Aktīva mazuļa ikdienas nepieciešamība - piemērotas autiņbiksītes

Aktīva mazuļa ikdienas nepieciešamība - piemērotas autiņbiksītes

06. Dec 2018, 00:35 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pirmais dzīves gads ir ārkārtīgi straujš, piepildīts un tajā ir tik daudz PIRMO lietu. Pirmais smaids, pirmie vārdi, pirmais “īstais” ēdiens. Ikviens mazulis zināmā vecumā kļūst par pasauli izzināt gribošu jaunu cilvēku, kura galvenā attīstība notiek caur pieskāršanos un lietu “pagaršošanu”. Jo lielāks mazulis, jo plašāks ir pasaules apzināšanās lauks.

Ar katru mēnesi, mazuļi kļūst arvien aktīvāki.

Bērnam kļūstot aktīvam ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību tam, cik labi un ērti viņš jūtas savā ikdienā. Sākot ar autiņbiksīšu izvēli, beidzot ar apģērbu un apkārtējās vides iekārtojumu.

Kas notiek ar mazulīti, kad tas sāk velties, griezties, ceļas kājās, iemācas rāpot? Ir ārkārtīgi svarīgi, lai šajā procesā tam nekas netraucētu. 4 līdz 7 mēnešu vecumā bērni sāk attīstīt un ļoti aktīvi stiprināt muskulatūru, lai spētu “noturēt” savu ķermeni. Muskulatūras stiprināšana ir ļoti nozīmīga, jo palīdz mazulim tikt uz priekšu, kā arī iemācīties velties uz sāniem. Īpaši rūpīgi vecākiem šajā laika posmā ir pievērst uzmanību gan mazuļa aprūpei, gan līdzekļiem, kas tās laikā tiek izmantoti. Arī nepiemērotu autiņbiksīšu izvēle var traucēt. Tāpēs svarīgi padomāt par kritērijiem, kas attīstību veicina. 

Ja mazulītis mācīsies velties un no vēdera guļas pārvelsies uz muguru – kā Jums šķiet – vai viņš darīs to atkal, ja autiņbiksītes būs slapjas un dupsis, kļūstot par pamatsaskares punktu, radīs diskomfortu iesākumā, vēlāk jau dēļ berzes vai saskarsmes ilgstoši ar autiņbiksītēm, kas labi neuzsūc šķidrumu, veidosies kāds apsārtums vai iekaisums.

Mazulim šajā aktīvajā attīstības fāzē ir nepieciešamas autiņbiksītes, kuras spēj nodrošināt kustību brīvību, komfortu, sausumu.

Piemēram, ja paskatāmies uz autiņbiksītes Huggies® Pants zēniem un meitenēm, tad – mēs zinām, ka šķidrums tiks novadīts tajā vietā, kur nepieciešams, atbilstoši vecumam un bērniņa dzimumam, nevis ceļos apkārt pa visām autiņbiksītēm vai nosēdīsies starp kājiņām.

Tāpat – ļoti būtiski, lai aktīvs mazulis netiktu ar varu guldīts uz pārtinamās virsmas, dienas aktīvākajā daļā, kur teju ar varu tiek mainītas autiņbiksītes, pieturot kājas un rokas. Tas ir ļoti traumējoši. Lai gan fizioterapeiti iesaka, autiņbiksīšu maiņu veikt vienā, tam speciāli paredzētā vietā, svarīgāk tomēr ir izdarīt to kvalitatīvi. Un labā ziņa ir tā, ka to var izdarīt arī mazulim, kurš sēž uz grīdas vai spēlēšanās laikā, attiecīgi, piesaistot mazuļa uzmanību, sekojošajai darbībai.

Sadarbība ar apkārtējo pasauli – tā ir atslēga uz izdošanos un to vajadzētu atcerēties gan mazulīšu vecākiem, gan mācīt arī bērniem.

Mēs pieņemam mūsu aktīvā mazuļa darbības, bet ļaujam viņam šo procesu izbaudīt. Tāpēc ir svarīgi pievērst uzmanību tam, kā uzvelkot autiņbiksītes, jūtas bērns. Pirms autiņbiksīšu maiņas stāstām, ko darīsim, ļaujam viņam šajā procesā iesaistīties un nemēģinām to izdarīt tad, ja mazulis tam aktīvi pretojas.

Mazulis māk sadarboties, tāpēc dodam viņam šādu iespēju, vienlaikus – nodrošinot viņa labsajūtu ikdienas aktīvajās gaitās un pasaules izzināšanas procesā!

Pasaules izzināšanas prieku un mazuļa jaunos apvāršņus palīdzes sasniegt autiņbiksītes-biksītes Huggies® Pants – aktīviem mazuļiem!

Māmiņu klubs, 2018