Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā veiks bezmaksas plaušu pārbaudes

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā veiks bezmaksas plaušu pārbaudes

18. Sep 2012, 10:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pasaules Spirometrijas dienu ietvaros, kas Latvijā norisinās jau kopš augusta beigām, tiek rīkotas dažādas aktivitātes, lai pievērstu cilvēku uzmanību tam, cik ļoti svarīgi ir regulāri pārbaudīt savu plaušu veselību.

Viena no šādām aktivitātēm ir iespēja vairākās Latvijas pilsētās bez maksas veikt spirometriju jeb ātru un vienkāršu plaušu pārbaudi. 19. un 20. septembrī tāda iespēja būs Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, iepriekš piesakoties par tālruni 22017770, 19. un 20. septembrī būs iespējams bez maksas veikt spirometriju bērniem vecumā no 5 līdz 18 gadiem. Spirometrija ir ātra, vienkārša un nesāpīga metode, kuras laikā bērnam spēcīgi jāiepūš īpašā aparātā (spirogrāfā), lai uzzinātu, cik daudz un cik ātri viņš var ieelpot un izelpot. Svarīgākais ir tieši jautājums „cik ātri var izelpot?”, jo tādējādi ir iespējams noteikt, ir vai nav elpceļu sašaurināšanās.

Biežākās slimības, kuras raksturo elpceļu sašaurināšanās un kuras diagnosticē ar spirometriju, ir bronhiālā astma un HOPS jeb hroniskā obstruktīvā plaušu slimība.

Plašāka informācija par spirometrijas mērījumiem Latvijā – www.elpoviegli.lv vai 22017770.

Pārbaudi savu plaušu varēšanu!