Dakteri Klauni aicina pievienoties savai komandaim

Dakteri Klauni aicina pievienoties savai komandaim

13. Jan 2014, 14:01 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

2013. gadā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā pirmo reizi Latvijā sāka darboties īpaši sagatavoti profesionāļi – Dakteri Klauni. Katru dienu vismaz divi Dakteri Klauni atrodas slimnīcā, palīdzot bērniem aizmirst bailes, sāpes un dažādas negatīvas emocijas, kas nereti ir ārstniecības procesa psiholoģiskās sastāvdaļas.

Lai Dakteri Klauni atrastos Latvijas slimnīcās līdzās aizvien vairākiem bērniem, atbalstītu vecākus un palīdzētu medicīnas personālam vienmēr, kad tas ir nepieciešams, biedrība “Dr.Klauns” izsludina otro Dakteru Klaunu atlasi. Informāciju par atlases nosacījumiem un pieteikuma anketu var atrast mājas lapā – www.drklauns.lv, kā arī skatīties aktuālāko informāciju www.facebook.com/drklauns.

Viena no biedrības „Dr.Klauns” dibinātājām un vadītājām Marianna Milovska stāsta: “Programma „Dr. Klauns” ir balstīta uz sadarbības un attīstības principiem, kad katrs Dakteris Klauns palīdz bērniem, kas atrodas slimnīcā, savukārt, pašam viņam ir iespēja augt profesionāli, iegūt un pilnveidot jaunas iemaņas un prasmes klaunu terapijas jomā.

Atlases procesa programmas „Dr. Klauns” mērķis ir izveidot dalībnieku grupu, kur katrs cilvēks, izejot vairākus nopietnas apmācības un prakses posmus, būs sagatavots patstāvīgam Daktera-Klauna darbam slimnīcās bērnu nodaļās.
Svarīgākās īpašības, kas nepieciešamas dakterim-klaunam, ir artistiskums un radošās spējas, komunikabilitāte, gatavība mācīties un pilnveidoties, spēja atrast kopīgu valodu ar bērniem, izpratne par darba specifiku slimnīcā un psiholoģiskā gatavība iespējamām grūtībām. Šogad plānojam uzsākt darbu reģionālu slimnīcu Bērnu nodaļās, tāpēc īpaši aicinām pieteikties arī ārpus Rīgas dzīvojošus cilvēkus.”

“Dr. Klauns” ir klaunu terapijas programma, kuras analogi eksistē vairāk nekā 30 pasaules valstīs, pirmo reizi sāka praktizēt 1986.gadā ASV. Programmas pamatuzdevumi ir šoka situāciju mazināšana bērna hospitalizācijas laikā, uzmanības novēršana un sāpju sindroma mazināšana medicīnas procedūru laikā, psiholoģiskās atslodzes nodrošināšana pirms un pēc operācijām, bērna psiholoģiskā harmonizācija slimnīcā, izmantojot spēles un tiešo saskarsmi, kā arī motivēšana pareizai un jautrākai ēšanai un zāļu lietošanai.

Dakteris Klauns ir īpaši sagatavots profesionālis. Viņa darba arsenālā ir gan aktierdarba iemaņas, spēja kontaktēties ar bērniem, prasme smīdināt un rādīt trikus, gan īpaša psiholoģiskā sagatavotība, gan zināšanas par ārstniecības procesu, medicīniskām procedūrām, kā arī spēja improvizēt un elastīgi reaģēt netipiskās situācijās.

Dakteru klaunu projektu īsteno biedrība Dr.Klauns sadarbībā ar Bērnu slimnīcu, atbalstu gūstot no Izraēlas vēstniecības Latvijā, vadošā piena pārstrādes uzņēmuma Food Union un P.Avena labdarības fonda Paaudze.

Marianna Milovska,
Dr.Klauns biedrības vadītāja, 29259971, marianna@drklauns.com