braukt,tagad būs vairāk info😀
jautājums-cik izmaksāja apartamenti?uz vienu nakti?

vikkuks vikkuks 30. Jun 2014, 17:04

Paldies par rakstu, gaidu otro daļu. ŠĪ gada plānā ietilpst Lietuva-Delfinarijs- Dinozauru muzejs-Kuršu kāpas

mamma27 mamma27 30. Jun 2014, 14:59 runciene

Par to arī plānoju rakstīt😀 bet nu varu arī tagad! Mēs tieši uzņēmām,lai varētu parēķināt cik sanāca km un cik benzīns.Kopā sanāca 700km viss brauciens.Bet izbraukājām mēs daudz.

mamma27 mamma27 30. Jun 2014, 14:32

Nē, llīdz 4 gadiem te bija bez maksas. Bet ir vietas ,kur ir jāmaksā.

mamma27 mamma27 30. Jun 2014, 14:18

Gandrīz visur var norēķināties ar karti. Tā ka litus īpaši daudz pat var neņemt.

mamma27 mamma27 30. Jun 2014, 14:17 mojito

Es nerēķināju eiro😀 Bet nu jā, tā sanāk.

mamma27 mamma27 30. Jun 2014, 13:57 valmora

Tāpēc mēs pagājušogad nebraucām,jo gribējām delfīnus. 😀

mamma27 mamma27 30. Jun 2014, 13:49 mojito

Kurss ir 1 eiro = 3,48 liti.( tā mēs mainījām )
Šovs nav skaļš. Denīzei ir 2 gadi ,viņa sēdēja klēpī un skatījās, applaudēja. Viņai ļoti patika. Tur tādu mazu bērnu pilns😀.Tā ka droši braucat.
Daudziem tur arī rati līdz, skrejriteņi bija, un arī bērni un pieaugušie ratiņkrēslos,tā ka tur viss ir piemērots. Mēs gan staipījām klēpī savu dāmu.