Aktīvā atpūta brīvā dabā visai ģimenei

Aktīvā atpūta brīvā dabā visai ģimenei

16. May 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Aktīva atpūta brīvā dabā var būt jautra un iedvesmojoša pieredze visai ģimenei. Tomēr, lai viss izdotos, vajadzīga ne tikai pati ideja, bet arī plāns šīs idejas īstenošanai. Ja ģimenē ir dažādu vecumu bērni, tad vecākiem kā tālredzīgiem stratēģiem, jāizvēlas aktivitātes, kuras būs piemērotas ikvienam ģimenes loceklim. Vispiemērotākās būs iekļaujošas aktivitātes, kas attīstīs biedriskumu, spēju darboties komandā, norūdīs fiziski un sniegs jaunu pieredzi. Esam sagatavojuši dažas idejas, kas varētu būt jums noderīgas.

·       Pastaiga mežā ar orientēšanās elementiem

Pastaigas ir lielisks veids, kā izbaudīt dabu, trenēt izturību un vērīgumu. Meža pastaigas var būt ļoti aizraujošas, un tās var padarīt vēl interesantākas, izvēloties netradicionālus apskates objektus, to atrašanā izmantojiet kompasu un karti. Kopīgi iepazīstiet augus, kukaiņus, vērojiet dzīvniekus un putnus.

Apvienojiet pastaigu maršrutus ar savas tuvākās apkārtnes izzināšanu vai uzstādiet aizraujošu mērķi, piemēram, līdz rudenim apskatīt visas Latvijas bākas, vai kopīgi uzkāpt visos skatu torņos.

·       Pikniks brīvā dabā

Piknika organizēšana ir lielisks veids, kā pavadīt laiku ārā. Organizējot to dārzā, var sagatavot iecienītos ēdienus un dzērienus, un pēc tam baudīt tos kopā ar ģimeni piknikam paredzētā vietā parka vai mežā. Pikniks ar līdzi paņemtiem ēdieniem vai ēdienu gatavošanu brīvā dabā bērniem būs vēl aizraujošāks pasākums.

·       Braukšana ar velosipēdu

Velosipēda braukšana ir lielisks veids, kā izbaudīt dabu, trenēt veiklību un izturību. Tas var būt īpaši jautri, braucot pa meža takām vai izvēloties kādu no daudzajiem izveidotajiem velo maršrutiem ģimenēm ar bērniem. Dip Dap balansa velosipēds ģimenes mazākajam loceklim palīdzēs uztrenēt savas prasmes, lai jau nākamajā sezonā tiktu pie sava pirmā divriteņa.

·       Skrituļslidošana

Skrituļošanas prasmes, līdzīgi kā braukšana ar velosipēdu, vienreiz apgūtas, paliek uz mūžu. Tā ir arī visiem pieejama, demokrātiska aktīvās atpūtas nodarbe, ar ko var nodarboties jebkurā vecumā. Ar šo aktivitāti, neieguldot lielus līdzekļus, varēsiet nodarboties ne vienu vien sezonu – nepieciešamas skrituļslidas, ceļu sargi un ķivere.

·       Skrejritenis

Šobrīd tik populārie skrejriteņi ir piemēroti kopējām ģimenes aktivitātēm pilsētā. Ar kāju minams bērnu skrejritenis ir iegādājams par ļoti mērenām cenām, Ideāls rīks, lai bērns varētu apgūt nepieciešamās prasmes un galvenais – būtu motivēts vairāk uzturēties ārā, svaigā gaisā.

·       Dažādas āra spēles

Vai dodaties uz pludmali, plānojat pikniku dārzā vai brīvā dabā, neaizmirstiet, ka āra spēles bērniem, jau zināmas un jaunas, ir neaizstājams jautrības elements un labākās zāles pret garlaicību un sliktu omu. Izmēģiniet ne tikai ierastas spēles – frisbiju, kriketu, petanku vai badmintonu, bet arī kaut ko jaunu un svaigu. Indiaca teniss ir populāra, intensīva un jautra spēle, kuras izcelsmes valsts ir Brazīlija. Spēlei ir volejbola un badminton elementi un to spēlē Brazīlijas pludmalēs. Jums jāpārmet bumba (šautriņa ar spalvu) pāri tīklam, izmantojot plaukstas aizmuguri vai sitot ar raketi, un jūsu pretinieks dara to pašu. Lieliska spēle dārzā, pludmalē, parkā vai kempingā. 

·       Golfa un tenisa pamatu apgūšana

Ja ģimenē jau spēlē tenisu vai golfu, tad vasara ir piemērots laiks, lai bērnus iesaistītu kopīgos treniņos. Apgūt golfu un tenisu var sākt jau no 4 gadu vecuma. Tenisam piemērotas tenisa raketes bērniem, kā arī tenisa apavus un vieglu sporta apģērbu par īpaši pievilcīgām cenām piedāvā iegādāties interneta lielveikals 220.lv. Kopīgās aktivitātēs veidosies atmiņām  saliedēta ģimene, un vasara tam ir vislabākais laiks.